Svarīgas uzvaras Eiropas kērlinga čempionātā izcīna Latvijas izlases

Pirmspēdējā pamatturnīra dienā, 21.novembrī Eiropas kērlinga čempionātā Tallinā katrai uzvarai ir augsta cena. Latvijas komandām katrai izdevās iekrāt pa vienai uzvarai. Vīriešu izlase pārspēja Franciju ar 6:5, bet sieviešu izlase uzveica Čehiju ar 7:4, lai gan dienas pirmajā pusē piekāpās perfekti spēlējošajai Šveicei ar 2:9.

Latvijas sieviešu izlase dienu uzsāka ar spēli pret kopvērtējuma līderi Šveici. Tas, ka šī komanda ir pārāka par visām, parādījās arī šajā spēlē. Lai gan pēc pirmajiem diviem endiem uz tablo neizšķirts 1:1, tomēr turpmākā spēles gaita ievirzījās mūsu pretinieču zīmē. Līdz pārtraukumam viņām izdevās gūt piecus punktus (6:1), trīs no tiem nozogot. Sestajā endā Latvijas izlase paņem tikai vienu punktu (2:6), uz ko šveicietes atbild ar trim septītajā (9:2). Ar to mūsu izlasei pietika, lai atzītu pretinieču pārākumu un noslēgtu šo spēli ar zaudējumu.

Savukārt vakarpusē pretim jau līdzvērtīgāks pretinieks – Čehija. Spēles sākums mazrezultatīvs, jo komandas pēc trešā enda katra iekrājušas pa punktam (1:1). Ceturto endu Latvijai izdodas nozagt, panākot (2:1), bet, ejot pārtraukumā, vadību pārņem čehietes (3:2). Sestajā un septītajā endā komandas atkal apmainās viena punkta guvumā, bet astotais enda mūsu izlasei padodas veiksmīgāks un tiek iekrāti divi punkti, panākot 5:4. Tik līdzīgā spēlē nelielas kļūdas var dārgi maksāt, kas šoreiz nostrādāja par sliktu čehietēm. Pateicoties šīm Čehijas izlases kļūdām, Latvija nozog divus punktus devītajā endā (7:4), ko pretiniecēm neizdodas atspēlēt pēdējā. Līdz ar to mūsu izlase svin trešo uzvaru un palielina izredzes izcīnīt Latvijai vietu pasaules čempionātā. Rīt pēdējā spēlē mūsu izlase cīnīsies par 5. – 9.vietu kopvērtejumā.

Latvijas vīriešu izlase šodien tikās ar grupas pastarīti Franciju, kura līdz šim nebija uzvarējusi ne spēli. Cīņa izvērtās ļoti līdzīga. Lai gan mūsu izlasei izdodas pirmajā endā paņemt punktu un otro nozagt (2:0), tomēr Francijas izlase nenolaiž rokas. Jau trešajā endā viņi atspēlē zaudēto un pat izvirzās vadībā ar 3:2. Ejot pārtraukumā uz tablo neizšķirts 4:4, pēc kura komandas nākamajos divos endos apmainās viena punkta guvumos. Astoto un devīto endu Latvijas izlase “nonullē”, intrigu saglabājot desmitajā endā. Tajā ar pēdējā akmens tiesībām mūsu izlasei izdodas izcīnīt uzvaras punktu un spēli noslēgt ar 6:5.

Latvijas vīriešu izlases trenera Roberta Krusta komentārs par spēli ar Franciju:
“Šodien gāja grūti ar ledus lasīšanu un ātrumiem, kā rezultātā vairākos endos neizdevās sev labvēlīgo situāciju pārvērst lielākos punktos. Pēdējos divos endos jau spēlējām vienkārši, lai droši izcīnītu uzvaru.”

A divīzijā sieviešu konkurencē vietu pusfinālā nodrošinājusi Šveice (8-0), Zviedrija (6-2) un Krievija (5-3), bet par atlikušo vietu cīnīsies Vācija un Skotija. Vīriešu konkurencē cīņai par medaļām arī kvalificējušās trīs izlases: Zviedrija (8-0), Itālija (6-2) un Skotija (6-2). Par pēdējo vietu uz šo cīņu pretendē Vācija, Norvēģija un Šveice.

B divīzijā sieviešu komandu konkurencē Norvēģija (7-1) un Turcija (7-1) nodrošinājušas vietu pusfinālā, bet uz atlikušajām divām vietām pretendē Anglija, mājiniece Igaunija, Ungārija un Lietuva. Vīriešu konkurencē vienīgi Čehija ir kvalificējusies izslēgšanas spēlēm, par pārējām vietām notiks cīņa abu apakšgrupu pamatturnīra pēdējā kārtā.

Rīt, 22.novembrī abas Latvijas izlases savu pēdējo pamatturnīra spēli aizvadīs plkst. 14:00. Sieviešu izlase tiksies ar Itāliju, bet vīriešu izlasei pretim Slovākija. Pēc šīm spēlēm būs skaidrs abu mūsu komandu liktenis. Vai Latvijas sieviešu izlase spēs kvalificēties pasaules čempionātam, vai tomēr būs jādodas uz pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīru, vai arī nāksies atstāt augstāko divīziju? Savukārt vīriešu izlasei jānodrošina vieta pirmajā trijniekā apakšgrupā, lai turpinātu cīņu par medaļām B divīzijā, pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīru un iespēju iekļūt A divīzijā.

Latvijas sieviešu izlases sastāvs: Iveta Staša-Šaršūne (skips), Santa Blumberga, Ieva Krusta, Evelīna Barone, Tīna Siliņa, treneris Kārlis Smilga.
Latvijas vīriešu izlases sastāvs: Ritvars Gulbis (skips), Raivis Bušmanis, Aivars Avotiņš, Anrijs Mikus Briežkalns, Kristaps Vilks, treneris Roberts Krusts.

Latvijas sieviešu izlases spēles:
Z 8:11 – Somija
U 8:6 – Dānija
Z 7:8 – Krievija
Z 4:7 – Zviedrija
U 9:7 – Skotija
Z 5:10 – Vācija
Z 2:9 – Šveice
U 7:4 – Čehija
22.11. 14:00 – Itālija

Latvijas vīriešu izlases spēles:
Z 2:7 – Čehija
U 10:3 – Ungārija
U 8:4 – Turcija
U 8:5 – Spānija
Z 4:9 – Igaunija
U 6:5 – Francija
22.11. 14:00 – Slovākija

/U – uzvara, Z – zaudējums/

Kopvērtējums sieviešu konkurencē A divīzijā:

Vieta

Valsts

Spēles

Uzvaras

Zaudējumi

1.

Šveice*

8

8

0

2.

Zviedrija*

8

6

2

3.

Krievija*

8

5

3

3.

Vācija

8

5

3

5.

Skotija

8

4

4

6.

Dānija

8

3

5

6.

Latvija

8

3

5

8.

Čehija

8

2

6

8.

Somija

8

2

6

8.

Itālija

8

2

6

Kopvērtējums vīriešu konkurencē B divīzijas A apakšgrupā:

Vieta

Valsts

Spēles

Uzvaras

Zaudējumi

1.

Čehija*

6

6

0

2.

Spānija

6

4

2

2.

Igaunija

6

4

2

2.

Latvija

6

4

2

5.

Ungārija

6

3

3

6.

Slovākija

6

2

3

7.

Turcija

6

1

5

8.

Francija

6

0

6

/*Kvalificējusies izslēgšanas kārtai/

Foto: WCF / Richard Gray

Latvijas sieviešu kērlinga izlases atbalstītāji SIA “Radex Auto” un SIA “RMC Logistics”.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Meitenes MONSTRI!!! Vēl tik Šveice varētu vinnēt Skotiju un 5.vieta Eiropā!!!
2018-11-22 16:29:58

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji