JKK/I.Rudzītes komanda Tallinā apstājas ceturtdaļfinālā
Igaunijas galvaspilsētā Tallinā no 3. līdz 5.novembrim norisinājās „Tallinn Ladies International” sieviešu kērlinga komandu turnīrs. Par turnīra uzvarētāju kļuva Š.Vidmeres komanda no Šveices.
 
Pirmo reizi pasaules kērlinga tūres (WCT) „Challenger” tipa turnīrs norisinājās Tallinā, kur 15 komandas cīnījās par galveno naudas balvu 1200EUR. Finālspēlē tikās Š.Vidmeres komanda no Šveices ar M.Bakšejevas komandu no Krievijas. Līdz spēles vidum rezultāts bija līdzīgs, vadībā ar 4:3 bija M.Bakšejevas komanda. Tad pēc izspēlētā sestā un septītā enda vadību ar 6:4 pārņēma Š.Vidmeres komanda. Tomēr pēc astoņiem izspēlētiem endiem rezultāts tika izlīdzināts un bija nepieciešams ekstra ends uzvarētāja noskaidrošanai. Tajā, paņemot trīs punktus ar pēdējā akmens tiesībām, uzvaru ar 9:6 un pirmo „Tallinn Ladies International” titulu izcīnīja Š.Vidmeres komanda. Spēlē par 3.vietu tikās O.Kaustes komanda no Somijas ar M.Hauzeres komandu no Šveices. Somietes jau no paša spēles sākuma dominēja un gala rezultātā pēc sešiem endiem ar 7:2 izcīnīja uzvaru.
 
JKK/I.Rudzītes komanda turnīru uzsāka ar pārliecinošu uzvaru pār T.Medisonas komandu no Igaunijas. To nodrošināja sestajā endā gūtie četri punkti, līdz ar to izcīnīta uzvara ar 8:2.
 
Nākamās spēles sākums pret L.Klimovas komandu no Čehijas izvērtās ļoti līdzīgs. Pēc pieciem nospēlētiem endiem ar 3:2 vadībā JKK/I.Rudzītes komanda. Tomēr sestajā endā čehietes spēja paņemt trīs punktus un septītajā nozagt vēl divu, kas viņām atnesa uzvaru ar 7:3.
 
Trešajā spēlē JKK/I.Rudzītes komandai izdevās ar pēdējā akmens tiesībām otrajā un piektajā endā paņemt pa četriem un trim punktiem, lai gan M.Šeliga-Frinijas komanda no Polijas rezultātā turējās līdzi, vēl pēc sestā enda esot iedzinējos tikai ar 6:7. Tomēr mūsu komanda spēja nosargāt pārsvaru, to palielinot nākamajos divos endos, un iegūta otrā uzvara turnīrā ar 9:6.
 
Pēdējā grupas spēlē pretim stājās grupas favorīte M.Bakšejevas komanda no Krievijas. Jau pēc četriem endiem pretinieces bija iekrājušas komfortablu pārsvaru 6:1. Tomēr JKK/I.Rudzītes komanda spēja atspēlēties un pietuvoties rezultātā, pirms astotā endā esot iedzinējos tikai ar 6:7. Pēdējā akmens tiesības pēdējā endā komandai no Krievijas ļāva iegūt divus punktus un izcīnīt uzvaru ar 9:6.
 
Ar divām uzvarām un diviem zaudējumiem savā grupā JKK/I.Rudzītes komanda kvalificējās „Tallinn Ladies International” turnīra ceturtdaļfinālam, kurā vēlreiz nācās tikties ar M.Bakšejevas komandu. Diemžēl šī spēle nebūt nebija tā labākā. Pēc pirmajiem trim endiem zaudēti pieci punkti, kas prasīja daudz spēkus, lai atspēlētos. Tas īsti neizdevās un spēle tika pabeigta piecos endos ar 1:7, kas nozīmēja izstāšanos no tālākās cīņas.
 
Komandas sastāvs: Ieva Rudzīte (skips), Līga Avena, Daina Barone, Ieva Palma.
 
JKK/I.Rudzītes komandas spēļu rezultāti:
U 8:2 – T.Medisona (Igaunija)
Z 3:7 – L.Klimova (Čehija)
U 9:6 – M.Šeliga-Frinija (Polija)
Z 6:9 – M.Bakšejeva (Krievija)
Z 1:7 – M.Bakšejeva (Krievija) – ceturtdaļfināls
 
/U – uzvara, Z – zaudējums/
 
Kērlinga kluba atšifrējums:
JKK – Jelgavas kērlinga klubs
 
 
 
 
Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji