Latvijas sieviešu kērlinga čempionātā augsta likme – dalība pasaules čempionātā

Kā ierasts Latvijas kērlinga čempionāts sieviešu un vīriešu konkurencē norisinās vienlaicīgi. Šogad tas tiks aizvadīts laika posmā no 30. janvāra līdz 3. februārim Rīgā, Kērlinga hallē. Tieši sieviešu komandām šī būs cīņa ne tikai par Latvijas čempionu titulu, bet arī par iespēju pārstāvēt valsti pasaules čempionātā Dānijā.

Pirms gada čempionātā startēja pa četrām komandām katrā konkurencē. Vīriešu konkurencē tik zems dalībnieku skaits vēl nekad nebija bijis, tāpēc patīkami redzēt, ka šogad čempionātā cīnīsies sešas komandas, atgriežoties Anša Regžas vadītajai SK OB/Regža komandai un debitējot junioru puišu izlasei – KKR/Vonda (skips – Krišs Vonda). Savukārt sieviešu komandām salīdzinājumā ar pagājušo gadu skaits palielinājies par vienu, iepriekšējā gada dalībniecēm pievienojoties junioru meiteņu komandai SK OB/Stabulniece ar Elīzu Stabulnieci skipa pozīcijā.
 

Gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē komandas aizvadīs viena apļa turnīru, pēc kura četras labākās komandas iekļūs pusfinālā un vienlaicīgi izcīnīs tiesības rudenī startēt Eiropas čempionāta Latvijas kvalifikācijas turnīrā.

Latvijas čempionu vīriešiem noskaidros svētdien, 3.februārī plkst. 10:00. Paralēli tiks izspēlēta arī spēle par 3.vietu. Savukārt sieviešu komandu fināls un spēle par bronzu norisināsies plkst. 14:30. Turklāt Latvijas čempiones sieviešu konkurencē iegūs tiesības startēt pasaules sieviešu kērlinga čempionātā, kas no 16. līdz 24.martam notiks Silkeborgā, Dānijā.
 

Iepriekšējos divus gadus Latvijas sieviešu kērlinga čempionu godā bija JKK/Rudzītes komanda, bet vīriešu komandām pēc gada pārtraukuma 2018.gada čempionu tituls atkal A41/Gulbim. Vai Ievas Rudzītes komandai izdosies uzvarēt trešo gadu pēc kārtas un Ritvara Gulbja komandai izcīnīt 13. Latvijas čempionu titulu? To uzzināsim jau šīs nedēļas nogalē.

Tiešraides skaties Latvijas Kērlinga asociācijas YouTube kontā, bet spēles klētienē Kērlinga hallē Rīgā, Biķernieku ielā 121H var apmeklēt bez maksas.

Latvijas čempionāta dalībnieku sastāvi:
JKK/Rudzīte - Ieva Rudzīte, Līga Avena, Daina Barone, Zane Ilze Brakovska, treneris Artis Zentelis
JKK/Staša-Šaršūne - Iveta Staša-Šaršūne, Santa Blumberga, Ieva Krusta, Evelīna Barone
RKK/Kāpostiņa - Elēna Kāpostiņa, Dace Zīle, Dace Spilnere-Pūciņa, Maija Prozoroviča, Iluta Linde
Nicoll/Regža - Evita Regža, Ieva Bērziņa, Vineta Smilga, Sabīne Jeske, Anete Zābere, treneris Ansis Regža
SK OB/Stabulniece - Elīza Stabulniece, Katrīna Gaidule, Anna Frančeska Guste, Betija Gulbe, trenera Evita Regža

A41/Gulbis - Ritvars Gulbis, Aivars Avotiņš, Anrijs Mikus Briežkalns, Normunds Šaršūns, Ainārs Gulbis, treneris Roberts Krusts
Junkers Bosch/Smilga - Kārlis Smilga, Artis Zentelis, Jānis Vonda, Didzis Pētersons, Roberts Buncis
JKK/Rēdlihs - Jānis Rēdlihs, Arnis Veidemanis, Jānis Rudzītis, Edgars Linužs, Aivis Krimskis
KKR/Trukšāns - Mārtiņš Trukšāns, Jānis Klīve, Sandris Buholcs, Artūrs Gerhards
KKR/Vonda - Krišs Vonda, Ričards Vonda, Reinis Jučers, Deivids Jēkabsons, treneris Ansis Regža
SK OB/Regža - Ansis Regža, Renārs Freidensons, Edgars Mucenieks, Rihards Jeske

Kērlinga klubu atšifrējums:
JKK – Jelgavas kērlinga klubs
KKR – Kērlinga klubs Rīga
RKK – Rudzīšu kērlinga klubs
SK OB – Sporta klubs „OB”

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji