EČ kērlingā Latvijas izlasēm uzvaru sērija turpinās
Bez zaudējumiem Eiropas kērlinga čempionātā turpina startēt Latvijas sieviešu un vīriešu izlases. Vīriešu izlase trešajā sacensību dienā ar 7:6 pārspēja Igaunijas izlasi, bet sieviešu komanda pārliecinoši ar 11:4 uzvarēja Nīderlandi un līdzīgā cīņā ar 6:4 izcīnīja uzvaru pret Igauniju.
 
Latvijas vīriešu kērlinga izlase savā vienīgajā spēlē šodien izcīnīja trešo uzvaru savā grupā un turpina turnīru bez zaudējumiem. Šodien viņiem pretim stājās kaimiņi igauņi, kuri līdz šim bija zaudējuši divas abās spēlēs. Šis duelis jau no paša spēles sākuma izvērtās ļoti spraigs. Igaunijas izlase atklāja rezultātu otrajā endā, paņemot divus punktus. Turpinājumā komandas līdz astotajam endam apmainījās ar viena punkta guvumiem, kad rezultāts uz tablo vēstīja 2:4 par sliktu Latvijai. Astotajā endā izdevās rezultātu vērst par labu, jo tika atspēlēti trīs punkti, kuri devītajā endā tika papildināti ar vēl vienu nozagtu. Tomēr Igaunijas izlase nepadevās un rezultātu 10.endā izlīdzināja 6:6, kas spēli ieveda ekstra endā. Tajā ar pēdējā akmens tiesībām Latvijas vīriešu izlase iegūst vajadzīgo punktu, lai uzvarētu ar 7:6.
 
Latvijas vīriešu izlases spēlētāja Aivara Avotiņa pēc spēles komentārs:
„Spēle izvērtās ļoti saspringta, jo abas komandas cīnījās ar ledu nolasīšanu. Ja sākums labāks padevās igauņiem, tad spēles otro pusi kontrolējām mēs. Tikai neveiksme 10.enda pēdējā akmenī, kas uzķēra gruzi un apstājās, ļāva Igaunijas komandai izcīnīt divus punktus un ekstra endu. Ekstra endā pāris labi tīrīšanas metieni un Kārlim Smilgam salīdzinoši vienkāršs „take out” metiens, lai izcīnītu uzvaru.”
 
Latvijas sieviešu kērlinga izlasei dienas pirmajā pusē pretim stājās Nīderlandes izlase. Pēc nīderlandiešu divu punktu iegūšanas pirmajā endā, Latvijas izlase nākamajos divos endos spēja atspēlēties, panākot 4:2 savā labā. Nākamajos endos spēles rezultāts krasi nemainījās un pārsvars palika Latvijas izlasei, kura, astotajā un devītajā endā nozogot pa diviem punktiem, izcīna ceturto uzvaru ar 11:4.
 
Latvijas sieviešu izlases trenera Ritvara Gulbja komentārs pēc spēles ar Nīderlandi izlasi:
„Labi tika atrastas pretinieku vājās vietas un attiecīgi izmantotas. Laba spēle.”
 
Pēcpusdienas spēlē Latvijas sieviešu kērlinga izlasei, tā pat kā vīriešu izlasei, nācās cīnīties ar kaimiņiem igauņiem. Arī šī spēle izvērtās saspringta. Līdz spēles pirmajai pusei pret Igaunijas izlases iegūto vienu punktu Latvijas komanda spēja atbildēt ar trim, nonākot vadībā ar 3:1. Pēc pārtraukuma igaunietes izcīna punktu sestajā endā, bet septītajā vienu nozagt, izlīdzinot rezultātu 3:3. Latvijas izlasei izdevās atgūt zaudētos divus punktus jau astotajā endā un noturēt divu punktu pārsvaru līdz par spēles beigām, uzvarot ar 6:4.
 
Latvijas sieviešu izlases trenera Ritvara Gulbja komentārs pēc spēles ar Igauniju izlasi:
„Spēle mazliet kā pa kalniem. Līdz piektajam endam labi kontrolējām spēli. Igaunietes taktiski diezgan bailīgi spēlēja, savukārt mūsu meitenes diezgan drosmīgi uzbruka. Pēc pārtraukuma, kad varējām spēlēt vienkāršāk, mazliet tika pazaudēts pavediens, tomēr beigās veiksmīgas izspēles ļāva noturēt uzvaru.”
 
Ar piecām uzvarām piecās spēlēs Latvijas sieviešu izlase atrodas kopvērtējuma 1.vietā, savukārt Latvijas vīriešu izlase ar trijām uzvarām trijās spēlēs dala savā grupā 1.vietu kopā ar Spānijas izlasi.
 
Eiropas kērlinga čempionāts norisinās no 17. līdz 25.novembrim Šveices pilsētā Sanktgallenē.
 
Tiešraides no spēlēm A grupā būs pieejamas Pasaules kērlinga federācijas YouTube kanālā: https://www.youtube.com/user/WorldCurlingTV
 
Latvijas vīriešu izlases sastāvs: Kārlis Smilga, Artis Zentelis, Jānis Klīve, Didzis Pētersons, Aivars Avotiņš.
 
Latvijas sieviešu izlases sastāvs: Iveta Staša-Šaršūne, Ieva Krusta, Santa Blumberga, Evelīna Barone, Madara Bremane, treneris Ritvars Gulbis.
 
Latvijas vīriešu izlases spēles (pēc Latvijas laika):
U 12:2 – Beļģija
U 9:6 – Ungārija
U 7:6 – Igaunija
21.11. 09:00 – Spānija
22.11. 09:00 – Somija
22.11. 17:00 – Izraēla
23.11. 13:00 – Anglija
 
Latvijas sieviešu izlases spēles (pēc Latvijas laika):
U 6:5 – Anglija
U 7:6 – Spānija
U 10:1 – Lietuva
U 11:4 – Nīderlande
U 6:4 – Igaunija
21.11. 13:00 – Baltkrievija
21.11. 21:00 – Somija
22.11. 13:00 – Polija
22.11. 21:00 – Norvēģija
 
/U – uzvara, Z – zaudējums/
 
Kopvērtējums vīriešu komandām
Vieta
Valsts
Spēles
Uzvaras
Zaudējumi
1.
Spānija
3
3
0
1.
Latvija
3
3
0
3.
Somija
3
2
1
3.
Izraēla
3
2
1
5.
Anglija
3
1
2
5.
Ungārija
3
1
2
7.
Beļģija
3
0
3
7.
Igaunija
3
0
3
 
Kopvērtējums sieviešu komandām
Vieta
Valsts
Spēles
Uzvaras
Zaudējumi
1.
Latvija
5
5
0
2.
Igaunija
5
4
1
2.
Somija
5
4
1
2.
Norvēģija
5
4
1
5.
Nīderlande
5
3
2
6.
Spānija
5
2
3
7.
Anglija
5
1
4
7.
Lietuva
5
1
4
7.
Polija
5
1
4
10.
Baltkrievija
5
0
5
 
 
Foto: © WCF / Eakin Howard
 
 
Izlases Eiropas kērlinga čempionātā piedalās ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijas, Latvijas Kērlinga asociācijas un Isostar atbalstu.
 
 
 
 
 
 
Autore: Linda Mangale

 

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji