Puiši turpina uzvarēt, meitenēm zaudējums pret Dāniju PČ kērlingā junioriem B divīzijā

Vakar, 4.janvārī Latvijas izlases aizvadīja savu otro spēļu dienu Lohjā, Somijā notiekošajā pasaules junioru kērlinga čempionātā B divīzijā. Puišu izlase noslēdza to sekmīgi, uzvarot Ungāriju ar 7:6 un Austriju ar 8:4. Diemžēl meiteņu komanda piekāpās grupas favorītei Dānijai ar 4:9.
 

Latvijas puišu izlasei nācās izspēlēt divas spēles. No rīta viņiem pretim stājās Ungārija. Pirmajā endā mūsu junioriem izdevās nozagt divus, bet otrajā vienu punktu, panākot 3:0. Ungāri nepadevās un nozaga ceturto un piekto endu, kas viņus izvirzīja vadībā ar 5:3. Viena punkta apmaiņa notika līdz astotajam endam, un vēl joprojām bijām iedzinējos ar diviem punktiem (4:6). Spēles galotnē padodas nospēlēt precīzāk kā pretiniekam, kas ļauj iegūt trīs punktus (7:6) un izcīnīt otro uzvaru čempionātā.

Latvijas puišu izlases trenera Anša Regžas komentārs pēc spēles ar Ungāriju:
“Bijām labi sagatavojušies agrajai rīta spēlei, tāpēc pret Ungāriju uzsākām ar labu izpildījumu, bet spēles vidū parādījās kļūdiņas un nepareizi taktiskie lēmumi, kas ļāva ungāriem pārņemt spēles vadību. Jāatzīst puišu spēja saņemties un labi nospēlēt izšķirošo endu. Tajā pateicoties dažām ungāru neprecizitātēm spējām paņemt trīs akmeņus, pat neveicot pēdējo metienu. Uzvaras “silda”, bet – ne mazākā atslābuma!”

Vēlajā vakara spēlē puišu komanda tikās ar Austriju. Spēle iesākta ar pēdējo akmeni pirmajā endā, tiesa izdevās paņemt tikai vienu punktu. Līdz pat piektajam endam izlase nedeva iespēju pretiniekiem tikt pie punktiem, kas ļāva nozagt trešo un ceturto endu, panākot 3:0. Lai gan pēc piektā endā austrieši rezultātu samazina (2:3), tomēr sestais ends noliek viņus pie vietas, jo mūsu puišiem izdodas paņemt piecus un nonākt vadībā ar 8:2. Austrijas izlase mēģināja ko labot, bet tas viņiem nesekmējas. Gala rezultātā trešā uzvara (8:4) rokā un patlaban ieņemta pirmā vieta apakšgrupā.

Latvijas puišu izlases trenera Anša Regžas komentārs pēc spēles ar Austriju:
“Uz spēli pret Austriju puiši bija noskaņojušies, kas izpaudās labi izpildītos LSD metienos (tie izrādījās labākie šajā spēļu kārtā!) un līdz ar to stingrā spēles kontrolē, kas balstīta uz labu izpildījumu. Pirmajā spēles pusē netiek atdots ne akmens. Pārtraukumā sarunātais plāns tiek precīzi realizēts – pēc zaudēta/iem punktiem uzspēlēt ar vienu sargu, lai paņemtu vairāk punktus. Precīza metienu realizācija un spēles liktenis tiek izšķirts sestajā endā. Paldies par atbalstu un sveicieni visiem atbalstītājiem.”

 

Juniores vakar aizvadīja vienu spēli, kurā pretiniekos Dānija. Spēle tika uzsākta bez pēdējā akmens tiesībām. Mūsu izlase līdz piektajam endam ieguva pa punktam divos no endiem, uz ko dānietes atbildēja ar diviem punktiem, panākot 4:2. Piektais ends izrādījās izšķirošais, kad mūsu pretinieces palielina rezultātu līdz 9:2. Sestajā endā Latvijas komandas gūtie divi punkti vairs neko daudz neizšķīra, līdz ar to pie rezultāta 4:9 Latvijas meiteņu izlase piedzīvo zaudējumu.

Latvijas meiteņu izlases treneres Ivetas Stašas-Šaršūnes komentārs pēc spēles ar Dāniju:
“Šodienas spēle pret stipro un vienu no grupas favorītkomandu Dāniju nevedās. Vairākos endos, kur bija iespējas paņemt divus vai trīs punktus, tehniskais izpildījums pievīla un iegūts tikai viens. Neskatoties uz neveiksmīgo spēli komandas noskaņojums ir apņēmības pilns un gatavojamies nākošai spēlei!”

 

Latvijas junioru meiteņu izlases sastāvs: Evelīna Barone (skips), Rēzija Ieviņa, Veronika Apse, Ērika Bitmete, Madara Bremane, trenere Iveta Staša-Šaršūne.
Latvijas junioru puišu izlases sastāvs: Krišs Vonda (skips), Ričards Vonda, Reinis Jučers, Deivids Jēkabsons, Kristaps Vilks, treneris Ansis Regža.

Latvijas junioru meiteņu izlases spēles (pēc Latvijas laika):
U 8:3 – Slovēnija /spēle pieejama atkārtojumā/
Z 4:9 – Dānija
05.01. 12:00 – Ungārija
06.01. 20:00 – Baltkrievija
08.01. 08:00 – Turcija
08.01. 16:00 – Čehija

Latvijas junioru puišu izlases spēles (pēc Latvijas laika):
U 7:6 – Čehija /spēle pieejama atkārtojumā/
U 7:6 – Ungārija
U 8:4 – Austrija
05.01. 16:00 – Itālija
06.01. 20:00 – Honkonga
07.01. 16:00 – Slovākija /tiešraide/
08.01. 08:00 – Krievija

/U – uzvara, Z – zaudējums/

Foto: WCF/ Janne Ojanpera

Junioru meiteņu izlasi finansiāli atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji