Intervijas pēc uzvaras kvalifikācijas turnīrā ar Mārtiņu Trukšānu un Ivetu Stašu-Šaršūni

Vakar, 6.oktobrī noskaidrojās Latvijas sieviešu un vīriešu kērlinga izlases. Par tām kļuva Ivetas Stašas-Šaršūnes un Mārtiņa Trukšāna vadītās komandas. Turpinājumā neliels ieskats no skipu pozīcijas par aizvadītajām sacensībām.
 

Kādas pirmās sajūtas pēc šīs grūtās dienas?

Iveta Staša-Šaršūne: “Kā jau meitenēm teicu, mums vienkārši vajadzēja pirmo spēli vinnēt. Bet nekas. Mums šajā spēlē (3.finālspēle – aut.piez.), it sevišķi spēles otrajā daļā, aizgāja mūsu spēle, kad izdevās metieni. Es domāju, ka izšķirošais bija sestais ends, kur izdevās paņemt divus punktus. Tas arī, es domāju, tā kā salauza pretinieces.”

Kas bija tie faktori, kas ļāva pēc nosacīti neveiksmīgās pirmās spēles pavērst finālsērijas gaitu sev par labu?

“Mēs mainījām savas izvēles iespējas. Pēdējā spēlē neizvēlējāmies pēdējā akmens tiesības, bet paņēmām sarkanos akmeņus. Pretinieces ar šiem akmeņiem nebija spēlējušas, kas iespējams viņas tādā veidā izsita no līdzsvara. Uz noguruma fona visiem bija kaut kādas kļūdas, kad spēle varēja nosvērties uz vienu vai otru pusi, bet beigās mums tā spēle aizgāja.”

Kādi ir turpmākie komandas plāni?

“Mums būs viens turnīrs Bernē, kā arī Tukumā piedalīsimies (Pasaules kērlinga tūres posms – aut.piez.). Tā kā tie mums būs divi nozīmīgi turnīri līdz Eiropas čempionātam.”

 

Kādas ir sajūtas par gaidīto un sasniegto rezultātu? Vai tāds plāns jau bija no paša sezonas sākuma pretendēt uz izlases statusu?

Mārtiņš Trukšāns: “Mums vienmēr tāds plāns ir bijis. Bet šoreiz mums ir pareizie puzles kauliņi savākušies kopā, jo ir mainīts sastāvs, kas rada komandā labu ķīmiju. Mēs jau pirms nedēļas Tallinā sapratām, ka varam vinnēt gana spēcīgas Eiropas komandas. Bijām diezgan labi sagatavojušies un cerējām, ka to izdarīsim, un sanāca.”

Kāds Tev likās pamatturnīrs, cik bija viegli vai grūti iekļūt labāko divu komandu vidū?

“Vienā spēlē mums baigi paveicās, bet kā beigās rādīja turnīra tabula, ja gadījumā mēs būtu to spēli zaudējuši, tad tā pat būtu tikuši fināla kārtā un arī no pirmās vietas pozīcijas. Tā kā diezgan stabili spēlējām arī pamatturnīrā.”

Tad šī uzvara finālsērijā ir likumsakarīga?

“Jā. Vienīgi šorīt pirmajā finālspēlē mums bija tāds pamatīgs kritums izpildījumā. Bet gan otro, gan trešo spēli, it sevišķi otro spēli, mēs nospēlējām ļoti labi. Pēdējā spēlē tiesa gan pretinieks pieļāva vairāk kļūdas.

Spēlējām vairāk agresīvu spēli uz mājas centru aiz centra sargiem, ko piekopām arī Tallinas turnīrā. Mēs vairākas reizes mēģinājām spēlēt ar sānu sargiem, bet ar jauno piecu sargu likumu, tur īsti nevar nokavēt to mirkli, kad jāpārslēdzas no uzbrukšanas uz aizsardzību. Ja, ejot ar “hammeru” aiz sānu sargiem pēc vairāk punktiem, nenotīra mājas priekšu, var nākties zaudēt punktus. Tāpēc mēs esam izvēlējušies labāk spēlēt caur mājas centru.”

 

Šogad Eiropas kērlinga čempionāts norisināsies Helsingborgā, Zviedrijā no 16. līdz 23.novembrim. Latvijas sieviešu izlase startēs A divīzijā un arī šogad, tā pat kā pērn, Ivetas Stašas-Šaršūnes komanda centīsies saglabāt vietu šajā divīzijā, kā arī nodrošināt Latvijai dalību pasaules čempionātā. Savukārt vīriešu komanda jau vairākus gadus ir aizķērusies B divīzijā, no kuras šogad uz augstāko divīziju Latviju centīsies pārbīdīt Mārtiņa Trukšāna komanda.


Foto: Ansis Ventiņš

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji