Nerimstoša interese par kērlingu zinību dienā

Latvijas Kērlinga asociācija piedalījās “Nāc un Piedalies!” bērnu un jauniešu pasākumā, kas 1.septembrī norisinājās pie Rīgas Kongresu nama.

Šos zinību dienas svētkus organizēja Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar Rīgas interešu izglītības metodisko centru un biedrību Sporta klubs „Sportlat”.

Pateicoties lieliskajiem laika apstākļiem šī diena izdevās ļoti ražīga. Jau pirms pasākuma oficiālā sākuma laika plkst. 13:00 bērni steidzās izmantot iespēju paslidināt grīdas kērlinga akmeņus. Bija gan krievvalodīgie, gan latviski runājošie, kā arī uzradās pa kādam ārzemniekam.

Lielākā daļa Latvijas Kērlinga asociācijas telts apmeklētāju par kērlingu bija dzirdējuši un noteikumus zināja, bet bija arī tādi, kas nezināja neko. Apmeklētājus ļoti ieinteresēja piedāvājums nākt un izmēģināt īsto kērlingu uz ledus, kas no 24. līdz 27.septembrim notiks Eiropas sporta nedēļas ietvaros.

Lai gan galvenā auditorija, uz kuru šis pasākums tika tendēts, bija bērni, tomēr arī pieaugušie aizrautīgi iesaistījās gan grīdas kērlinga spēlē, gan arī uzdodot dažādus jautājumus par pašu kērlinga spēli, noteikumiem un treniņu iespējām. Līdzīgi kā iepriekšējos šādos pasākumos, tā arī šajā lielākais izbrīns bija par kērlinga akmens smagumu. Tomēr bažīgās sejas nomainīja smaids, kad izskaidrojām, ka akmeni pa laukumu nav jānēsā, bet jāslidina.

Ceram, ka šī ražīgā diena rezultēsies ar kērlinga saimes pieaugumu un jauno talantu attīstību.

Liels paldies brīvprātīgajiem palīgiem – Dacei Zīlei, Elīzai Stabulniecei, Elēnai Kāpostiņai un Kristapam Vilkam, kas ziedoja savu brīvo laiku, lai popularizētu kērlingu.

 

Ja arī Tev ir vēlmes nākt palīgos kādā no Latvijas Kērlinga asociācijas rīkotajiem pasākumiem – piesakies, rakstot uz e-pastu curling@curling.lv, vai arī atsūti vēstulē, kas ir tie darbi, kuros Tu varētu izpalīdzēt šajā sezonā.

Tuvākie pasākumi:
24. - 27. septembris – Atklātie kērlinga treniņi Eiropas sporta nedēļa ietvaros (instruktori uz ledus)
25. - 28. oktobris – “WCT Latvian International Challenger” (viesu sagaidīšana lidostā, tiesneši, ledus gatavošanas palīgi u.c.)

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji