Vēsturisko panākumu sezona aiz muguras, ko piedzīvosim nākamajā?

Kērlingam ir sācies vasaras brīvlaiks. Laikapstākļi drīz liks tiekties pēc aukstuma, tomēr kērlingistiem tuvāko mēnešu laikā to nāksies meklēt ārpus kērlinga halles. Šoreiz atskatīsimies uz aizvadīto sezonu, kā arī ielūkosimies jaunās sezonas izmaiņās.
 

Maija mēnesis bija pēdējais, kurā notika 2018./2019.gada sezonas sacensības gan ārzemēs, gan te pat Latvijā. Aizvadītajā sezonā bija pāris jauninājumi arī starptautiskajā arēnā. Varējām baudīt jaunizveidoto Kērlinga pasaules kausu, kā arī daļai nāciju bija iespēja startēt pirmajā pasaules sieviešu un vīriešu komandu čempionāta kvalifikācijas turnīrā Jaunzēlandē.

Savukārt pie mums sezonas pašā sākumā viesojās ārvalstu speciālisti, lai novadītu “Stepping Stone Programme” nometni, oktobrī notika pirmais “Riga Wheelchair International” turnīrs, bet decembrī Rīgas skolēni sacentās par pirmo mini ledus kērlinga čempionāta titulu. Toties sezonas otrajā pusē Kērlinga hallē pulcējās senioru komandas, lai aizvadītu “Riga Senior Curling Cup” debijas turnīru.
 

Bez tam šī sezona ieies Latvijas kērlingā ar vairākiem vēsturiskiem ierakstiem. Visupirms ratiņkērlinga izlase, aizvadot lielisku sākumu pasaules čempionāta B divīzijā un beigās pakutinot līdzjutēju nervus, godam izcīnīja 3.vietu, kura deva tiesības Latvijai pirmo reizi startēt A divīzijā pasaules 12 spēcīgāko ratiņkērlinga komandu vidū.

Ilgi nebija jāgaida, kad pēc pusotras nedēļas mūs pārsteidza Latvijas sieviešu kērlinga izlase, izcīnot 5.vietu Eiropā, kas līdz šim vēl nebija izdevies. Tas deva automātiku vietu ne tikai pasaules čempionātā, izlaižot jau iepriekš minēto pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīru, bet arī dalību nākamajā olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā.

Sezonas pirmās puses sasniegumi radīja kērlinga vārda uzplaiksnījumu mūsu pašu medijos, kas ļāva sezonas otrajā pusē jau ar lielāku interesi sabiedrību pievērst pasaules ratiņkērlinga A divīzijas čempionātam un pasaules sieviešu kērlinga čempionātam, kuros piedalījās mūsu izlases.

Ratiņkērlinga izlase savu debiju augstākajā divīzijā uzsāka ar pārsteidzošām uzvarām. Tās lika cerēt pat uz neiedomājamākajiem augstumiem, tomēr tos izlasei neizdevās aizsniegt. Neveiksmes pēdējās spēlēs gandrīz atmeta Latviju atpakaļ uz B divīziju, tomēr mums pateicīgie citu spēļu rezultāti ļāva saglabāt vietu A divīzijā arī 2020.gadā.

Sieviešu izlasei pasaules čempionāts izvērtās ar divējādām sajūtām. Komandas saliedētība gan uz ledus, gan ārpus tā, kā arī stabilais sniegums gandrīz katras spēles beigās lika cerēt uz panākumu pār pretiniecēm. Lai arī cik mūsu izlases pēdējais metiens būtu precīzs, tomēr konkurentes atradu iespēju izraut uzvaru. Šādu labu spēļu rūgtums saglabājas arī pēc čempionāta, bet parādītais sniegums salīdzinājumā ar citu valstu treniņu un finansiālajām iespējām liek secināt, ka varam cīnīties kā līdzīgs ar līdzīgu.
 

Nākamajā 2019./2020.gada sezonā gaidāmas izmaiņas gan Latvijas, gan Pasaules kērlinga federācijas (PKF) sacensību kalendāros. PKF kalendārā parādījies jauns kvalifikācijas turnīrs jaukto pāru komandām, kas norisināsies 2019.gadā no 30.novembra līdz 7.decembrim. Sakarā ar jaunatnes olimpiskajām spēlēm 10. – 19.janvārī, pasaules čempionāts junioriem B divīzijā pārcelts uz 2019.gada 10. – 17.decembri. Savukārt Eiropas čempionāts C divīzijā no aprīļa vidus pārcelts uz maija sākumu (28.04. – 05.05.), bet pārējās PKF rīkotās sacensības būtiskas kalendārās izmaiņas nav skārušas.

Līdz ar jauno pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīru jauktajiem pāriem, Latvijas kvalifikācija šim turnīram norisināsies jau pašā sezonas sākumā 19. – 22.septembrī, bet Latvijas čempionāts jaukto pāru komandām norisināsies februāra vidū, nevis kā iepriekš gada pēdējos mēnešos. Arī senioru čempionāts, ja pieteiksies vairāk par vienu komandu, jaunajā sezonā no februāra pārcelts uz sezonas pirmo pusi (01. – 03.11.).

Marta beigās un aprīļa sākumā hallē ierasti notika Latvijas junioru un ratiņkērlinga čempionāti, kuri 2020.gadā pabīdīti mēnesi vēlāk uz aprīļa beigām un maija sākumu (27.04. – 03.05.).

Vēl līdz sezonas sākumam iespējamas dažādas izmaiņas kalendārajā plānā, tāpēc sekojiet līdzi, lai nepalaistu garām nākamās sezonas svarīgākās sacensības.

 

Paldies visiem, kas sekoja līdzi kērlingam 2018./2019.gada sezonā!

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji