Latvijas sieviešu izlase ne tikai izkrīt no A divīzijas, bet arī netiek uz PČ kvalifikāciju

Šodien, 21.novembrī Eiropas kērlinga čempionātā sieviešu komandām noslēdzās pamatturnīra spēles. Latvijas izlase arī pēdējā spēlē piedzīvoja zaudējumu, ar 3:9 pret Šveici, ierindojoties 10.vietā kopvērtējumā. Tas nozīmē, ka nākamgad sieviešu izlase Eiropas čempionātā startēs B divīzijā.
 

9.spēle: Latvija 3:9 Šveice

Jau pirmajā endā tika pazaudēti trīs punkti, kurus pretinieces papildināja ar vienu nozagtu otrajā, panākot 4:0. Līdz pārtraukumam mūsu izlase pietuvojās līdz -2 (3:5), tomēr šveiciešu nozagtie divi punkti astotajā endā lika atzīt viņu pārākumu ar 3:9.

Līdz ar to iegūtā viena uzvara visā pamatturnīrā Latviju ierindo pēdējā – 10.vietā, tādējādi zaudējot tiesības nākamgad startēt augstākajā divīzijā, turklāt neiekļūstot arī to valstu vidū, kas dosies uz pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīru janvārī Somijā.

Šajā kārtā pārējās spēlēs noritēja spraiga cīņa par vietu sadalījumu. Vācijai, pārspējot Norvēģiju ar 7:5, izdevās noturēties labāko septiņniekā un kvalificēties pasaules čempionātam. Norvēģija dēļ šī zaudējuma nākamgad pievienosies Latvijai B divīzijā, tomēr kā 9.vieta nodrošināja tiesības startēt pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā. Čehijas un Dānijas cīņā pārākas ar 7:5 bija čehietes, abām komandām nodrošinot vietu pasaules čempionātā. Savukārt Igaunija tikai ar vienu punktu piekāpās Skotijai 6:7, bet tas neliedza saglabāt vietu A divīzijā un janvārī braukt uz pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīru Somijā. Vēl Krievija ar pārliecinošu sniegumu uzveica Zviedriju ar 8:6.

Jau rīt plkst. 15:00 pēc Latvijas laika norisināsies pusfināla spēles A divīzijā. Vienā no tiem tiksies Šveice ar Skotiju, bet otrā sacentīsies Zviedrija ar Krieviju.

B divīzijā cīņai par medaļām un divām vietām augtākajā divīzijā kvalificējušās Itālija, Turcija, Ungārija un Anglija. Pamatturnīrā Ungārijai vēl atlikusi viena spēle ar Slovākiju, kuras iznākums arī noteiks pirmo četru vietu sadalījumu un pusfināla pārus. B divīzijas pusfināls sāksies rīt plkst. 10:00 pēc Latvijas laika.
 


8.spēle: Latvija 4:11 Vācija

Šajā spēlē pretiniecēm izdodas endos ar savu pēdējo akmeni gūt divus un trīs punktus, pret ko mūsu izlase atbildēja tikai ar vienu vai diviem. Līdz ar to atspēlēt zaudēto nebija iespējams, spēli noslēdzot septiņos endos.
 


7.spēle: Latvija 4:10 Skotija

Pirmajā endā veiksmīgi izdevās nozagt divus punktus. Lai gan skotietes ceturtajā endā paņēma trīs un panāca 4:3 savā labā, tomēr pārtraukumā abas komandas devās pie neizšķirta 4:4. Bet atkal tieši pēc pārtraukuma pretiniecēm izdodas iegūt vairākus punktus (8:4), kas izsit mūsējās no ritma un jau sestajā endā skotietes tiek pie vēl nozagtiem diviem un spēles tiek noslēgta ar zaudējumu.
 


6.spēle: Latvija 5:8 Krievija

Latvijas sieviešu izlase šo spēli iesāka nesekmīgi, jo Krievijai izdevās nozagt pirmos divus endus, iegūstot 3:0 pārsvaru. Spēles otrā daļa jau bija krietni vien līdzvērtīga un arī uz tablo parādījās endi ar diviem punktiem mūsu izlases izpildījumā, kas ļāva noturēties spēlē līdz pat 10. endam. Tomēr tajā neizdevās izveidot spēli uz nozagšanu, kas sagādāja vēl vienu zaudējumu ar 5:8.
 


5.spēle: Latvija 4:8 Dānija

Līdzīgi kā iepriekšējās spēlēs, arī šajā spēles sākumā pretinieces nekur tālu rezultātā netiek palaistas un pēc pieciem endiem uz tablo neizšķirts 3:3. Tieši spēļu otrajā daļā nekādi nav izdevies uzķert iesākto ritmu un jau sestajā un septītajā endā nākas šķirties no vairākiem punktiem. Pret dānietēm tie ir četri kopsummā, kurus līdz pat 10. endam mūsu izlase tā arī neatspēlē (4:8), piedzīvojot ceturto zaudējumu.
 


4.spēle: Latvija 2:9 Zviedrija

Spēle iesākās ļoti līdzīgi un, ejot pārtraukumā, Zviedrijas izlasei tikai +2 (4:2) pārsvars. Diemžēl šādu pretsparu pret olimpiskajām un Eiropas čempionēm mūsējās ilgi noturēja un jau pēc pārtraukuma – sestajā endā pieļāva kļūdas, kas rezultējās piecos punktos un zaudētā spēlē ar 2:9.
 


3.spēle: Latvija 10:9 Igaunija

Spēles pirmajā endā pretinieces ieguva trīs punktus, kurus mūsu izlase atspēlēja nākamajos trīs endos, panākot neizšķirtu 3:3. Tomēr pirms pārtraukuma igaunietes atkal izvirzījās komfortablā vadībā ar +4 (7:3). Kā pa kalniem spēle tika aizvadīta arī tās otrajā daļā, kas palīdzēja mūsējām atkal panākt neizšķirtu 10.endā (9:9) un novest spēli līdz ekstra endam. Tajā bez pēdējā akmens tiesībām Latvijas izlase nozog punktu (10:9) un tiek pie pirmās uzvaras šajā čempionātā.
 


2.spēle: Latvija 5:6 Norvēģija

Spraiga cīņa norisinājās līdz pat septītajam endam, kad neviena no komandām savām pretiniecēm neļāva paņemt vairāk par punktu endā (3:3). Toties septītajā norvēģietēm izdodas nozagt divus, bet nākamajos divos endos atkal mūsu izlase panāk neizšķirtu 5:5. Pēdējā enda beigu daļā ēkā sākās evakuācija ugunsgrēka dēļ un nācās atstāt spēles laukumu, spēles akmeņiem paliekot neskartā pozīcijā. Spēle tika atsākta pēc neilga laika. Norvēģijas pēdējais akmens bija precīzs, lai izcīnītu punktu un sagādātu mūsu izlasei otro zaudējumu šajā čempionātā.
 


1.spēle: Latvija 2:8 Čehija

Mūsu izlase čempionāta pirmo spēli uzsāka ar pēdējā akmens tiesībām pirmajā endā, paņemot vienu punktu. Turpinājumā līdz pat pārtraukumam – piektā enda beigām čehietes nekādi neļāva tikt pie papildus punktiem, panākot 5:1. Arī spēles otrajā daļā mūsējām neizdodas ieķerties spēlē, kas noved pie zaudējuma 2:8.
 


Eiropas kērlinga čempionāts A un B divīzijā norisinās Helsingborgā, Zviedrijā (16. - 23.novembris). Latvijas sieviešu izlase sacenšas A divīzijā, kur 10 komandu konkurencē centīsies iekļūt labāko septiņu komandu vidū, lai nodrošinātu vietu 2020.gada pasaules čempionātā Kanādā.

Latvijas sieviešu izlases sastāvs: Iveta Staša-Šaršūne (skips), Ieva Krusta, Santa Blumberga, Evelīna Barone, Tīna Siliņa, treneris Ritvars Gulbis.

Latvijas sieviešu izlases rezultāti:
2:8 – Čehija
5:6 – Norvēģija
10:9 – Igaunija
2:9 – Zviedrija
4:8 – Dānija
5:8 – Krievija
4:10 – Skotija
4:11 – Vācija
3:9 – Šveice

Kopvērtējums:
1. Šveice 9-8-1 Q
2. Krievija 9-8-1 Q
3. Zviedrija 9-7-2 Q
4. Skotija 9-7-2 Q
5. Vācija 9-5-4
6. Čehija 9-3-6
7. Dānija 9-2-7
8. Igaunija 9-2-7
9. Norvēģija 9-2-7 uz B divīziju
10. Latvija 9-1-8 uz B divīziju


Foto: WCF/Richard Gray

Sieviešu izlasi dalībai Eiropas čempionātā atbalsta Jelgavas Sporta servisa centrs, Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji