Noskaidroti Eiropas čempionāta Latvijas kvalifikācijas turnīra finālisti

Šodien, 6.oktobrī noslēdzās trīs dienu ilgušais Eiropas kērlinga čempionāta Latvijas kvalifikācijas pamatturnīrs, pēc kura divas labākās sieviešu un divas labākās vīriešu komandas svētdien, 7.oktobrī sacentīsies fināla kārtā, lai noskaidrotu, kura no komandām dosies uz Eiropas čempionātu Tallinā.
 

Pamatturnīra pirmajā dienā abas spēcīgākās Latvijas sieviešu komandas – JKK/Rudzīte un JKK/Staša-Šaršūne izvirzījās kopvērtējuma pirmajās vietās ar divām uzvarām. Ja JKK/Staša-Šaršūnes komanda samērā viegli tika galā ar savām pretiniecēm, tad JKK/Rudzītes komandai sacensību pirmajā spēlē tikai pēdējā endā izdevās uzvarēt Nicoll/Regžas komandu.

Otrajā dienā RKK/Kāpostiņas komanda izcīnīja savu pirmo uzvaru. Lai nodrošinātu vietu finālspēlēs, viņām ir nepieciešamas tikai uzvaras pēdējā pamatturnīra dienā un jācer uz pretinieču neveiksmēm. Toties Nicoll/Regžas komanda ar četriem zaudējumiem vairs teorētiski netiek finālspēleēs. Šīs dienas favorītu duelis noslēdzās tikai ekstra endā, kurā, iegūstot punktu, uzvaru ar 7:6 izcīnīja JKK/Rudzītes komanda.

Pēdējās pamatturnīra dienas pirmajās spēlēs līderu komandas apliecināja savu pārākumu un jau pirms pēdējās spēles nodrošināja savām komandām vietu fināla kārtā. Savukārt pēdējā spēlē pie uzvaras šajās sacensībās tika arī Nicoll/Regžas komanda, pārspējot RKK/Kāpostiņu ar 9:5.
 

Vīriešu konkurencē pirmajā dienā pārliecinoši spēles aizvadīja Latvijas čempioni A41/Gulbis un Latvijas trešā spēcīgākā komandas JKK/Rēdlihs, kuras sarūpēja divus zaudējumus KKR/Trukšāna komandai.

Otrajā pamatturnīra dienā A41/Gulbja komanda turpināja uzvarēt, bet KKR/Trukšāna komandas trešais zaudējums arvien vairāk samazināja izredzes nokļūt turnīra finālspēlēs.

Punktu šīm cerībām pielika A41/Gulbja komanda sacensību trešās dienas pirmajā spēlē, kad KKR/Trukšāna komanda piekāpās ar 2:9. Ar uzvaru pēdējā šo sacensību spēlē, pašreizējie Latvijas čempioni finālā iekļuva bez zaudējumiem, kur viņiem pretim stāsies JKK/Rēdliha komanda.
 

Sieviešu un vīriešu komandu fināla kārtas spēles notiks plkst. 09:00, 14:00 un trešā, izšķirošā spēle, ja būs nepieciešama, plkst. 19:00.

Finālspēļu tiešraidēm varēs sekot līdzi Latvijas Kērlinga asociācijas YouTube kanālā, Latvijas Kērlinga asociācijas “Facebook” kontā, kā arī Sportacentrs TV. Televīzijas tiešraidē varēs skatīties pirmo un otro spēli, bet trešo būs iespējams noskatīties atkārtojumā.
 

Finālspēļu dalībnieces sieviešu komandām:
JKK/Rudzīte – JKK/Staša-Šaršūne

Finālspēļu dalībnieki vīriešu komandām:
A41/Gulbis – JKK/Rēdlihs

Kērlinga klubu atšifrējums:
JKK – Jelgavas kērlinga klubs
KKR – Kērlinga klubs Rīga
RKK – Rudzīšu kērlinga klubs

 

Foto: Ričards Zaļmežs

 

1.finālspēle

 

2.finālspēle

 

3.finālspēle (ja būs nepieciešams)

 

Turnīru finansiāli atbalsta Latvijas Sporta federāciju padome.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji