Latvijas jaukto pāru kērlinga izlases uzvaru sēriju pasaules čempionātā pārtrauc Austrālija
Šodien, 23.aprīlī pasaules kērlinga čempionātu jauktajiem pāriem Zviedrijas pilsētā Esterzundā turpināja Latvijas izlase. Nepārliecinošais sākums mijās ar labākām spēles beigām, tomēr pret Austrālijas izlasi tika piedzīvots pirmais zaudējums.
 
Latvijas jaukto pāru izlase savu ceturto pasaules čempionāta spēli aizvadīja pret Austrālijas izlasi.
 
Tieši Austrālija nopelnīja pēdējā akmens tiesības pirmajā endā. Pirmais metiens Santai Blumbergai. Tas nonāk mājā virs „tee” līnijas četru pēdu aplī. Austrālijas akmens apstājas mājas sākumā. Ritvars Gulbis to neizmanto, jo viņa „draw” metiens nedaudz par spēcīgu. Austrālija veiksmīgi pielīmējas mūsu akmenim četrās pēdās. To Latvija ignorē un spēlē agresīvi uz mājas centru, tomēr metiens atkal par stipru. Šoreiz to izmanto Austrālija un ieliek akmeni mājas centrā. Ritvara Gulbja „draw” metiens nonāk astoņās pēdās mājas sākumā, bet nenosedz pieeju mājas centram, ko izmanto pretinieks ieliekot otru labāku un nu jau viņiem +2. Santas Blumbergas mēģinājums tikt tuvāk mājas centram pa otru malu neveiksmīgs. Pretinieki mēģināja to pašu, bet neizdevās, līdz ar to viņi ieguva divus punktus.
 
Austrālijas izlase otro endu uzsāk ar „draw” metienu uz mājas centru, kas apstājas sarga pozīcijā. Latvija šo kļūdu daļēji izmato, savu akmeni iemetot 12 pēdās mājas sākumā. Austrālijai padodas perfekts metiens centrā, ko Ritvars Gulbis mēģināja ar „take out” metienu izspiest no mājas, bet neveiksmīgi. Nākamais Austrālijas „draw” metiens uz mājas centru apstājas 12 pēdās mājas sākumā. Ritvara Gulbja mēģinājums caur pretinieka sargu iestumt savu 12 pēdās esošo akmeni mājas centrā neizdevās. Pēc kā pretinieks nolemj sargāt savu vienīgo punktu, tomēr sargs aizslīd pārāk tuvu mājai. Ritvars Gulbis vēlreiz met „take out” metienu, bet arī tas neuzlabo mūsu pozīciju. Tā tas paliek arī līdz enda beigām, kad austrāliešiem izdodas nozagt vienu punktu un panākt 3:0 sev par labu.
 
Spēles sākums mūsu izlasei nav izdevies, jo pretinieku precizitāte metienos ir augstāka, kas dod arī rezultātu.
 
Trešā enda pirmo akmeni Austrālija uzmet par spēcīgu, kas nonāk blakus mūsu stacionārajam akmenim, veidojot kabatu, ko Latvija izmanto sev par labu. Tomēr mūsu akmens atrodas nedaudz aiz „tee”  līnijas, kas pretiniekiem deva iespēju savu akmeni ielikt tieši mājas centrā, ko viņi arī paveica. Ritvaram Gulbim izdevās šo akmeni izspiest ārā no centra un uzlabot pozīciju. Austrālijas kļūda sestajā metienā paver mūsu izlasei durvis uz vairākiem punktiem šajā endā. Tomēr Ritvara Gulbja „draw” metiens uz māju ir par spēcīgu un nostājas aiz „tee”  līnijas četrās pēdās, ko izmanto pretinieks un pieliek savu klāt. Ritvara Gulbja „draw” metiens atbrīvo dzelteno akmeni, lai tam vairs nebūtu aizmugures. Austrālijas izlase mēģināja iekļūt mājas centrā pa otru malu, kas līdz galam neizdevās. Santa Blumberga ar enda pēdējo metienu pasita savu akmeni tuvāk centram, kas beigās atnesa vienu punktu (1:3).
 
Ceturtajā endā pirmo metienu Santa Blumberga iemet astoņās pēdās mājas sākumā. Austrālijas izlases „draw” metiens atsitoties pret mūsu tikko mesto akmeni nonāk uz centrs līnijas astoņās pēdās. Ritvaram Gulbim „draw” metiens ne īpaši veiksmīgs arī apstājas astoņu pēdu aplī. Austrālijas izlase nolemj noņemt sargu. Savukārt Ritvars Gulbis izsit pretinieku akmeni, kurš atradās astoņās pēdās. Mēģinājums sist un paslēpties aiz mūsu astoņu pēdu akmens uz centra līnijas pretiniekiem nepadodas. To centāmies izmantot, tomēr uzmestais „draw” metiens uzkrīt šim uz centra līnijas esošajam astoņu pēdu akmenim. Pēc šīs kļūdas pretinieku mestais „take out” metiens precīzi tiek paslēpts. Santa Blumberga šo situāciju mēģina labot un izsist abus tuvāk mājas centram esošos akmeņus caur savējo, tomēr viņa izsist tikai vienu. Līdz ar to pēdējais enda metiens uz brīvu mājas centru Austrālijas izlasei atnes divus punktus un četru punktu vadību (5:1).
 
Austrālijas izlases pirmais piektā enda akmens apstājas sarga pozīcijā. Tas deva iespēju Latvijas izlasei uzbrukt mājas centram, kas veiksmīgi Santai Blumbergai arī izdevās. Tomēr jau ar nākamo metienu pretinieks savu akmeni noliek precīzi centrā. Ritvara Gulbja „draw” metiens neizdodas kā iecerēts, ko atkal izmanto pretinieks, ieņemot labāku pozīciju un +2 situāciju. Beidzot Ritvaram Gulbim sanāk labs „take out” metiens, kas atbrīvo mājas centru no pretinieku akmeņiem un panāk jau  +1. Austrālija kļūdās savā „draw” metienā. Tomēr Ritvara Gulbja „draw” metiens aizslīd aiz „tee”  līnijas. Pretinieks centās pielīmēt savu akmeni mūsu diviem aiz „tee”  līnijas esošajiem, bet tas iznāca par spēcīgu, pasitot vienu no mūsu akmeņiem uz mājas beigām. Izredzes Latvijai iegūt divus punktus beidzās viena punkta guvumā (2:5).
 
Metienu statistika mums uzlabojusies, tomēr pretinieku spēlētājs, kurš izpilda otros, trešos un ceturtos metienus šodien ir labā formā.
 
Sesto endu atklājam ar neprecīzu „draw” metienu, kas paliek sargā. Austrālijas pirmais šī enda metiens nonāk četrās pēdās pirms „tee” līnijas. Sarežģīts „draw” metiens izdodas Ritvaram Gulbim, nonākot mājas centrā, kas dod +1. Pretinieks savu akmeni vēlreiz novieto četrās pēdās virs „tee” līnijas. Pēc tā Latvijas izlase nolemj sargāt savu akmeni un mēģināt nozagt. Šis akmens pēc pretinieku nākamā metiena tiek izspiest no mājas centra, kas nu jau viņiem dod iespēju šajā endā iegūt daudz punktus. Kas vēl vairāk pastiprinās pēc Ritvara Gulbja septītā akmens aizmešanu tikai līdz 12 pēdām. Par laimi pretiniekam arī neizdodas „draw” metiens uz māju, kas apstājas sargā. Toties Santas Blumbergas enda precīzais pēdējais metiens samazina iespēju Austrālijas izlasei noslēgt spēli jau šajā endā. Viņi izcīna tikai vienu punktu, panākot 6:2.
 
Atrodoties iedzinējos Latvijas izlase septītajā endā izmato „Power Play”* iespēju. Austrālijas izlase liek mājas sākumu, bet šis akmens nonāk pirms „tee” līnijas četrās pēdās. Latvijas izlase to ignorē un novieto savu enda pirmo akmeni aiz sānu sarga. Pretinieks mēģina vienam no mājas sānos esošajiem akmeņiem pielīmēties, bet sanāk par spēcīgu un atsitoties pret mūsu akmeni norullējas uz centru virs sava. Ritvaram Gulbim izdodas veiksmīgs „take out” metiens ar norullēšanos zem sānu sarga. Pretinieka centieni izsist dubulto neizdodas, kas dod iespēju mums šajā endā paņem daudz punktus. Arī nākamais „take out” metiens Ritvaram Gulbim precīzs ar norullēšanos aiz sānu sarga. Austrālijas izlase mēģināja pielikt savu akmeni klāt, tomēr par spēcīgu un sanāk atsisties un palikt atklātam. Vēlreiz Ritvars Gulbis izdara precīzu „take out” metienu, kas uz doto momentu Latvijai dod +4. Austrālijas izlases enda pēdējais metiens daļēji veiksmīgs, tomēr tas apgrūtina mūsu izredzes uz šiem četriem punktiem, lai pietuvinātos rezultātā. Beigās trīs punkti, kas samazina rezultāta starpību līdz minimumam 5:6. Līdz ar to „Power Play”* iespēja veiksmīgi izmantota.
 
Astotajā endā arī Austrālija ņem „Power Play”*, lai spēlētu uz mājas sāniem. Tomēr mēs to ignorējam un liekam centra sargu, lai mēģinātu zagt. Austrālija savukārt savu pirmo šī enda metienu liek blakus jau sānos esošajam savam akmenim. Ritvara mēģinājums slēpt savu akmeni aiz centra sarga izdodas, diemžēl tas apstājas nedaudz aiz „tee” līnijas. Pretinieks šim akmenim tiek klāt uz izsist ārā no mājas. Arī otrais Ritvara Gulbja metiens uz mājas centru par spēcīgu, kā arī akmens nav aizslēpts aiz sarga. Arī to pretinieks izsit no mājas. Beidzot septītais enda metiens izdodas perfekti gan aizslēpts aiz sarga, gan pirms „tee” līnijas, ko Austrālijas izlase nespēj izsist. Ar enda pēdējo akmeni Santa Blumberga uzliek vēl vienu sargu, kas dod izredzes panākt neizšķirtu. Pretinieku kļūda pēdējā metienā atnes mūsu izlasei punktu, kas ļauj izlīdzināt rezultātu 6:6 un spēli ievirzīt ekstra endā.
 
Ekstra endā komanda vairs nedrīkst ņemt „Power Play”* iespēju, līdz ar to spēle sāksies ar stacionāro akmeni centra sarga pozīcijā un akmeni aiz „tee” līnijas. Pirmo metienu Santai Blumbergai neizdodas iemesls mājā, tas paliek sarga pozīcijā. Toties pretinieks veiksmīgi to izdara, tiesa gan nedaudz atrodoties aiz „tee” līnijas. Šo kļūdu izmato Ritvars Gulbis, kuram izdodas ielikt akmeni pašā mājas centrā, bet jau ar nākamo metienu šis akmens tiek izstumts, kas Austrālijai dod uz doto brīdi +3. Šo situāciju neuzlabo Ritvara Gulbja otrais metiens, kas ir par spēcīgu un pat palīdz pretiniekam. To viņi izmato un nu jau +4 viņiem. Vēl viens mēģinājums savu akmeni novietot virs pretinieku Ritvaram Gulbim beidzas ar kļūdu, jo tas ir par spēcīgu. Turklāt ar nākamo akmeni Austrālija vēlreiz aizsprosto ceļu uz mājas centru. Santai Blumbergai ar savu pēdējo akmeni bija grūti ko labot, kas ļauj Austrālijas izlasei paņemt divus punktus un izcīnīt uzvaru ar 8:6.
 
Latvijas izlases trenera Aivara Avotiņa pēcspēles komentārs:
„Spēles sākumā īsti netikām galā ar ledu. Šorīt tas bija lēnāks kā vakardienas spēlē pret Slovēniju. Pāris endos jau veidojās labas situācijas, bet nedaudz pietrūka finišs. Ideāli izspēlēts „Power Play”* atgrieza mūs spēlē. Astotajā endā Ritvara Gulbja trešo akmeni izdevās labi aizslēpt, kam Austrālija netika klāt. Ekstra endā Austrālija nospēlēja labi un izcīnīja uzvaru. Tagad atpūta, pēc kuras gatavosimies nākamai spēlei.”
 
*Power play: Komandām ir tiesības izmantot „Power Play” iespēju vienu reizi katrā spēlē, endā, kurā tai ir pēdējā akmens tiesības. Kad tiek izmantots „Power Play”, tad spēles sākumā izvietotie akmeņi tiek pārcelti no centra līnijas uz laukuma labo vai kreiso malu, kas kalpo kā sānu sargs un akmens aiz šī sarga, kurš tiek novietots virs „tee” līnijas, tai pieskaroties. Šo iespēju nevar izmantot papildus (ekstra) endā.
 
Spēļu tiešraides meklē Pasaules kērlinga federācijas YouTube kanālā.
 
Latvijas jaukto pāru izlase: Santa Blumberga, Ritvars Gulbis, treneris Aivars Avotiņš.
 
Jauktā pāra izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika):
U 7:4 Latvija – Nīderlande
U 13:0 Latvija – Luksemburga
U 6:4 Latvija – Slovēnija
Z 6:8 Latvija – Austrālija
24.04. 12:15 Latvija – ASV
25.04. 09:00 Latvija – Itālija
26.04. 17:00 Latvija – Šveice
 
/U – uzvara, Z – zaudējums/
 
 
Foto: WCF / Richard Gray
 
 
Latvijas izlases startu pasaules čempionātā atbalsta Ventspils pilsētas domes Sporta pārvalde, Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija, Latvijas Kērlinga asociācija.
 
 
 
 
 
 
 
Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji