Latvijas kērlinga čempionāts solās būt spraigs
Latvijas kērlinga čempionāts sieviešu un vīriešu konkurencē vairs nav aiz kalniem. Šajā nedēļas nogalē no 1. līdz 4.februārim Kērlinga hallē četras sieviešu un četras vīriešu komandas sacentīsies par 17. čempionāta titulu.
 
Šogad Latvijas čempionātā piedalīsies mazāks komandu skaits salīdzinājumā ar citiem gadiem, līdz ar to tas norisināsies tikai četras dienas un būs kā sprinta distance, lai noskaidrotu Latvijā labākos. Jāatzīst, ka visas komandas ir ļoti līdzvērtīgas un jebkura no tām var kļūt par čempionu. Pagājušā gada čempionu komandas Junkers Bosch/Smilga skips Kārlis Smigla to arī uzsvēra, ka aizstāvēt titulu nebūs nemaz tik viegli, uzvarēt grib ikviens, bez tam gandrīz visas komandas ir atjaunojušas sastāvus un ir gana spēcīgas.
 
Toties Ritvars Gulbis komandas A41/Gulbis skips, kurš iepriekš bija izcīnījis 11 Latvijas čempiona titulus, norādīja, ka viņam tituls vairs nav tik aktuāli un nav arī pašmērķis. Lai gan viņš piebilda, ka nelielā pauze (jo nestartēja Eiropas kērlinga čempionātā) devusi azartu atgriezties spēlē, turklāt komandas sastāvā iekļaujot divus junioru spēlētājus, šīm sacensībām piešķirs jaunu pieredzi. Līdzīgi atzina KKR/Trukšāns komandas skips Mārtiņš Trukšāns, ka šoreiz par tituliem netiek domāts, galvenais uzsvars ir uz katru spēli atsevišķi.
 
Savukārt JKK/Rēdliha komanda spēlētāji izteicās, ka šajā čempionātā viņiem katra spēle un moments būs svarīgs, ko izmantot savā labā, lai pirmkārt pārsteigtu pretinieku un otrkārt paši sevi, jo pēdējie sasniegumi turnīros dod motivāciju, ka šajā čempionātā pārsteigumu varētu netrūkt.
 
Par pagājušā gada čempionu sieviešu konkurencē kļuva JKK/Rudzīte komanda, kuras mērķis šogad ir nešaubīgs – ir jānospēlē savā līmenī, tad arī rezultāts neizpaliks, ar pārliecību komentē komandas skips Ieva Rudzīte.
 
Lai gan JKK/Staša-Šaršūne komanda iepriekšējā čempionātā palika 4.vietā, tomēr šīs sezonas pirmajā pusē tā pierādīja, ka ir spēcīgākā sieviešu kērlinga komanda Latvijā, izcīnot tiesības pārstāvēt valsti Eiropas kērlinga čempionātā. Tā pat kā Kārlis Smilga, tā arī komandas spēlētāja Santa Blumberga atzīst, ka čempionātā visas komandas ir stipras un vēlas uzvarēt, līdz ar to šīs četras dienas varētu izvērsties ļoti interesantas.
 
Pēdējos divus gadus Nicoll/Regža komandai čempionu titulu nav izdevies izcīnīt. Arī šogad komanda trenējas un spēlē ne tik saspringtā režīmā. Komandas skipam Evitai Regžai sezona beidzās īsti nesākoties, jo tika gūta nepatīkama trauma, līdz ar to viņa piebilda, ka komandai šobrīd lielu ambīciju nav.
 
RKK/Kāpostiņas komanda pirmo reizi trīs gadu laikā iekļuvusi starp četrām spēcīgākajām Latvijas komandām un ir motivēta cīnīties par finālu. Turklāt komandu šogad papildinājusi Iluta Linde, kura cīnījusies visaugstākās raudzes čempionātos gan sieviešu komandās, gan jaukto pāru komandās. Komandas skips Elēna Kāpostiņa piebilda, ka šī šogad ir lieliska iespēja cīnīties tikai ar stiprām komandām un pārbaudīt savu līmeni.
 
Visas Latvijas čempionāta dalībnieces jau garantējušas sev vietu Eiropas kērlinga čempionāta Latvijas kvalifikācijas turnīrā, kas norisināsies nākamās sezonas sākumā. Tajā tiks noskaidrota tā sieviešu un vīriešu komanda, kura dosies pārstāvēt Latviju Eiropas kērlinga čempionātā. Līdz ar to šajā čempionātā komandu otrs mērķis ir izcīnīt lielāku finansējumu, lai sagatavotos kvalifikācijas turnīram, jo par pirmo vietu pienākas 5000Eur, par otro – 2500Eur, trešo – 1500Eur, bet ceturtā vieta nesaņems finansiālo atbalstu. Visas kā viens komandas atzina, ka tas dos papildus motivāciju un stimulu cīnīties par augstāku vietu, lai gan galvenais mērķis, iekļūšana šajā kvalifikācijas turnīrā, ir jau izpildīts.
 
Latvijas čempionāts sāksies 1.februārī plkst. 08:00 ar sieviešu komandu spēlēm. Trīs dienu laikā līdz 3.februārim katrā konkurencē komandas aizvadīs divu apļa turnīru spēles. Pēc iegūtajiem rezultātiem divas labākās komandas iekļūs fināla kārtā, kuru izspēlēs 4.februārī. Tajā līdz divām uzvarām tiks noskaidrots jaunais Latvijas čempions sieviešu un vīriešu konkurencē.
 
Visas Latvijas čempionāta spēles norisināsies Kērlinga hallē Rīgā, Biķernieku ielā 121H. Ieeja bez maksas.
 
 
 
Kērlinga klubu atšifrējums:
JKK – Jelgavas kērlinga klubs
KKR – Kērlinga klubs Rīga
RKK – Rudzīšu kērlinga klubs
 
 
 
 
 
 
Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji