Pasaules kērlinga tūres posmā Rīgā uzvar Krievijas jauktais pāris A.Moskaļeva/A. Jeremins

Vakar, 7.aprīlī Kērlinga hallē ar 16 jaukto kērlinga pāru dalību noslēdzās četru dienu turnīrs “WCT Latvian Mixed Doubles Curling Cup I”, kas ir viens no "ISS World Mixed Doubles Curling Tour" sezonas posmiem. Otro gadu pēc kārtas turnīra uzvarētāju godā Krievijas komanda Anastasija Moskaļeva/Aleksandrs Jeremins.
 

“WCT Latvian Mixed Doubles Curling Cup I” turnīra izslēgšanas spēlēs diemžēl neiekļuva neviena no trim Latvijas komandām. Par šī gada turnīra titulu finālā cīnījās spēcīgā Anastasijas Moskaļevas/Aleksandra Jeremina komanda no Krievijas ar Ķīnas Sijias Liu/Žao Hiu Hao komandu. Krievijas pāris dominēja visas spēles garumā. Nozagtie punkti trešajā, ceturtajā un piektajā endā ļāva izvirzīties vadībā ar 6:1. Lai gan pēc sestā enda viņu pretinieki pietuvojās līdz -2, tomēr septītajā atkal izdevās starpību palielināt līdz +5, noslēdzot spēli ar rezultātu 9:4 un uzvarot turnīrā.

Par trešo vietu sacentās pusfināla zaudētāji Marija Tūrmane/Harijs Lills (Igaunija) un Dženija Perē/Martins Rioss no Šveices. Lai arī līdz pat astotajam endam nevienā brīdī šveicieši neatdeva iniciatīvu mūsu kaimiņu rokās, tomēr pēdējā endā igauņiem izdevās panākt neizšķirtu 6:6, kas ieveda spēli ekstra endā. Tajā, pateicoties pēdējā akmens tiesībām, pasaules kērlinga tūres līderi Dž.Perē/M.Rioss guva vienu punktu (7:6), kas kopvērtējumā deva 3.vietu šajās sacensībās.
 

Latvijas jauktā pāra izlasei Santai Blumbergai/Ritvaram Gulbim šis sagatavošanās turnīrs aizsākās neveiksmīgi, zaudējot visās trīs apakšgrupas spēlēs. Turpinājumā divas uzvaras gan pār Lietuvas, gan pār Igaunijas komandu deva iespēju pacīnīties par 9.vietu šajā turnīrā. Šajā spēlē viņiem bija jātiekas ar vienu no Latvijas komandām – Aneti Zāberi/Ansi Regžu, kuri apakšgrupā tika pie vienas uzvaras, bet ceļā līdz spēlei par 9.vietu pieveica Lietuvas un Ķīnas komandas. Abu Latvijas komandu duelī šoreiz pārāki ar 11:6 izrādījās Anetes Zāberes/Anša Regžas jauktā pāra komanda, līdz ar to viņiem 9.vieta, bet S.Blumbergai/R.Gulbim 10.vieta kopvērtējumā.

Līdzīgi kā Latvijas izlase, arī trešā Latvijas komanda Dace Zīle/Aivars Purmalis nespēja tikt pie uzvaras apakšgrupas kārtā. Diemžēl arī nākamajās divās spēlēs viņi spraigās cīņās kapitulēja saviem pretiniekiem, kas gala rezultātā kopvērtējumā deva 15.vietu.
 

Sacensības organizēja Sporta klubs "OB" ar Kērlinga halles, Latvijas Kērlinga asociācijas, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta finansiālu atbalstu. Turnīra sadarbības partneri Live Riga, Venden, Isostar, RIJA VEF HOTEL.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji