Latvija pasaules sieviešu kērlinga čempionātu Dānijā noslēdz ar vienu uzvaru

Šodien, 22.martā Latvijas sieviešu izlase pasaules kērlinga čempionātā Silkeborgā, Dānijā aizvadīja pēdējās divas pamatturnīra spēles. Kā jau ierasts visa čempionāta gaitā pirmajā spēlē tieši pašās spēles beigās atzīts pretinieču – Korejas pārākums 7:8, bet otrajā spēlē ar 9:4 pārāka bija Krievija.
 

Šorīt Latvijas sieviešu kērlinga izlase tikās ar Koreju, kura pirms šīs spēles bija ierindojusies dalītajā trešajā vietā kopā ar Krieviju. Pirmajā endā tiekam piespiestas paņemt vienu punktu ar savu pēdējo akmeni (1:0), savukārt otrajā endā veiksmīga mūsu izlases spēle liek korejietēm nospēlēt tikai uz vienu punktu (1:1). Turpmākajā spēles gaitā pretinieces nozaga pa punktam trešajā un sestajā endā, bet to izdevās kompensēt ar diviem punktiem septītajā, panākot neizšķirtu 4:4. Diemžēl astotajā endā pa stipru izmestais mūsu skipa metiens ļāva korejietēm atkal atgūt divu punktu vadību (6:4). Devītajā endā pretinieces pieļāva pārāk daudz kļūdu, kā arī nelielās neprecizitātes akmeņu novietošanā mājā deva mūsu izlasei iespēju izcīnīt trīs punktus un pirms pēdējā enda izvirzīties vadībā ar 7:6. Viss atkal nonāca līdz tam, ka pašās spēles beigās pretiniecēm izdevās tieši pēdējie divi metieni, lai gan likās, ka mūsu izlase nozags punktu. Līdz ar to vēl viens sāpīgs zaudējums Latvijas izlases kontā (7:8).

Pēdējā pamatturnīra spēlē Latvijas izlase tikās ar Krieviju, kura pirms šīs spēles jau bija nodrošinājusi sev vietu izslēgšanas kārtā. Tomēr arī šīs spēles iznākums viņām bija svarīgs, kas noteiktu vai komanda pa tiešo tiks pusfinālā, vai arī nāksies spēlēt kvalifikācijas spēlē. Tā pat kā rīta spēli, tā arī šo mūsu izlase iesāka ar pēdējā akmens tiesībām pirmajā endā, paņemot tikai punktu (1:0). Otrajā Krievijai neizdodas “nonullēt” endu, izlīdzinot rezultātu 1:1. Lai gan pēc trešā enda atkal izvirzījāmies vadībā ar viena punkta pārsvaru (2:1), tomēr jau ceturtajā endā Krievijas izlasei mūsu kļūdas deva iespēju izcīnīt trīs punktus un pirmo reizi šajā spēlē pārņemt vadību (4:2), bet jau pēc sestā enda viņas rezultātu starpību palielināja līdz +3 (6:3). Nākamajos divos endos komandas apmainījās punkta guvumā (4:7), bet devītajā endā Krievijas nozagtie divi punkti (4:9) noslēdz šo spēli.
 

Līdz ar to Latvijai šis sieviešu kērlinga pasaules čempionāts ir beidzies, izcīnot vienu uzvaru un piedzīvojot 11 zaudējumus. Ja neņem vērā zaudējumu sešos endos pret Japānu, kā arī zaudējumus pirmajās divās čempionāta spēlēs pret Vāciju un Zviedriju, kurās komandai nevarēja palīdzēt skips Iveta Staša-Šaršūne, tad pārējie zaudējumi šajā čempionātā bija ļoti tuvi uzvarām. Pretinieces, tādas kā Kanāda, ASV, Skotija, Šveice, Koreja, Japāna, kuras lielāko daļu sava laika velta kērlingam – treniņiem, turnīriem, fiziskajai un psiholoģiskajai sagatavotībai, tad atskatoties uz šiem zaudējumiem varam lepoties ar parādīto sīvo cīņu un neatlaidību. Redzot, ka spēlētājas atdod pēdējos spēkus katrā spēlē, šis čempionāts aizvadīts maksimāli iespējamajā līmenī, ko uz šo brīdi Latvija var parādīt. Pluss šai dalībai pasaules čempionātā Dānijā ir tāds, ka, neskatoties iekļūsim vai neiekļūsim nākamajos pasaules čempionāts, mums jau ir garantēta vieta Pekinas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā.
 

Pamatturnīrs noslēgsies šodien ar pēdējo spēļu kārtu plkst. 20:00, kad arī būs zināms to sešu izlašu izvietojums kopvērtējumā, kuras turpinās cīņu par 2019.gada titulu. Rīt, 23.martā plkst. 10:00 pēc Latvijas laika tiks aizvadītas kvalifikācijas spēles starp 3. – 6.vietu un 4. – 5.vietu par tikšanu pusfinālā, kur šīs komandas jau gaidīs pamatturnīra 1. un 2.vietas komandas. Viens no pusfināliem notiks plkst. 15:00, bet otrs plkst. 20:00.
 

Latvijas izlases sastāvs: Iveta Staša-Šaršūne, Santa Blumberga, Ieva Krusta, Evelīna Barone, Tīna Siliņa, treneris Kārlis Smilga, trenera asistents Roberts Krusts.

Latvijas sieviešu izlases spēļu rezultāti:
Z 5:10 – Vācija
Z 5:8 – Zviedrija
Z 7:8 – Kanāda /spēle pieejama atkārtojumā/
Z 5:6 – Ķīna
Z 4:5 – Skotija
U 11:8 – Dānija
Z 5:8 – Šveice
Z 6:9 – ASV /spēle pieejama atkārtojumā/
Z 3:9 – Japāna /spēle pieejama atkārtojumā/
Z 8:10 – Somija
Z 7:8 – Koreja
Z 4:9 – Krievija

/U – uzvara, Z – zaudējums/

Kopvērtējums:

Vieta

Valsts

Spēles

Uzvaras

Zaudējumi

1.

Zviedrija*

11

10

1

2.

Krievija*

12

9

3

3.

Koreja*

11

8

3

4.

Šveice*

11

8

3

5.

Ķīna*

12

7

5

6.

Japāna*

11

6

5

7.

ASV

12

6

6

8.

Kanāda

11

5

6

9.

Vācija

11

4

7

9.

Skotija

11

4

7

11.

Dānija

11

3

8

12.

Somija

12

3

9

13.

Latvija

12

1

11

/*Kvalificējusies izslēgšanas kārtai/

 

Foto: WCF/Richard Gray

Latvijas sieviešu izlase pasaules čempionātā startēs ar Jelgavas domes, Jelgavas Sporta servisa centra, Izglītības un zinātnes ministrijas, Komandas sporta spēļu asociācijas un Latvijas Kērlinga asociācijas atbalstu.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji