Latvijas ratiņkērlinga izlase vēsturiski iekļūst pasaules čempionāta A divīzijā

Lieliskus jaunumus šodien, 15.novembrī Latvijas ratiņkērlinga izlase sagādāja no Lohjas Somijā, kur no 9. līdz 15.novembrim norisinājās pasaules čempionāts ratiņkērlingā B divīzijā. Viņiem izdevās iekļūt trīs labāko komandu sarakstā, kuras garantēja savai valstij vietu pasaules ratiņkērlinga čempionāta A divīzijā.

Ieņemot pirmo vietu savā apakšgrupā, Latvijas ratiņkērlinga izlase pa taisno nonāca uz pusfināla spēli. Pretim viņiem stājās Igaunija, kura kvalifikācijas spēlē pārspēja Zviedriju ar 9:6.
 

Pusfinālu igauņi uzsāka ar pēdējā akmens tiesībām pirmajā endā, kurā Latvijas izlase ļāva paņemt tikai vienu punktu. Diemžēl mūsu izlase neizmanto sava pēdējā akmens tiesības trešajā endā un Igaunija nozog vienu (0:2). Rezultātu izdodas izlīdzināt pēc piektā enda (2:2). Sīva cīņa pēdējos endos tomēr noved pie Latvijas izlases zaudējuma ar 3:4. Tas nozīmē, ka jādodas uz spēli par bronzas medaļām un pēdējo iespēju tikt pasaules ratiņkērlinga čempionāta A divīzijā.

Spēlē par 3.vietu viņi tikās ar Somijas izlasi, kuri pusfināla spēlē piekāpās Slovākijai ar 5:9. Pirmajā endā netiek izmantotas pēdējā akmens tiesības un pretinieki nozog vienu punktu. Toties otrajā endā izdodas lieliska spēle, kas ļauj izcīnīt četrus punktus (4:1). Turpinājumā saspringta cīņa, jo Somija netaisījās padoties pēc četru punktu zaudējuma. Viņiem septītajā endā izdodas izlīdzināt rezultātu 5:5. Tas nozīmēja, ka Latvijas izlasei jāizdara viss, lai ar savu pēdējo akmeni gūtu uzvaras punktu astotajā endā, kas viņiem arī izdodas (6:5). Līdz ar to šī uzvara atnes 3.vietu B divīzijā un ceļazīmi uz Stirlingu, Skotijā, kur no 3. līdz 10.martam Latvija startēs pasaules ratiņkērlinga čempionāta A divīzijā, tādējādi veicot vēsturisku ierakstu šajā kērlinga disciplīnā Latvijā.
 

Finālā tikās Igaunijas un Slovākijas izlases. Igauņi līdz finālam veica garāku ceļu, jo viņiem bija jācīnās kvalifikācijas spēlē, lai tiktu pusfinālā. Pēc šīm divām uzvarām Igaunijas izlase nedomāja apstāties. Lai gan pirmie divi endi par to neliecināja, tad spēles ceturto un piekto endu viņiem izdevās nozagt, panākot vadību ar 7:1. Slovāki sestajā endā atguva tikai vienu punktu (2:7), bet septītajā nozaga vienu (3:7). Vairāk viņiem nebija pa spēkam atspēlēt, kas Igaunijai ļāva izcīnīt zelta medaļas un tā pat kā Latvijas izlase vēsturiski nokļuva A divīzijā. Lai gan Slovākijai nācās samierināties ar sudrabu, tomēr arī viņi pievienosies Igaunijai un Latvijai čempionātā Skotijā.
 

Latvijas izlases sastāvs: Poļina Rožkova, Sergejs Djačenko, Agris Lasmans, Ojārs Briedis, treneris – Arnis Veidemanis, fizioterapeite – Signe Rinkule.

Izšķirošo spēļu rezultāti:
4:3 Igaunija – Latvija (pusfināls)
9:5 Slovākija – Somija (pusfināls)
6:5 Latvija – Somija (spēle par 3.vietu)
7:3 Igaunija – Slovākija (fināls)

Latvijas ratiņkērlinga izlases spēļu rezultāti:
U 10:8 – Japāna
U 7:4 – Dānija
U 8:5 – Zviedrija
U 7:5 – Lietuva
Z 7:8 – Somija
U 8:4 – Polija
Z 3:4 – Igaunija (pusfināls)
U 6:5 – Somija (spēle par 3.vietu)

/U – uzvara, Z – zaudējums/

Latvijas ratiņkērlinga izlase pasaules čempionātā startēja ar Latvijas Paralimpiskā komitejas, Valmieras pilsētas pašvaldības, Stopiņu novada pašvaldības un Latvijas Kērlinga asociācija atbalstu.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Malači!!!! Tā tik uz priekšu!!!!
2018-11-16 13:05:22
Super! APSVEICU ! ! !
2018-11-15 23:08:12
Malači! Sarauj, LATVIJA!
2018-11-15 21:59:37

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji