Eiropas kērlinga čempionāta C divīzijā uzvar Baltkrievijas sieviešu un Francijas vīriešu izlases

Šogad Eiropas čempionāts zemākajā divīzijā norisinājās no 12. līdz 17.aprīlim Brašovā, Rumānijā. Nopelnot vietu B divīzijā, par šīs divīzijas uzvarētājiem kļuva Baltkrievijas un Francijas kērlingisti. Viņiem B divīzijā pievienosies arī Slovākijas sieviešu un Bulgārijas vīriešu izlases.

Sacensības norisinājās starp astoņām komandām sieviešu konkurencē un 10 komandām vīriešu konkurencē. Aizvadot apļa turnīra kārtu, izslēgšanas spēlēm kvalificējās Baltkrievija (1.vieta), Slovākija (2.vieta), Slovēnija (3.vieta) un Austrija (4.vieta) sieviešu konkurencē, savukārt Francija (1.vieta), Bulgārija (2.vieta), Slovēnija (3.vieta) un Rumānija (4.vieta) turpināja cīņu par medaļām vīriešu konkurencē.
 

Sieviešu konkurencē Baltkrievijas un Slovākijas izlases savā starpā sadalīja C divīzijas zelta medaļas. Pateicoties diviem nozagtajiem punktiem 10. endā, baltkrievietēm izdevās izraut uzvaru ar 8:6 un nodrošināt sev vietu Eiropas čempionāta B divīzijā, kas šogad no 15. līdz 23.novembrim norisināsies Zviedrijas pilsētā Helsingborgā.

Slovākijas izlasei bija dota vēl viena iespēja, lai kvalificētos B divīzijai, tiekoties mačā ar Austriju, kurai izdevās pieveikt Slovēniju ar 7:5. Šajā spēlē vairāki nozagtie endi slovākietēm deva komfortabli vadību, ko viņas spēja noturēt līdz spēles beigās, uzvarot ar 8:4 un nodrošinot sev dalību B divīzijā.
 

Francijas vīriešu izlase pamatturnīru aizvadīja ar perfektu bilanci (9–0), ko spēja noturēt līdz pat sacensību beigām. Cīņā par uzvaru C divīzijā viņiem izdevās pārspēt Bulgāriju ar 8:4 un iekļūt Eiropas čempionāta B divīzijā.

Pateicoties lieliskam spēles sākumam, Slovēnijas kērlingisti astoņos endos tika galā ar Rumāniju (9:3) un nonāca cīņā par iekļūšanu augstākā divīzijā. Tajā slovēņi 10.endā nozaga punktu (6:6) un panāca ekstra endu. Tomēr Bulgārija papildus endā ar pēdējā akmens tiesībām nodrošināja sev uzvaru (7:6) un tiesības piedalīties B divīzijas čempionātā šī gada nogalē.
 

Izslēgšanas spēļu rezultāti sieviešu konkurencē:
8:6 Baltkrievija – Slovākija /spēle par 1.vietu/
8:4 Slovākija – Austrija /spēle par 2.vietu/

Izslēgšanas spēļu rezultāti vīriešu konkurencē:
8:4 Francija – Bulgārija /spēle par 1.vietu/
7:6 Bulgārija – Slovēnija /spēle par 2.vietu/
 

Foto: WCF / Catalin Ionescu

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji