Seniores pievieno vēl vienu uzvaru pasaules kērlinga čempionātā

Šodien, 23.aprīlī Latvijas izlases kopumā aizvadīja trīs spēles pasaules senioru kērlinga čempionātā Stavangerā, Norvēģijā. Seniorēm beidzot izdevās pārspēt Angliju (9:6), bet vēlāk nācās ciest sakāvi pret Skotiju (3:11). Savukārt senioru vīriešu izlasei nedaudz pietrūka līdz uzvarai pār Dāniju (5:8).

No paša rīta senioru sieviešu izlase kā pirmā devās uz ledus, lai tiktos ar Angliju. Spēle tika iesākta ar nozagtu punktu, bet jau otrajā endā pretinieces pamanījās izcīnīt trīs (3:1). Tomēr nozagtais punkts arī ceturtajā endā ļāva mums rezultātu izlīdzināt 3:3. Pateicoties četriem punktiem sestajā endā, mūsu izlase pārņēma trīs punktu vadību (7:4), ko noturēja līdz pat spēles beigām, uzvarot ar rezultātu 9:6.

Latvijas senioru sieviešu izlases skipa Elēnas Kāpostiņas komentārs pēc spēles ar Angliju:
“Beidzot izdevās uzvarēt arī anglietes. Ar šo komandu spēlējām trešo reizi, bet vienmēr nedaudz pietrūka.

Ledus joprojām sarežģīts un lēns. Šoreiz mēs bijām precīzākas, toties anglietes kļūdījās vairāk, jo izdevās ar pirmajiem akmeņiem uzspiest savu spēli.”

Otrajā šodienas spēlē seniores tikās ar vēl vienu no Lielbritānijas administratīvajām daļām – Skotiju. Spēles pirmajā daļā mūsu izlasei izdevās turēties līdzi spēcīgajai kērlinga nācijai, pārtraukumā ejot ar -2 deficītu (3:5). Diemžēl pēc atpūtas skotietes turpināja dominēt un palielināt rezultātu starpību. Nozagtie četri punktu sestajā endā pielika šai spēlei punktu un nācās atzīt Skotijas izlases pārākumu ar 3:11.

Latvijas senioru sieviešu izlases skipa Elēnas Kāpostiņas komentārs pēc spēles ar Skotiju:
“Spēle neizdevās. Skotija nospēlēja labu spēli. Turpināsim rīt.”


Latvijas senioru vīriešu izlase savā vienīgajā šīs dienas spēlē tikās ar Dāniju. Izcīnītās pēdējā akmens tiesības tika izmantotas trešajā endā, paņemot punktu, tiesa pretinieki jau bija paspējuši vienu nozagt (1:1). Arī pēc pārtraukuma – piektajā endā dāņi nozog un panāk 5:1 savā labā. Tomēr mūsu izlase nedomāja padoties un visu pazaudēto atguva līdz astotā enda beigām 5:5, ievedod spēli ekstra endā. Diemžēl tajā neizdevās zagšanas sēriju pagarināt, lai uzvarētu, kas noveda pie pirmā zaudējuma čempionātā (5:8).

Latvijas senioru vīriešu izlases skipa Anša Regžas komentārs pēc spēles ar Dāniju:
“Neskatoties uz ne tik agro spēles sākumu (spēles sākums plkst. 13:00 – aut.piez.), komanda nebija pamodusies un spēles vidū ļoti grūti sākām endus, kas rezultējās negatīvā iznākumā. Sestajā endā pamodušies, sākām rādīt savu spēli un pat ekstra endā ar pēdējo metienu bija iespēja, kuru šoreiz neizmantojām.”


Rīt, 24.aprīlī agrajā rīta spēlē plkst. 09:00 seniorēm jātiekas ar Itāliju, bet vēlu vakarā plkst. 21:00 senioriem pretim stāsies ASV izlase.


Latvijas senioru sieviešu izlases sastāvs: Elēna Kāpostiņa, Inga Apmane, Dace Zīle, Maija Prozoroviča.
Latvijas senioru vīriešu izlases sastāvs: Ansis Regža, Jānis Rēdlihs, Aivars Purmalis, Aivars Gulbis, trenere Dace Regža.

Latvijas senioru sieviešu izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika):
Z 3:9 – Dānija
Z 4:8 – Šveice
U 8:0 – Jaunzēlande
U 9:6 – Anglija
Z 3:11 – Skotija
24.04. 09:00 – Itālija
25.04. 21:00 – Japāna

Latvijas senioru vīriešu izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika):
U 6:3 – Velsa
U 9:4 – Beļģija
Z 5:8 – Dānija
24.04. 21:00 – ASV
25.04. 13:00 – Somija

/U – uzvara, Z – zaudējums/


Senioru sieviešu izlašu kopvērtējums B grupā:

 

Valsts

Spēles

Uzvaras

Zaudējumi

 

1.

Dānija

5

5

0

Q

1.

Skotija

5

5

0

Q

3.

Šveice

5

4

1

 

4.

Anglija

5

2

3

 

4.

Latvija

5

2

3

 

6.

Itālija

5

1

4

 

6.

Japāna

5

1

4

 

8.

Jaunzēlande

5

0

5

 

Senioru vīriešu izlašu kopvērtējums D grupā:

 

Valsts

Spēles

Uzvaras

Zaudējumi

1.

Dānija

4

4

0

2.

Latvija

3

2

1

2.

ASV

3

2

1

4.

Velsa

2

1

1

5.

Somija

2

0

2

6.

Beļģija

4

0

4


Latvijas senioru izlašu startu pasaules čempionātā atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Ventspils pilsētas domes Sporta pārvalde, Izglītības un zinātnes ministrija un Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

Foto: WCF/Tom Rowland

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji