Latvijas ratiņkērlinga izlasei vēl divas uzvaras PČ B divīzijā

Šodien, 12.novembrī divas spēles pasaules ratiņkērlinga čempionāta B divīzijā Lohjā, Somijā aizvadīja Latvijas izlase. Pirmajā spēlē tika pieveikta spēcīgā Zviedrija ar 8:5, bet vakara mačā spēles beigās izcīnīta uzvara ar 7:5 pār Lietuvu.
 

Latvijas ratiņkērlinga izlase šo dienu uzsāka ar spēli pret mūsu grupas favorīti Zviedriju. Jau spēles pirmajā endā nācās atdot pretiniekiem punktu, neizmantojot pēdējā akmens tiesības. Taču to izdodas izmantot otrajā endā, panākot 2:1. Spēle norit punkts punktā līdz pat sestajam endam (3:3). Tajā ar veiksmīgu mūsu izlases spēli tiek izcīnīti četri punkti (7:4), kas dod cerības uz pozitīvu gala iznākumu. Zviedrijas izlase tā arī neatspēlē zaudēto un spēle pie rezultāta 8:5 noslēdzas Latvijas izlases labā.

Izlases trenera Arņa Veidemaņa komentārs par aizvadītos spēli pret Zviedriju:
“Cieša, saturīgs spēle no mūsu komandas puses. Prieks par parādīto izpildījumu un raksturu.”

 

Šī ir vienīgā no čempionāta pamatturnīra dienām, kad mūsu izlase aizvada divas spēles. Vakara spēļu kārtā viņiem pretim stājās Lietuva. Lai gan šis pretinieks spēka ziņā krietni vājāks par Zviedrijas komandu, tomēr spēles sākums par to neliecināja. Pēc trim endiem uz tablo neizšķirts 2:2, tomēr lietuvieši neļauj ar pēdējo akmeni paņemt vairāk kā vienu punktu. Turklāt piektajā endā viņiem izdodas nozagt divus (5:2), kas mūsu komandu nostādīja neierastā pozīcijā – nācās atspēlēties. Veiksmīgs sestais ends ļauj pietuvoties līdz -1 (4:5), bet septītajā tiek izveidota situācija, kad izdodas nozagt trīs punktus un jau izvirzīties vadībā ar 7:5. Pretinieki šo starpību astotajā endā nespēj atspēlēt, līdz ar to pie šāda rezultāta spēle noslēdzas. Līdz ar to Latvijas ratiņkērlinga izlasei ceturtā uzvaru četrās spēlēs un pirmā vieta apakšgrupā.
 

Pirms pēdējām divām spēļu kārtām mūsu grupā ne tikai Latvijas un Zviedrijas izlase, bet arī Dānijas, Somijas un Lietuvas komandas ar iekrātajām divām uzvarām un diviem zaudējumiem vēl var kvalificēties izslēgšanas spēlei vai pusfinālam.

Otrajā apakšgrupā Slovākija ar četrām uzvarām četrās spēlēs garantējusi sev vietu cīņā par medaļām, bet grupas otro vietu ar trim uzvarām un vienu zaudējumu dala Igaunija un Čehija.

Rīt, 13.novembrī mūsu izlase plkst. 14:00 tiksies ar Somiju. Vēl joprojām nekas nav garantēts, tāpēc uzvaras pēdējās spēlēs šajā grupā būs nepieciešamas.
 

Latvijas izlases sastāvs: Poļina Rožkova, Sergejs Djačenko, Agris Lasmans, Ojārs Briedis, treneris – Arnis Veidemanis, fizioterapeite – Signe Rinkule.

Latvijas ratiņkērlinga izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika):
U 10:8 – Japāna
U 7:4 – Dānija
U 8:5 – Zviedrija
U 7:5 – Lietuva
13.11. 14:00 – Somija
14.11. 09:30 – Polija

/U – uzvara, Z – zaudējums/

Kopvērtējums B apakšgrupā:

Vieta Valsts Spēles Uzvaras Zaudējumi
1. Latvija 4 4 0
2. Zviedrija 5 4 1
3. Dānija 4 2 2
3. Somija 4 2 2
3. Lietuva 4 2 2
6. Polija 4 1 3
7. Japāna 5 0 5

Latvijas ratiņkērlinga izlase pasaules čempionātā startē ar Latvijas Paralimpiskā komitejas, Valmieras pilsētas pašvaldības, Stopiņu novada pašvaldības un Latvijas Kērlinga asociācija atbalstu.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji