Rīgā pirmo reizi norisināsies augsta līmeņa ratiņkērlinga turnīrs

Lai Latvijas ratiņkērlinga izlase veiksmīgāk sagatavotos pasaules čempionātam novembra vidū, viņi startēs “Riga Wheelchair International” turnīrā Rīgā, kurā no 8. līdz 10.oktobrim piedalīsies četru valstu izlases.
 

Tā kā ratiņkērlingā turnīru ir maz, tad šī gada sākumā Krievijas un Igaunijas pārstāvju izteiktā vēlme rīkot Baltijas līgu ratiņkērlingā realizējās. Kopumā Baltijas līgā paredzēti četri posmi. Pirmais jau notika Somijā, kurā uzvarēja Igaunijas izlase, bet mūsu komanda nepiedalījās. Otrais posms tūlīt pat tiks aizvadīts Rīgā, trešais decembra vidū notiks Sočos, Krievijā, bet janvārī komandas dosies uz pēdējo posmu Igaunijā. No ziemas paralimpiskajiem sporta veidiem, šāda veida turnīrs Latvijā tiek rīkots pirmo reizi.

Baltijas līgas formāta izveidi noteica izmaksas, jo komandām ir viegli izbraukāt uz turnīriem. Tā kā turnīrā piedalās tikai četras komandas, tad pietiek ar divu celiņu halli un turnīra ilgums ir ne vairāk kā trīs dienas, kurās ir garantētas sešas spēles.
 

Otrajā posmā “Riga Wheelchair International” piedalīsies Latvijas, Somijas, Igaunijas un Krievijas izlases, turklāt Krievijas izlase ir 2015., 2016.gada pasaules čempioni, bet 2017.gadā iekļuva pasaules čempionāta finālā.

Turnīrs tiks izspēlēts pēc divu apļa turnīra sistēmas. Par “Riga Wheelchair International” sacensību uzvarētāju kļūs tā komanda, kura pēc diviem apļiem būs izcīnījusi visvairāk punktus. Ja komandām būs vienāds punktu skaits, tad skatīsies savstarpējās spēles un LSD metienu summu.
 

Latvijas izlases sastāvs: Poļina Rožkova, Sergejs Djačenko, Agris Lasmans, Ojārs Briedis, treneris – Arnis Veidemanis.

Spēļu rezultātiem seko līdzi pasaules kērlinga tūres (WCT) mājas lapā, bet spēļu tiešraides skaties Latvijas Kērlinga asociācijas YouTube kontā.
 

Turnīra izspēle:
08.10.
1.kārta plkst. 15:00
Somija – Latvija
Krievija – Igaunija
2.kārta plkst. 19:00
Somija – Igaunija
Latvija – Krievija

09.10.
3.kārta plkst. 10:00
Latvija – Igaunija
Krievija – Somija
4.kārta plkst. 14:00
Somija – Latvija
Krievija – Igaunija

10.10.
5.kārta plkst. 10:00
Somija – Igaunija
Latvija – Krievija
6.kārta plkst. 14:00
Latvija – Igaunija
Krievija – Somija
 

Turnīru atbalsta Latvijas Paralimpiskā komiteja un Latvijas Kērlinga asociācija.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji