Latvijai pasaules sieviešu kērlinga čempionātā pievienosies Ķīna un Somija

Jaunzēlandē, Nesbijā noslēdzās pasaules kērlinga čempionāta kvalifikācijas turnīrs sieviešu un vīriešu komandām. No 18. līdz 23.janvārim tika noskaidrots, ka Ķīnas un Somijas sieviešu valstsvienības, kā arī Korejas un Nīderlandes vīriešu valstsvienības garantēja vietu šī gada pasaules kērlinga čempionātā.

Šāds kvalifikācijas turnīrs norisinājās pirmo reizi. Tajā piedalījās astoņas komandas katrā konkurencē, vispirms izspēlējot apļa turnīra kārtu. Labākās trīs nodrošināja tālāku cīņu par divām vietām pasaules kērlinga čempionātā.
 

Sieviešu konkurencē pamatturnīru bez zaudējumiem aizvadīja Somijas izlase, kura cīņā par pirmo ceļazīmi uz pasaules čempionātu aizvadīja pret Ķīnu. Ļoti līdzīgā spēlē Ķīnas izlasei pēdējā endā izdevās izcīnīt punktu, kas atnesa uzvaru ar 4:3. Pēc šī zaudējuma Somijai bija vēl viena iespēja. Spēlē pret pamatturnīra trešās vietas ieguvēju Ungāriju viņas kopumā nozaga piecus endus un spēli noslēdza pēc astotā enda pie rezultāta 8:1.

Līdz ar to pasaules sieviešu kērlinga čempionātam, kas no 16. līdz 24.martam norisināsies Silkeborgā, Dānijas, kvalificējās Ķīnas un Somijas valstsvienības. Kā jau zināms, tad Latvija savas tiesības pasaules čempionātā izcīnīja Eiropas kērlinga čempionātā, iegūstot vēsturiski augstāko – 5.vietu. Šīm trim dalībniecēm pievienosies ASV, Japāna, Kanāda, Koreja, Krievija, Skotija, Vācija, Zviedrija un mājiniece Dānija.
 

Vīriešu konkurencē Koreja ar vienu zaudējumu septiņās spēlēs pēc apļa turnīra kārtas ieņēma pirmo vietu. Viņi savu pārākumu demonstrēja arī pirmajā cīņā par vietu pasaules čempionātā pret Anglijas izlasi, spēli noslēdzot astoņos endos pie rezultāta 7:3. Tas nozīmēja, ka Anglijai, lai kvalificētos, bija jātiekas ar Nīderlandi. Diemžēl arī šajā cīņā viņi cieta neveiksmi, kas nīderlandiešiem ar uzvaru 8:5 deva iespēju piedalīties savā trešajā pasaules kērlinga čempionātā.

Pasaules vīriešu kērlinga čempionāts šogad notiks Letbridžā, Kanādā no 30.marta līdz 7.aprīlim, kurā bez Korejas un Nīderlandes vēl startēs ASV, Itālijas, Japānas, Kanādas, Krievijas, Ķīnas, Norvēģijas, Skotijas, Šveices, Vācijas un Zviedrijas izlases.
 

Play-off cīņas sieviešu konkurencē:
4:3 Ķīna – Somija
8:1 Somija – Ungārija

Play-off cīņas vīriešu konkurencē:
7:3 Koreja – Anglija
8:5 Nīderlande – Anglija

Foto: WCF/Clare Toia-Bailey

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji