Latvijas juniores neapturamas, puišiem vēl viena neveiksme PČ kērlingā
Pasaules čempionāts kērlingā junioriem B divīzijā jau pusē. Pēc četrām aizvadītām dienām Latvijas meiteņu izlase dominē savā grupā, šodien uzvarot Spāniju, savukārt puišu izlasei otrā neveiksmīgā diena pēc kārtas, jo piedzīvots zaudējums pret Ķīnas izlasi.
 
Pasaules čempionāta ceturtajā dienā Latvijas junioru meiteņu izlase atrodas favorītu statusā, jo uzvarēts iepriekšējās trijās spēlēs. Šodien uz ledus viņas stājās pretim grupas pastarītei Spānijas izlasei, kura savukārt čempionātu aizvadījusi tikai ar zaudējumiem. Sākums Latvijas komandai izdodas lielisks, iespēja bija pat paņemt četrus punktus, bet pēc mērīšanas ir trīs. Tālākajā spēles gaitā līdz pat pārtraukumam Latvijas izlasei neizdodas rezultātu palielināt, savukārt Spānijas izlase savā labā izcīnīja divus punktus, panākot 2:3. Pēc pārtraukuma atkal uz ledus dominē mūsu juniores, piektajā endā paņemot divus, bet sestajā nozogot vienu panāk 6:2 savā labā. Turpinājumā Latvijas izlase piekopj aizsardzības spēli uz rezultāta saglabāšanu, kas arī izdodas un izcīnīta ceturtā uzvara četrās spēlēs, saglabājot grupas līderu statusu.
 
Latvijas meiteņu izlases trenera Andra Bremaņa pēcspēles komentārs:
„Spēle sākās ļoti labi mūsu komandai, jo meitenes uzreiz aprada ar ledu, kas deva iespēju pirmajā endā paņemt trīs punktus. Turpinājumā, ledum ieskrienoties, sāk parādīties dažādas ledus īpatnības, kā jau tas bieži ir novērots uz malas celiņiem. Šoreiz akmeņiem ir diezgan liels kritums uz beigām. Šī iemesla dēļ sanāk vairākus akmeņus aizmest garām un pāris endus rezultāts maz mainījās. Pēc ceturtā enda atkal piešaujamies ledus izmaiņām un sākam veidot rezultātu.”
 
Pēc vakardienas zaudējuma pret Slovākijas izlasi šodien Latvijas junioru puišu izlasei pretim stājās grupas favorīte Ķīna. Pirmajos divos endos komandas apmainās punkta guvumā, bet trešajā endā mūsu neveiksmes ķīniešiem dod iespēju paņemt četrus punktus, panākot 5:1. Līdz pārtraukumam Latvijas junioriem izdodas starpību samazināt līdz -2. Piektajā nozagts vēl viens punkts, kas ļauj pietuvoties līdz minimumam. Spēles kvalitāte uzlabojas un ķīnieši ar pēdējā akmens tiesībām sestajā endā tiek piespiesti paņemt tikai vienu punktu. Tomēr veiksme mūsu komandu pamet septītajā endā, kurā zaudētie trīs punkti noved pie zaudējuma visā spēlē ar 4:9 un otrā zaudējuma čempionātā.
 
Latvijas puišu izlases trenera Raimonda Vaivoda pēcspēles komentārs:
"Līdzīgi kā iepriekšējās spēlēs arī šajā mūsu komandai neizdevās veiksmīgi ieiet spēlē. Uzliktie neplānotie centra sargi trešajā endā piespieda pilnībā mainīt spēles taktiku, ko veiksmīgāk izmantoja Ķīnas komanda. Ļoti veiksmīgi tika nospēlēts ceturtā enda noslēgums, kad aiz sānu sarga tika noslēpti divi akmeņi. Diemžēl pēdējā metienā pēc izsišanas mūsu akmens izgāja no spēles dodot tikai divus punktus. Sajūtot, ka spēli var vēl uzvarēt, puiši lieliski nospēlēja arī nākamos divus endus. Cerīgs izvērtās arī septītais ends, taču vairākos "atslēgas" metienos šoreiz precīzāki ķīnieši. Neraugoties uz šo zaudējumu komanda jūtās pozitīvi un gatavojas izšķirošajām spēlēm."
 
Rīt, 7.janvārī plkst. 08:00 Latvijas junioru puišu izlase sacentīsies ar Angliju, kurai varēs sekot līdzi tiešraidē.
 
Pasaules junioru kērlinga čempionāts B divīzijā norisinās no 3. līdz 10.janvārim Somijas pilsētā Lohjā.
 
Latvijas junioru meiteņu izlase sastāvs: Madara Bremane (skips), Helma Gerda Bidiņa (viceskips), Evelīna Barone, Zane Ilze Brakovska, Megija Anna Graumane (rezerviste), treneris Andris Bremanis.
 
Latvijas junioru puišu izlases sastāvs: Kristaps Vilks (skips), Anrijs Mikuss Briežkalns (viceskips), Jānis Bremanis, Markuss Salmiņš, Matīss Cirvelis (rezervists), treneris Raimonds Vaivods.
 
Latvijas junioru meiteņu izlases spēles (pēc Latvijas laika):
U 6:3 – Somija
U 9:2 – Slovēnija
U 8:3 – Igaunija – spēle pieejama atkārtojumā
U 6:2 – Spānija
07.01. 12:00 – Polija
08.01. 16:00 – Turcija
 
Latvijas junioru puišu izlases spēles (pēc Latvijas laika):
U 5:4 – Krievija
U 9:5 – Austrija
Z 2:5 – Slovākija
Z 4:9 – Ķīna
07.01. 08:00 – Anglija – tiešraide
08.01. 08:00 – Čehija
09.01. 09:00 – Honkonga
 
/U – uzvara, Z – zaudējums/
 
Kopvērtējums meiteņu komandām B grupa
Vieta
Valsts
Spēles
Uzvaras
Zaudējumi
1.
Latvija
4
4
0
2.
Turcija
3
3
0
3.
Igaunija
4
3
1
4.
Somija
4
2
2
5.
Polija
4
1
3
6.
Slovēnija
5
1
4
7.
Spānija
4
0
4
 
Kopvērtējums puišu komandām C grupa
Vieta
Valsts
Spēles
Uzvaras
Zaudējumi
1.
Ķīna
5
5
0
2.
Krievija
4
3
1
3.
Slovākija
5
3
2
4.
Čehija
4
2
2
4.
Honkonga
4
2
2
4.
Latvija
4
2
2
7.
Anglija
5
1
4
8.
Austrija
5
0
5
 

Foto: © Janne Ojanperä

 

Latvijas junioru meiteņu izlase pasaules čempionātā startēs ar Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas komandu sporta spēļu asociācijas, Latvijas Kērlinga asociācijas un Talsu novada pašvaldības finansiālu atbalstu.
Latvijas junioru puišu izlase pasaules čempionātā startēs ar Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas komandu sporta spēļu asociācijas, Latvijas Kērlinga asociācijas, Ventspils domes, Talsu novada pašvaldības un Ķekavas novada pašvaldības finansiālu atbalstu.
 
 
 
 
 
 
Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji