Juniori no Norvēģijas atgriežas ar jaunām zināšanām

Latvijas junioru kērlinga čempionāta 2018.gada uzvarētāji – puišu komanda KKR/Vonda kopā ar LKA ģenerālsekretāru Arti Zenteli 2018.gada 12.-18.augustā piedalījās ziemeļu junioru kērlinga tūres (NJCT) organizētajā kērlinga nometnē Lillehammerē, Norvēģijā.

Pirmajā šāda veida nometnē piedalījās 50 jaunieši no Norvēģijas, Zviedrijas, Latvijas un Ungārijas. Ikdienas nodarbībās visi dalībnieki tika sadalīti divās grupās. “Team MacMillan” sastāvā bija tikai jaunieši no Norvēģijas un viņu vadītājs bija Pīters Moe, kurš 2003.gadā pasaules junioru kērlinga čempionātā izcīnīja 4.vietu un ir vietējā Lillehammeres kluba audzēknis. Savukārt “Team Ramsfjell” sastāvā bija Latvijas, Ungārijas, Zviedrijas, kā arī daži Norvēģijas jaunieši un komandu vadīja Džeims Draiburgs, kurš ir 1998.gada olimpisko spēļu 7.vietas ieguvējs, bet 2007.gada pasaules čempionātā izcīnīja 5.vietu.

Papildus abiem galvenajiem treneriem viņiem palīdzēja viņu asistenti Alisona Kreviazuka, Tomass Lovolds, Padijs Kīsers un Ingvilda Skaga, kā arī Lillehammeres Olimpiskā sporta centra speciālisti.

Katra nometnes diena bija veltīta kādai no tēmām: socializēšanās/tehnika/komanda, komunikācija un fokuss/taktika, stratēģija un duālā karjera/Olimpiskā diena un uzturs.

Nometnes laikā dalībniekiem tika nodrošināti treniņi uz ledus ar treneru rekomendācijām, teorētiskās nodarbības par uzturu, psiholoģiju un duālās karjeras iespējām, kā arī fiziskās sagatavotības treniņš.

Vienā no nometnes nodarbībām tika nodrošināta video konference ar divkārtējo olimpisko čempioni Keitlinu Lovsu no Kanādas, kuras laikā jauniešiem bija iespēja uzdot savus jautājumus.

Liela nozīme tika pievērsta arī dalībnieku sociālo prasmju uzlabošanai – visi dalībnieki katru dienu tika iedalīti jaunās komandās un veica dažādus uzdevumus, lai krātu sociālo iemaņu punktus. Tāpat ik vakaru visi dalībnieki piedalījās kērlinga viktorīnā.

No ārpuskērlinga nodarbībām kā spilgtākie mirkļi jāmin pārgājiens pa kalnu takām un Norvēģijas Olimpiskā muzeja apmeklējums.

Nometnē ir iegūtas gan jaunas zināšanas, gan arī iegūti jauni draugi. Iegūtās zināšanas mūsu jaunieši varēs turpinās uzlabot Rīgā, lai pēc tam jauniegūtos draugus varētu satikt jau starptautiskajās sacensībās.

KKR/Vondas komandas sastāvs – Krišs Vonda, Ričards Vonda, Reinis Jučers, Deivids Jēkabsons.

 

Fotomirkļi no nometnes:

 

 

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja: Artis Zentelis

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji