Latvijas ratiņkērlinga izlase Tallinā izcīna 3.vietu, uzvar Koreja

Aizvadītajā nedēļas nogalē no 26. līdz 28.oktobrim Latvijas ratiņkēlinga izlase piedalījās “WCT Tallinn Wheelchair International 2018” sacensībās, izcīnot 3.vietu. Par šī turnīra uzvarētājiem kļuva Korejas komanda.

“WCT Tallinn Wheelchair International 2018” norisinājās otro reizi. Tajā piedalījās piecu valstu komandas – Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Somijas un Korejas. Izspēlējot apļa turnīru, četras labākās turpināja cīņu par uzvaru. Lietuviešu komanda bija tā, kura neiekļuva šo četru komandu vidū.
 

Pēc apļa turnīra kārtas vienīgā ar uzvarām visās spēlēs bija Igaunijas komanda, kura, pusfinālā pārspējot somus, finālā tikās ar tālajiem ciemiņiem no Āzijas – Korejas komandu. Ja pirmajā viņu tikšanās reizē igauņi pārliecinoši ar 8:2 tika galā ar Phjončhanas paralimpisko spēļu 4.vietas ieguvējiem, tad finālā vairs tik viegla spēle nebija. Spraigā spēlē, kad vēl pirms septītā enda bija neizšķirts 4:4, beigas labāk nospēlēja korejieši (7:4) un izcīnīja “WCT Tallinn Wheelchair International 2018” turnīra titulu.
 

Latvijas izlase grupu turnīrā piekāpās šīm abām finālistēm, līdz ar to pusfinālā nācās tikties ar vienu no tām – Koreju. Šajā spēlē tika piedzīvota sagrāve ar 1:11, lai gan apļa turnīrā savstarpējā spēle bija krietni vien līdzīgāka.

Cīņā par šī turnīra 3.vietu Latvijas izlasei pretim stājās Somija. Nozagtie trīs punkti otrajā endā deva komfortablu pārsvaru 4:0. Arī piektajā endā izdevās nozagt, šoreiz četrus punktus, kas palielināja rezultāta starpību līdz +8 (9:1). To somiem pēdējos trīs endos neizdevās atspēlēt, kas šajā cīņā Latvijas ratiņkērlinga izlasei atnesa uzvaru ar 9:3 un 3.vietu turnīrā.

Šis bija pēdējais sagatavošanās turnīrs pirms došanās uz Lohju, Somijā, kur no 9. līdz 15.novembrim Latvijas ratiņkērlinga izlase startēs pasaules čempionāta B divīzijā.
 

Latvijas ratiņkēlringa izlasi šogad pārstāv 2018.gada Latvijas čempionāta uzvarētāji – Kērlinga kluba “Rīga” komanda RKK/Rožkova.

Latvijas izlases sastāvs: Poļina Rožkova, Sergejs Djačenko, Agris Lasmans, Ojārs Briedis, treneris – Arnis Veidemanis.

Latvijas izlases spēļu rezultāti:
U 12:1 – Lietuva
U 8:2 – Somija
Z 5:6 – Koreja
Z 7:8 – Igaunija
Z 1:11 – Koreja – pusfināls
U 9:3 – Somija – spēle par 3.vietu
/U – uzvara, Z – zaudējums/

Latvijas ratiņkērlinga izlases startu turnīrā atbalsta Latvijas Paralimpiskā komiteja un Latvijas Kērlinga asociācija.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji