Noskaidrota jauktā junioru komanda dalībai Ziemas olimpiskajās spēlēs

Kērlinga hallē 16. un 21.novembrī divas jauktās junioru komandas sacentās par tiesībām pārstāvēt Latviju 3. Pasaules Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs, kuras no 2020.gada 9. līdz 22.janvārim norisināsies Lozannā, Šveicē. Šo iespēju izcīnīja komanda, kuras sastāvā spēlē Ērika Patrīcija Bitmete, Eduards Seļiverstovs, Anna Lasmane un Ričards Vonda.

Cīņā par tiesībām pārstāvēt Latviju šajās sacensībās iesaistījās divas jauniešu jauktās komandas – “YOG 1” (Katrīna Gaidule, Roberts Buncis, Elīza Stabulniece, Krišs Vonda) un “YOG 2” (Ērika Patrīcija Bitmete, Eduards Seļiverstovs, Anna Lasmane, Ričards Vonda).

Sākotnēji pēc trenera Anša Regža uzstādījuma tika nolemts, ka tiesības pārstāvēt Latviju iegūs tā komanda, kura sasniegs labāko izpildījumu un rezultātus šīs sezonas Amatieru līgas posmos. Pēc jaunā trenera Raimonda Vaivoda apstiprināšanas un izrādītās vēlmes, kā arī ņemot vērā faktu, ka abas komandas Amatieru līgas posmos tā arī ne reizi savā starpā nebija tikušās, tika nolemts rīkot abu komandu spēļu sēriju līdz divām uzvarām.
 

1.spēle:
Abas komandas demonstrēja ļoti atšķirīgu izpildījumu metiena kvalitātē, pārmaiņus nonākot vadībā te vienai, te otrai komandai. Pēc sešiem endiem “YOG 1” bija iekrājis minimālu pārsvaru ar 4:3, taču būtisks pavērsiens spēlē notika 7.endā. Tajā pēc R.Vondas "run back" metiena tika iegūti četri punkti un ar 7:4 vadībā nonāca “YOG 2”.

Dramatiska izvērtās spēles galotne, kurā “YOG 2” pieļāva vairākas kļūdas un “YOG 1”, skipam K.Vondam ar pēdējo akmeni izsitot atklāti pretinieku akmeni, radās iespēja izlīdzināt rezultātu. Lai arī pretinieku akmens tika izsists, punktu ieskaites zonu atstāja arī pašu mestais akmens un iegūti tikai divi punkti, uzvarot “YOG 2” komandai ar 7:6.

2.spēle:
“YOG 2” komandai šī spēle izvērtās pagalam neveiksmīga un pēc četriem endiem, nonākot zaudētājos ar 0:7, tika nolemts paspiest rokas un šoreiz atzīt “YOG 1” pārākumu.

3.spēle:
Neraugoties uz šīs spēles īpaši augsto nozīmi, abas komandas jau no paša spēles sākuma demonstrēja ļoti līdzīgu un kvalitatīvu sniegumu. Pēc četriem endiem rezultāts vēstīja 1:1 un nekas neliecināja par iespējamu būtisku pavērsienu turpmākajā spēles gaitā.

Par izšķirošiem šajā spēlē izvērtās sestais un septītais ends – attiecīgi “YOG 2” piespieda sestajā endā K.Vondu mest savu pēdējo metienu pret trīs pretinieku komandas akmeņiem, bet septītajā endā K.Vondam nācās izpildīt "run back" metienu pret diviem pretinieku akmeņiem. Nelielu neprecizitāšu dēļ abi metieni neizdevās, kas ļāva “YOG 2” pēc septiņiem endiem nonākt vadībā ar 5:1. Lai arī “YOG 1” astotajā endā mēģināja situāciju glābt, tomēr “YOG 2” uzsāktā izsišanas taktika bija precīza un gala rezultātā spēle noslēdzās ar rezultātu 5:1 “YOG 2” labā.


Trešajās Pasaules Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs kērlingā kopumā piedalīsies 24 valstis. Latvija ieguva tiesības pēc pasaules junioru ranga rezultātiem, summējot viena dzimuma vietu kopvērtējumā 2018. un 2019. gada pasaules junioru čempionātos.

Latvija sacensībās spēlēs vienā apakšgrupā ar Čehijas, Itālijas, Japānas, Zviedrijas un ASV vienaudžu komandām un tikai katras apakšgrupas divas labākās vienības turpinās cīņu par medaļām.

Pēc jaukto komandu sacensību noslēgšanas, visu valstu spēlētāji, ņemot vērā jaukto komandu kopvērtējuma rezultātus, tiks salikti pāros ar citu valstu pārstāvjiem, izveidojot 48 jaukto pāru komandas. Šajā disciplīnā sacensības norisināsies pēc izslēgšanas principa. Komandai, kura piedzīvos vienu zaudējumu, sacensības Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs būs beigušās.

 

 

 

Informāciju sagatavoja: Raimonds Vaivods

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji