Vīriešu izlasei pietrūkst pavisam nedaudz līdz iekļūšanai B divīzijas izslēgšanas spēlēs

Vakar, 21.novembra vakarā Latvijas vīriešu kērlinga izlase aizvadīja pēdējo apakšgrupas spēli Eiropas čempionāta B divīzijā. Tajā viņi izcīnīja tik vajadzīgo uzvaru pār Austriju ar 8:5, tomēr līdz 3.vietai grupā pietrūka 5.77cm papildrādītājā.
 

7.spēle: Latvija 8:5 Austrija

Apņēmīgi tika uzsākta šī spēle, paņemot divus pirmajā un nozogot divus punktus otrajā endā (4:0). Tiesa gan līdz pārtraukumam viss izcīnītais pārsvars tika izsēts (4:4). Spēles veiksmīgie pēdējie divi endi arī nodrošināja ceturto uzvaru apakšgrupā (8:5).

Ar šīm četrām uzvarām bija par maz, lai tiktu izslēgšanas spēlēs. Lai arī Baltkrievijai un Francijai tāds pats uzvaru skaits, tomēr baltkrievu labāks papildrādītājs 31.20cm pret mūsu 36.97cm izvirzīja viņus apakšgrupas 3.vietā, kas ļāva kvalificēties nākamajai spēļu kārtai.

Čehija un Polija kā apakšgrupu līderes automātiski nokļuva pusfinālā, kur viņas gaidīs savus pretiniekus. Par atlikušajām divām vietām šodien, 22.novembrī plkst. 10:00 sacentīsies Somija ar Baltkrieviju un Spānija ar Turciju. Savukārt Latvijas izlase, Mārtiņa Trukšāna vadītās komandas debijas čempionātā, B divīzijas kopvērtējumā ierindojās 7.vietā.

Pēc A divīzijas pamatturnīra uz B divīziju izkrīt Krievija un Anglija, tomēr abas valstsvienības dosies uz pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīru Somijā. A divīzijā cīņai par medaļām kvalificējās Zviedrija, Šveice, Dānija un Skotija. No tām pusfinālā tikās Zviedrija ar Skotiju, kur zviedri dominance atnesa viņiem uzvaru ar 8:4, bet otrā pusfinālā Šveice ar 8:5 pārspēja Dāniju.

Līdz ar to Zviedrija savās mājās centīsies finālā pārspēt Šveici, bet Skotijas un Dānijas izlases noskaidros bronzas medaļas ieguvējus. Spēle par 3.vietu norisināsies šodien, 22.novembrī plkst. 20:00 pēc Latvijas laika, bet vīriešu fināls būs 23.novembrī plkst. 11:00 pēc Latvijas laika.
 


6.spēle: Latvija 6:11 Polija

Vīriešu izlase neveiksmīgi iesāka šo spēli. Pirmajā endā tika zaudēti trīs punkti, bet otrajā poļi četrus nozaga, panākot 7:0 vadību. Līdz pat pārtraukumam izdevās pietuvoties līdz -3 (4:7). Tomēr septītajā endā Polijas gūtie trīs punkti (10:4) ielika pamatu viņu uzvarai. Mūsu izlase vēl mēģināja atspēlēties, tomēr tas neizdevās un tika piedzīvots zaudējums svarīgā spēlē.
 


5.spēle: Latvija 5:4 Lietuva

Abas komandas līdz pat piektajam endam neļāva pretiniekam paņemt vairāk par punktu endā (2:2), bet, pārtraukumā ejot, mūsu pretiniekiem izdevās nozagt punktu, izvirzoties vadībā ar 3:2. Tomēr jau pēc sestā enda vadību ar 4:3 pārņēma mūsējie. Pēc diviem “nonullētiem” endiem lietuvieši tika tikai pie viena punkta un izlīdzināja rezultātu 4:4. Pēdējā endā ar pēdējo akmeni mūsu izlase izcīnīja vajadzīgo uzvaras punktu 5:4 un trešo uzvaru apakšgrupā.
 


4.spēle: Latvija 10:6 Francija

Vīriešu izlase lieliski uzsāk ceturto Eiropas čempionāta spēli. Pirmajā endā ar pēdējo akmeni izdevās paņemt četrus punktus, bet otrajā nozagt divus, izvirzoties vadībā ar 6:0. Tomēr pretinieki līdz pārtraukumam atspēlēja piecus punktus un pietuvojās rezultātā līdz -2 (5:7). Spēles otrajā daļā izdevās noturēt iniciatīvu un pat palielināt pārsvaru, kas gala rezultātā nodrošināja otro uzvaru čempionātā.
 


3.spēle: Latvija 5:7 Baltkrievija

Mūsu izlase spēli uzsāka ar diviem nozagtiem endiem 2:0. Tomēr pretinieki atguvās un pārtraukumā komandas devās pie neizšķirta 3:3. Sestajā endā baltkrievu gūtie divi punkti un +2 pārsvars tā arī palika neatspēlēts, kas noveda pie zaudētas spēles ar 5:7.
 


2.spēle: Latvija 3:6 Turcija

Latvijas izlasei šajā spēlē līdz pat septītajam endam nekādi neizdevās iegūt punktus, kamēr viņu pretinieki turki bija iekrājuši trīs. Septītajā beidzot mūsējie atklāja rezultātu, tiesa gan ar vienu punktu. Diemžēl Turcijas trīs punkti astotajā endā vairs nebija atspēlējami un piedzīvots zaudējums ar 3:6.
 


1.spēle: Latvija 8:3 Izraēla

Vīriešu izlase čempionātu atklāja ar vienu punktu pirmajā endā, pretiniekiem izlīdzinot rezultātu tikai ceturtajā – 1:1. Veiksmīgs piektais ends ļauj mūsējiem paņemt četrus punktus un pārtraukumā doties pie rezultāta 5:1. Spēles otrajā daļā Izraēla nespēj atspēlēt zaudēto, kas mūsu izlasei ļauj čempionātu atklāt ar uzvaru 8:3.
 


Eiropas kērlinga čempionāts A un B divīzijā norisinās Helsingborgā, Zviedrijā (16. - 23.novembris). Latvijas vīriešu izlase savas cīņas aizvadīja B divīzijas B apakšgrupā, kur astoņu komandu starpā tika noskaidrotas tās, kuras turpinās cīņu par B divīzijas goda pjedestālu un vietu pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā Somijā.

Latvijas vīriešu izlases sastāvs: Mārtiņš Trukšāns (skips), Jānis Klīve, Arnis Veidemanis, Sandris Buholcs, Jānis Rudzītis, treneris Erkki Lills.

Latvijas vīriešu izlases spēļu rezultāti:
8:3 – Izraēla
3:6 – Turcija
5:7 – Baltkrievija
10:6 – Francija
5:4 – Lietuva
6:11 – Polija
8:5 – Austrija

Kopvērtējums B apakšgrupā:
1. Polija 7-7 -0 Q
2. Turcija 7-6-1 Q
3. Baltkrievija 7-4-3 Q
4. Latvija 7-4-3
5. Francija 7-4-3
6. Austrija 7-1-6
7. Lietuva 7-1-6
8. Izraēla 7-1-6


Foto: WCF/Richard Gray

Vīriešu izlasi dalībai Eiropas čempionātā atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji