Abām senioru kērlinga izlasēm pa uzvarai PČ trešajā dienā

Vakar, 22.aprīlī pasaules kērlinga čempionātā senioriem Norvēģijas pilsētā Stavangerā tika aizvadīta trešā sacensību diena, kurā seniores sagrāva Jaunzēlandi ar 8:0, bet senioru vīriešu izlase tika galā ar Beļģiju 9:4.
 

Līdz trešajai spēlei Latvijas senioru sieviešu izlasei nebija izdevies tikt pie uzvaras, tieši tā pat kā Jaunzēlandei. Ja spēles sākumā ar pēdējā akmens tiesībām mūsu komanda paņēma pieticīgi tikai vienu punktu, tad spēles turpinājumā pretinieces nekādi nespēja izmantot savas pēdējā akmens tiesības endā. Līdz pat sestā enda beigām mūsu kērlingistēm izdevās nozagt punktus, kas deva rezultātu 8:0 un pretinieces atzina sakāvi.

Latvijas senioru sieviešu izlases skipa Elēnas Kāpostiņas komentārs pēc spēles ar Jaunzēlandi:
“Turpinām cīnīties ar ledu, kas ir ļoti lēns. Mājas spēks ir viegli “take-out” metieni. Arī akmeņi ir ļoti dažādi. Tik grūts ledus tāda līmeņa sacensībās nav bijis. Cenšamies atšifrēt un palikt spēlē.

Jaunzēlande papildinājusies ar jaunām spēlētājām. Spēles sākumā gāja ļoti sarežģīti, kad ieskrējāmies palika nedaudz vieglāk. Labi nospēlēja vice-skips Dace (Zīle – aut.piez.), jo uz saviem metieniem jau gāju ar handikapu.

Nākamās būs svarīgas spēles – ar Skotiju un Angliju. Gatavojamies.”
 

Senioru vīriešu izlase vakar vēlu vakarā savā otrajā pasaules čempionāta spēlē tikās ar Beļģiju, kuri līdz šai spēlei bija iekrājuši divus zaudējumus. Latvijas izlasei trešajā endā izdevās paņemt trīs punktus, kas ļāva izvirzīties vadībā ar 5:2. Savukārt, ejot pārtraukumā, rezultātu starpība tika palielināta līdz +5 (7:2), nozogot divus punktus ceturtajā endā. Arī sestajā mūsu izlase nozaga divus (9:2), ko pretinieks septītajā atguva (4:9), tomēr ar to arī pakaļdzīšanās beļģiem beidzās. Līdz ar to seniori šo čempionātu turpina nevainojami.

Latvijas senioru vīriešu izlases skipa Anša Regžas komentārs pēc spēles ar Beļģiju:
“Bijām labi noskaņojušies un sākām jau ar labiem LSD metieniem. Izvirzījāmies vadībā un, pieņemot pretinieku spēles stilu – “take-out” spēli, ar precīzu izpildījumu droši nospēlējām līdz uzvarai.”

 

Šodien, 23.aprīlī seniorēm divas spēles. No rīta plkst. 09:00 jātiekas ar Angliju, bet pēcpusdienā plkst. 17:00 pretim Skotija. Starp šīm abām spēlēm seniori plkst. 13:00 mērosies spēkiem ar Dāniju.
 

Latvijas senioru sieviešu izlases sastāvs: Elēna Kāpostiņa, Inga Apmane, Dace Zīle, Maija Prozoroviča.
Latvijas senioru vīriešu izlases sastāvs: Ansis Regža, Jānis Rēdlihs, Aivars Purmalis, Aivars Gulbis, trenere Dace Regža.

Latvijas senioru sieviešu izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika):
Z 3:9 – Dānija
Z 4:8 – Šveice
U 8:0 – Jaunzēlande
23.04. 09:00 – Anglija
23.04. 17:00 – Skotija
24.04. 09:00 – Itālija
25.04. 21:00 – Japāna

Latvijas senioru vīriešu izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika):
U 6:3 – Velsa
U 9:4 – Beļģija
23.04. 13:00 – Dānija
24.04. 21:00 – ASV
25.04. 13:00 – Somija

/U – uzvara, Z – zaudējums/


Latvijas senioru izlašu startu pasaules čempionātā atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Ventspils pilsētas domes Sporta pārvalde, Izglītības un zinātnes ministrija un Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

Foto: WCF/Tom Rowland

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji