Latvijas seniori vēl pretendē uz izslēgšanas spēlēm PČ kērlingā

Vakar, 24.aprīlī Latvijas senioru izlases katra izspēlēja pa vienai spēlei pasaules kērlinga čempionātā Stavangerā, Norvēģijā. Sieviešu izlase zaudēja Itālijai ar 2:7, bet vīriešu izlase, zaudējot ASV ar 3:10, vēl saglabā izredzes kvalificēties izslēgšanas spēlēm.
 

Latvijas senioru sieviešu izlase vakar tikās ar Itāliju, kura līdz tam bija uzvarējusi tikai vienā spēlē. Uzsākot cīņu ar pēdējā akmens tiesībām, mūsu izlasei tās neizdevās realizēt divos pirmajos endos, nonākot iedzinējos ar 0:3. Diemžēl arī turpinājums nebija labvēlīgs un sagādāja grūtības samazināt rezultātu starpību. Spēle noslēdzās sešos endos ar 2:7, kas nu jau liedza senioru sieviešu izlasei pacīnīties par pirmo trijnieku apakšgrupā, lai turpinātu cīņu par medaļām.

Senioru vīriešu izlase aizvadīja vēlo vakara spēli pret ASV. Pēc otrā enda viņiem bija minimāls pārsvars 2:1, bet nākamajos divos pretinieks ieguva četru punktus, kas viņiem deva +3 pārsvaru (5:2). Diemžēl centieni pietuvoties neizdevās, jo amerikāņi sestajā endā paņēma vēl piecus punktus, panākot 10:3. Pie šāda rezultāta spēle noslēdzās, tomēr mūsu izlasei vēl ir izredzes uz iekļūšanu izslēgšanas spēlēs.

Latvijas senioru vīriešu izlases skipa Anša Regžas komentārs pēc spēles ar ASV:
“Spēle pret pazīstamo ASV izlasi sākās cerīgi un izvirzījāmies vadībā. Bet jāatzīst, ka atšķirībā no mums, pretinieki labo tehnisko izpildījumu noturēja visas spēles garumā un guva revanšu par zaudējumu pirms trim gadiem. Galvas augšā, visu vēl varam sasniegt paši.”

 

Senioru sieviešu konkurencē jau zināmas visas izlases, kuras turpinās cīņu par medaļām: Kanāda, Zviedrija, ASV, Dānija, Skotija un Šveice. Pēdējās grupu spēlēs tik atliek noskaidrot šo komandu vietu sadalījumu. Savukārt senioru vīriešu konkurencē Zviedrija, Austrālija, Kanāda, Norvēģija, Skotija, Šveice, Polija un Dānija pagaidām kvalificējusies nākamajai spēļu kārtai. Šodien uzzināsim pārējās veiksminieces.

Varbūt tā būs Latvijas izlase, kura plkst. 13:00 mērosies spēkiem ar Somiju. Savukārt senioru sieviešu izlasei pēdējo šī čempionāta spēli plkst. 21:00 jāizspēlē ar Japānu.
 

Latvijas senioru sieviešu izlases sastāvs: Elēna Kāpostiņa, Inga Apmane, Dace Zīle, Maija Prozoroviča.
Latvijas senioru vīriešu izlases sastāvs: Ansis Regža, Jānis Rēdlihs, Aivars Purmalis, Aivars Gulbis, trenere Dace Regža.

Latvijas senioru sieviešu izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika):
Z 3:9 – Dānija
Z 4:8 – Šveice
U 8:0 – Jaunzēlande
U 9:6 – Anglija
Z 3:11 – Skotija
Z 2:7 – Itālija
25.04. 21:00 – Japāna

Latvijas senioru vīriešu izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika):
U 6:3 – Velsa
U 9:4 – Beļģija
Z 5:8 – Dānija
Z 3:10 – ASV
25.04. 13:00 – Somija

/U – uzvara, Z – zaudējums/

Senioru sieviešu izlašu kopvērtējums B grupā:

 

Valsts

Spēles

Uzvaras

Zaudējumi

 

1.

Dānija

6

6

0

Q

2.

Skotija

7

6

1

Q

3.

Šveice

7

5

2

Q

4.

Anglija

6

2

4

 

4.

Latvija

6

2

4

 

4.

Itālija

6

2

4

 

4.

Japāna

6

2

4

 

8.

Jaunzēlande

6

0

6

 

Senioru vīriešu izlašu kopvērtējums D grupā:

 

Valsts

Spēles

Uzvaras

Zaudējumi

 

1.

 Dānija

5

4

1

Q

2.

ASV

4

3

1

 

3.

Latvija

4

2

2

 

3.

 Velsa

4

2

2

 

5.

 Somija

4

1

3

 

6.

 Beļģija

5

1

4

 Latvijas senioru izlašu startu pasaules čempionātā atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Ventspils pilsētas domes Sporta pārvalde, Izglītības un zinātnes ministrija un Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

Foto: WCF/Alina Pavlyuchik

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji