Latvijas jauktā kērlinga izlase izstājas no cīņas PČ

Pēdējā apakšgrupas spēlē pasaules čempionātā jauktajām kērlinga komandām Latvijas izlasei vajadzēja izcīnīt uzvaru, lai turpinātu cīņu astotdaļfinālā. Tomēr spraigā cīņā tā ar 6:7 piekāpās ASV izlasei un izstājās no cīņas par pasaules čempionu titulu.
 
Latvijas izlasei šī bija nozīmīga spēle, kas izšķīra vai pasaules čempionātu turpinās astotdaļfinālā, vai arī dosies mājās. Tiešā konkurente ASV izlase izrādīja pretestību jau no spēles sākuma. Lai gan Latvijai izdevās gūt divus punktus pirmajā endā, tomēr nākamajos divos endos ASV spēja atgūt trīs punktus. Turpinājumā komandas pamīšus apmainījās punktu guvumos, nevienai neizvirzoties komfortablā vadībā. Astoņi spēles endi noslēdzās ar neizšķirtu 6:6, līdz ar to bija nepieciešams ekstra ends, lai noskaidrotu uzvarētāju. Šajā ziņā priekšrocības bija ASV izlasei, jo viņiem šajā endā bija pēdējā akmens tiesības. Tā kā pirmais ekstra ends neraksturīgi tika „nonullēts”, tad komandas izspēlēja otru ekstra endu. Šajā Latvijas izlasei neizdevās nozagt punktu, kas ASV deva nepieciešamo uzvaru ar 7:6 un iespēju turpināt čempionātu astotdaļfinālā.
 
Komentārs no skipa – Jāņa Rudzīša par spēli pret ASV izlasi:
Diemžēl sportā ar "gandrīz" nepietiek. Tā kopumā varu komentēt gan mūsu pēdējo spēli, gan laikam arī visu turnīru kopumā. Aizvadījām labu spēli pret ASV, jau sākot ar labu LSD metienu un pirmo endu. Viennozīmīgi bija iespējas uzvarēt, bet atsevišķās epizodēs nedaudz pietrūka sīkas nianses un precizitātes, lai iegūtu ko vairāk. Tā radās nevajadzīgi zaudēti divi punkti trešajā endā. Kā arī varējām labāk nospēlēt astoto endu. Iespēja uzvarēt spēli vislabākā bija otrajā ekstra endā. Pirmajā ekstra endā ASV izlases skips izvēlējās sist „freezu” no mājas beigām, nevis vienkārši ar metienu mājā izcīnīt uzvaru. Tas bija tāds neliels pārsteigums, lai gan jāatzīst daļēji loģisks lēmums, jo kļūdaini metieni uz māju nebija retums abām komandām.
 
Saku īpašu lielu paldies Ļenai, Ritvaram un Dacei par kopīgo pavadīto laiku uz ledus un visiem mūsu atbalstītājiem – gan tiem kas palīdzēja finansiāli, gan tie kuri domāja labas domas un ticēja mums. Čempionāts mums ir beidzies. Bija iespējas sasniegt ko vairāk, bet sportā varbūtības izteiksme nav pieļaujama. Konkrētos brīžos mums nedaudz pietrūka. Tas ir sāpīgi, bet sportā tā notiek.
 
Ar divām uzvarām iesāktais pasaules jaukto kērlinga komandu čempionāts beidzās ar rūgtuma piegaršu, jo astotdaļfināls bija tik tuvu. Ļoti līdzīgās spēles ar Ķīnas, Francijas un ASV komandām apliecina, ka Latvija var būt starp spēcīgākajām komandām pasaulē. Latvijas izlases vietu šajā čempionātā varēs uzzināt pēc aizvadītām visām grupu turnīra spēlēm, kuras beigsies šodien, 12.oktobrī.
 
Pasaules čempionāta astotdaļfināla un ceturtdaļfināla spēles norisināsies rīt, 13.oktobrī. Savukārt pusfināli un fināls tiks izspēlēts attiecīgi 14.oktobra plkst. 10:00 un plkst. 15:00 pēc Latvijas laika.
 
Latvijas jauktās kērlinga izlases sastāvs: Jānis Rudzītis (skips), Jeļena Rudzīte, Ritvars Graumanis, Dace Spilnere.
Latvijas jauktās kērlinga izlases apakšgrupas spēļu rezultāti:
U 10:3 – Brazīlija
U 6:2 – Baltkrievija
Z 5:6 – Ķīna
Z 3:6 – Zviedrija
Z 5:6 – Francija
Z 6:7 – ASV
/U – uzvara, Z – zaudējums/
 
Vieta
Komanda
Spēles
Uzvaras
Zaudējumi
 
1
Zviedrija
6
6
0
Kv.
2
Ķīna
6
4
2
Kv.
3
ASV
6
4
2
Kv.
4
Baltkrievija
5
2
3
 
5
Latvija
6
2
4
 
6
Francija
5
1
4
 
7
Brazīlija
6
1
5
 
/Kv. – kvalificējusies astotdaļfinālam/
 
Foto: © WCF / Alina Pavlyuchik 2017
 
Latvijas jauktās izlases galvenie atbalstītāji - LIVE RīGA (www.liveriga.com)Latvijas Nafta (www.latvijasnafta.lv) un OKS (smērvielas, aerosoli un apkopes materiāli) oficiālais izplatītājs Latvijā (www.okstrade.lv); atbalstītāji – SIA “ALD Automotive”, SIA “Glazūra AG”, SIA “Aquasystems”, SIA “MXV”.
 
 
 
Autore: Linda Mangale
Jums vēl būs iespējas! ;)
2017-10-12 18:16:08
Paldies komandai par paveikto un īpašs paldies Jānim, ka sniedza precīzus un interesantus komentārus ne tikai pēc uzvarām, bet arī rūgtiem zaudējumiem. Sportā visādi gadās, bet nav pamata braukt mājās ar nokārtām galvām. Jāatrod motivācija kļūt vēl labākiem.
2017-10-12 15:43:16

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji