KKR/Rožkovas komanda turpina dominēt Latvijas ratiņkērlingā

Latvijas ratiņkērlinga čempionātā, kas norisinājās 1. un 2. aprīlī, bija nepieciešamas četras spēles, lai noskaidrotu šī gada čempionu un nākamās sezonas Latvijas ratiņkērlinga izlasi. Par to atkārtoti kļuva Poļinas Rožkovas vadītā Kērlinga kluba “Rīga” komanda.
 

Latvijas čempionāts jau otro gadu pēc kārtas tika aizvadīts starp divām komandām: KKR/Rožkova un Alliance/Dimbovskis. Lai noskaidrotu čempionu kādai no komandām bija nepieciešams izcīnīt trīs uzvaras. Pirmo spēli kā jau bija gaidāms pārliecinošāk uzsāka šīs sezonas Latvijas ratiņkērlinga izlase ar Poļinu Rožkovu skipa pozīcijā. Nozogot punktu ceturtajā, bet divus punktus piektajā endā, Kērlinga kluba “Rīga”/Rožkovas komanda iekrāja četru punktu pārsvaru (5:1) pēc pieciem endiem. Viņu pretinieki nedomāja padoties un metās atspēlēties. Pēc sestā enda Alliance/Dimbovskis pietuvojās rezultātā līdz -2, bet septītajā endā nozaga trīs punktus un pirmo reizi spēlē izvirzījās vadībā ar 6:5. Arī pēdējo endu viņi nospēlēja labāk kā pretinieki un nozaga vēl divus punktus, kas ļāva svinēt uzvaru ar 8:5.

Tajā pat dienā norisinājās otrā finālspēle, kuru tā pat kā pirmo pārliecinoši uzsāka KKR/Rožkovas komanda, nozogot kopumā četrus punktus pirmajos divos endos. Iekrāto punktu pārsvaru viņi turpināja palielināt un ar 9:2 tika gūta pārliecinoša uzvara, finālsērijā panākot neizšķirtu.

Sacensību trešās spēles noteicošais bija ceturtais ends, kurā KKR/Rožkovas komanda spēja izcīnīt četrus punktus pārņemot vadību ar 5:2. Turpmākajos spēles endos pretiniekiem neizdevās pēdējie metieni, lai iegūtu punktus. Līdz ar to nozagtie trīs endi noslēdza šo spēli ar rezultātu 8:2, kas KKR/Rožkovas komandu nostādīja tikai vienas uzvarētas spēles attālumā no kārtējā Latvijas čempionu titula.

2.aprīļa vakarā norisinājās ceturtā spēle. Tajā pirmo endu izdevās nozagt Alliance/Dimbovska komandai (1:0), bet ceturtajā viņi nozaga vēl divus punktus, kas ļāva izvirzīties vadībā ar 4:2 un cerēt uz uzvaru, kas pagarinātu finālsēriju. Tomēr spēles otrā puse viņiem nepadevās tik labi, jo KKR/Rožkovas komanda atguva zaudēto – trīs punkti piektajā un septītajā endā nodrošināja uzvaru ar 8:5 un arī trešo uzvaru šajā cīņā par Latvijas čempionu titulu.
 

Līdz ar to arī 2019./2020.gada sezonā Latvijas ratiņkērlinga izlase būs KKR/Rožkovas komanda, kura nākamā gada pirmajā ceturksnī dosies uz Šveici, lai startētu pasaules ratiņkērlinga čempionāta A divīzijā. Vietu tajā viņiem pašiem izdevās noturēt šī gada marta sākumā, ierakstot vēl vienu vēsturisku faktu Latvijas ratiņkērlingā.


1.vieta - KKR/Rožkova: Ojārs Briedis, Agris Lasmans, Sergejs Djačenko, Poļina Rožkova, Vita Miezīte, treneris Arnis Veidemanis, fizioterapeite Signe Rinkule.


2.vieta - Alliance/Dimbovskis: Gaļina Pavlova, Jurijs Volgins, Aleksandrs Vitohins, Aleksandrs Dimbovskis, treneris Kirils Savuškins.


Sacensības norisinās ar Latvijas Paralimpiskās komitejas un Latvijas Kērlinga asociācijas atbalstu.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji