Latvijas junioru kērlinga čempionātā startēs rekordliels komandu skaits
Latvijas junioru komandām pienācis laiks noskaidrot labāko. No 6. līdz 8.martam Kērlinga hallē, Rīgā tiks aizvadīts Latvijas junioru čempionāts meiteņu un puišu konkurencē, kopumā startējot deviņām komandām.
 
Tuvojoties Latvijas simtgadei arī Latvijas kērlingā notikušas pozitīvas pārmaiņas. Junioru skaitam sasniedzot vienu ceturto daļu no visiem kērlingistiem, tieši šogad Latvijas čempionātā komandu skaits palielinājies līdz deviņām – četras meiteņu konkurencē un piecas puišu konkurencē.
 
Iepriekšējos gadus Latvijas čempionāta vietā notika Baltijas junioru čempionāts, piedaloties arī Igaunijas un Lietuvas komandām. Šī čempionāta labākās Latvijas pārstāves kļuva par mūsu valsts čempioniem. Tomēr kaimiņvalstīs vērojams junioru skaita kritums, kas noveda pie lēmuma Baltijas čempionātu vairs neorganizēt.
 
Šogad varam priecāties par daudzo komandu skaitu un iekšējo konkurenci, kas sola pozitīvu kērlinga nākotni un jaunus soļus „Junioru attīstības programmā”.
 
Komandas čempionātā vispirms aizvadīs apļa turnīra kārtu. Pēc iegūtajiem rezultātiem pusfinālā tiksies  1.vieta ar 4.vietu un 2.vieta ar 3.vietu. Finālspēle un spēle par 3.vietu čempionātā meiteņu konkurencē notiks svētdien, 8.aprīlī plkst. 15:00, bet puišu konkurencē plkst. 18:00.
 
Latvijas Kērlinga asociācijas pārstāvja un junioru komandu trenera Raimonda Vaivoda komentārs pār gaidāmo čempionātu:
 
"Vēl dažas sezonas iepriekš Latvijā bija vien pāris junioru komandas, taču šis čempionāts ar jau deviņu(!) komandu līdzdalību ir lielisks apliecinājums tam, ka Latvijas Kērlinga asociācija un klubi ir uzņēmuši pareizo virzienu jauniešu piesaistē, un jaunu komandu izveidošanā.
 
Jaunākajam čempionāta dalībniekam būs vien 11 gadi, kamēr citam spēlētājam šis būs jau astotais(!) un, lai cik tas skumīgi arī izklausītos, viņa pēdējais Latvijas junioru čempionāts.
 
Vairāki jaunie spēlētāji treniņus uz ledus pamatā ir aizvadījuši slīpējot savas individuālās prasmes un tehniskos elementus. Spēlēt komandas sastāvā viņiem būs patiesi liels izaicinājums un ļoti vērtīga pieredze.
 
Ceru, ka šis čempionāts būs lielisks ne vien no sportiskās, bet arī sociālās puses. Brīvajā laikā jauniešiem būs iespējams uzspēlēt arī dažādas galda spēles un iesaistīties citās aktivitātēs.
 
Visiem čempionāta dalībniekiem novēlu sajust īsto kērlinga spēles garu, veselīgu un godīgu sportisko cīņu, kā arī vienkārši jautri pavadīt laiku! Savukārt tuviniekiem un līdzjutējiem novēlu turēt īkšķus, un pa reizei pievērt acis uz kādu neizdevušos metienu."
 
Meiteņu komandu sastāvi:
TKK/Bremane: Zane Ilze Brakovska, Evelīna Barone, Helma Gerda Bidiņa, Madara Bremane, Megija Anna Graumane, trenere Santa Blumberga
SK OB/Ieviņa: Ērika Patrīcija Bitmete, Anna Lasmane, Veronika Apse, Rēzija Ieviņa, treneris Artūrs Gerhards
SK OB/Stabulniece: Betija Gulbe, Katrīna Gaidule, Anna Frančeska Guste, Elīza Stabulniece, Emīlija Tralmaka, treneris Artūrs Gerhards
VKK/Salmiņa: Sonora Salmiņa, Inta Urbanoviča, Kristīne Bulačņikova, Sindija Zviedre, Helēna Reizniece, trenere Dace Ābelīte
 
Puišu komandu sastāvi:
KKR/Vonda: Deivids Jēkabsons, Reinis Jučers, Ričards Vonda, Krišs Vonda, treneris Artūrs Gerhards
TKK/Vilks: Eduards Seļiverstovs, Jānis Bremanis, Anrijs Mikuss Briežkalns, Kristaps Vilks, treneris Raimonds Vaivods
TKK/Zass: Aleksandrs Urbo, Krišjānis Java, Markuss Ozoliņš, Kristaps Zass, treneris Raimonds Vaivods
SK OB/Buncis: Ralfs Varess, Renards Dzalbe, Aleksandrs Baranovskis, Roberts Buncis, treneris Artūrs Gerhards
VKK/Salmiņš: Markuss Salmiņš, Matīss Cirvelis, Fricis Zalmanis, Mārtiņš Caune-Luste, Artūrs Beitāns, trenere Dace Ābelīte
 
Spēles norisināsies Kērlinga hallē Rīgā, Biķernieku ielā 121H. Interesentiem ieeja bez maksas.
 
Seko līdzi spēlēm arī video tiešraidē.
 
Kērlinga kluba atšifrējums:
KKR – Kērlinga klubs Rīga
SK OB – Sporta klubs „OB”
TKK – Talsu kērlinga klubs
VKK – Ventspils kērlinga klubs
 
 
 
 
 
 
Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji