Latvijas sieviešu un vīriešu izlases gatavas cīņai Eiropas čempionātā

Vēl pavisam nedaudz atlicis līdz 44. Eiropas sieviešu un vīriešu kērlinga čempionātam. Šogad tas norisināsies Tallinā, Igaunijā, kur no 16. līdz 24.novembrim tiks noskaidrotas Eiropas spēcīgākās komandas. Latvijas sieviešu izlases startēs A divīzijā, bet vīriešu izlase B divīzijā.

Šajā čempionātā A divīzijā abās konkurencēs piedalīsies 10 komandas, savukārt B divīzijā 10 sieviešu un 16 vīriešu komandas.

Sieviešu izlases A divīzija: Čehija, Dānija, Itālija, Krievija, Latvija, Skotija, Somija, Šveice, Vācija, Zviedrija.
Sieviešu izlases B divīzija: Anglija, Igaunija, Lietuva, Norvēģija, Polija, Slovākija, Slovēnija, Spānija, Turcija, Ungārija.

Vīriešu izlases A divīzija: Itālija, Krievija, Nīderlande, Norvēģija, Polija, Skotija, Somija, Šveice, Vācija, Zviedrija.
Vīriešu izlases B divīzija (A grupa): Čehija, Francija, Igaunija, Latvija, Slovākija, Spānija, Turcija, Ungārija.
Vīriešu izlases B divīzija (B grupa): Anglija, Austrija, Baltkrievija, Dānija, Izraēla, Lietuva, Slovēnija, Velsa.
 

Pēc neliela pārtraukuma Latvijas sieviešu kērlinga izlase atgriezusies augstākajā divīzijā. Mūsu izlase tiksies ar tādām spēcīgām komandām kā Evas Murhedas Skotija izlasi – pašreizējo Eiropas čempioni; Annas Haselborgas Zviedrijas izlasi – Phjončanas olimpisko čempioni, pašreizējo pasaules un Eiropas vicečempioni; kā arī Šveices izlasi ar Alīnu Petcu vice-skipa pozīcijā, kura pabijusi pasaules čempiones godā 2012. un 2015.gadā. Protams arī pārējās A divīzijas komandas ir ar vērā ņemamu Eiropas čempionātu un pasaules čempionātu pieredzi.

Komandas vispirms aizvadīs apļa turnīra kārtu, pēc kuras četras labākās turpinās cīnīties par Eiropas čempiona titulu.

Latvijas sieviešu izlases trenera Kārļa Smilgas komentārs pirms dalības Eiropas čempionātā:
“Izlase aizvadījusi nopietnu sagatavošanās ciklu Eiropas čempionātam. Pasaules kērlinga tūres Tukuma un Vetcikonas turnīros iepazītas pretinieces Eiropas čempionātā, kā arī spēlēts uz dažāda veida ledus apstākļiem, tāpat aizvadīti treniņi un spēles Kērlinga hallē.

Turnīros tika nospēlētas līdzīgas cīņas ar stiprām komandām. Jāsaka, ka šis bija labs salikums – stipras komandas un labs ledus! Tika strādāts pie komandas kopējās sadarbības un komunikācijas, kas gan treniņos, gan sacensībās tika uzlabota.

Komandā valda možs gars un ceļš netiks dots nevienai komandai. Slogs spēlēm A un B divīzijā, tāpat kā pasaules čempionātā ir līdzīgs – jāspēlē par savu valsti, sava labākā spēle!”
 

Latvijas vīriešu izlase šogad sacentīsies B divīzijā, kurā startēs 16 komandas, sadalītas pa divām grupām – katrā astoņas, tās aizvadīs apļa turnīra kārtu. Abu grupu pirmās trīs komandas turpinās cīņu par medaļām, vietu A divīzijā un pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā.

Latvijas vīriešu izlases trenera Roberta Krusta komentārs pirms dalības Eiropas čempionātā:
“Sajūtas ir pozitīvas, jo pēdējos mēnešos puiši ir krietni pastrādājuši, lai varētu sasniegt labus rezultātus. Lai arī šādā sastāvā uz Eiropas čempionātu braucam pirmo reizi, abiem jaunajiem puišiem jau ir pietiekama pieredze vairākos starptautiskos junioru čempionātos. Līdz ar to ar ieiešanu Eiropas čempionāta sacensību ritmā un gatavību problēmām nevajadzētu būt.

Komandas mērķis ir cīnīties par uzvaru katrā mačā. Iesim soli pa solim, no spēles uz spēli, jo komandas apakšgrupā ir spēkos samērā līdzīgas (čehi būs nedaudz stiprāki) un atslābt nevarēs nevienā spēlē. Komandu līmenis B divīzijā ir krietni audzis un izlīdzinājies.

Par pasaules čempionāta kvalifikāciju komandas iekšienē runājuši neesam, jo, kā jau minēju, iesim uz katru spēli kā izšķirošo un tālāk jau redzēsim. Mans personīgais viedoklis, ka iepriekš no B divīzijas uz pasaules čempionātu tikt bija vieglāk, jo, uzvarot B divīzijā, atlika divas reizes uzvarēt vienu A divīzijas lejasgala komandu. Pie jaunās atlases sistēmas, tiekot uz kvalifikācijas turnīru – respektīvi, tiekot starp B divīzijas divām labākajām komandām, ko izdarīt ir krietni grūtāk nekā agrāk, tajā ir jāspēkojas ar vairākām spēkos līdzīgām komandām. Bet tik tālu patreiz nedomājam. Centīsimies parādīt labu sniegumu katrā spēlē un tad jau arī labs rezultāts kopumā neizpaliks. Turiet īkšķus!”


Pēc šī čempionāta beigām septiņas spēcīgākās vīriešu kērlinga komandas A divīzijā iegūs tiesības savai valstij piedalīties pasaules čempionātā, kas norisināsies Letbridžā, Kanādā no 2019.gada 30.marta līdz 7.aprīlim. Savukārt sieviešu konkurencē tās būs sešas spēcīgākās komandas, kas iegūs tiesības startēs pasaules čempionātā Silkeborgā, Dānijā no 16. līdz 24.martam. Mājiniece Dānija kā septītā izlase jau automātiski ir nodrošinājusi vietu pasaules čempionātā.

Šosezon pirmo reizi tiks aizvadīts pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrs (18.-23.janvāris Nesbija, Jaunzēlande). No Eiropas šajā turnīrā iekļūs četras sieviešu un četras vīriešu kērlinga komandas. Divas no tām būs A divīzijas komandas, kuras kopvērtējumā ieņems vietas uzreiz aiz komandām, kuras jau ir kvalificējušās pasaules čempionātam, kā arī divas B divīzijas komandas – pirmās un otrās vietas ieguvējas.
 

Latvijas sieviešu izlases sastāvs: Iveta Staša-Šaršūne (skips), Santa Blumberga, Ieva Krusta, Evelīna Barone, Tīna Siliņa, treneris Kārlis Smilga.
Latvijas vīriešu izlases sastāvs: Ritvars Gulbis (skips), Raivis Bušmanis, Aivars Avotiņš, Anrijs Mikus Briežkalns, Kristaps Vilks, treneris Roberts Krusts.

Latvijas sieviešu izlases spēles:
17.11. 15:00 – Somija
18.11. 09:00 – Dānija
18.11. 19:00 – Krievija
19.11. 12:00 – Zviedrija
19.11. 20:00 – Skotija
20.11. 14:00 – Vācija
21.11. 09:00 – Šveice
21.11. 19:00 – Čehija
22.11. 14:00 – Itālija

Latvijas vīriešu izlases spēles:
17.11. 09:00 – Čehija
18.11. 20:00 – Ungārija
19.11. 12:00 – Turcija
20.11. 09:00 – Spānija
20.11. 19:00 – Igaunija
21.11. 12:00 – Francija
22.11. 14:00 – Slovākija

Latvijas sieviešu kērlinga izlases atbalstītāji SIA “Radex Auto” un SIA “RMC Logistics”.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Sarauj, LATVIJA!
2018-11-15 18:16:17

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji