Pēc otrās EČ kvalifikācijas dienas JKK/Staša-Šaršūne – nepārspēta, vīriešu komandas nepiekāpīgākas
Eiropas kērlinga čempionāta Latvijas kvalifikācijas turnīra otrajā dienā jau sāk izkristalizēties līderi. 28.septembrī Kērlinga hallē turpinājās cīņa par iespēja pārstāvēt Latviju Eiropas kērlinga čempionātā sieviešu un vīriešu konkurencē.
 
Šodien gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē noslēdzās pirmā apļa turnīra kārta un sākās otrā, kā rezultātā vienas un tās pašas komandas savā starpā spēlēja atkārtoti. Sieviešu kērlinga komandas kā ierasts uzsāka sacensību dienu. RKK/Bērziņas un Nicoll/Regžas komandas rīta spēlē cīnījās ļoti līdzīgi. Iniciatīva te vienas, te otras komandas pārziņā līdz pat sestajam endam. Pēc tam RKK/Bērziņas komanda spēja nozagt pa punktam nākamajos divos endos. Šo starpību Nicoll/Regžas komandai vairs neizdevās likvidēt un nācās kapitulēt ar 5:8.
 
Savukārt pēcpusdienas spēlē Nicoll/Regžas komanda sev uzvaru spēja nokārtot jau septiņos endos. Spēles pārtraukumā ejot ar 8:1 pārsvaru, bija skaidrs, ka  RKK/Bērziņas komandai ir nepieciešams vispirms samazināt pieļauto kļūdu daudzumu, kā arī veiksme, lai uzvarētu spēlē. Tomēr pēc pārtraukuma spēles gaita nemainījās, līdz ar to smags zaudējums ar 2:11.
 
Otrajā duelī divas reizes šodien tikās JKK/Staša-Šaršūnes komanda ar JKK/Rudzītes komandu. Rīts JKK/Staša-Šaršūnes komandai iesākās labvēlīgi. Lai gan spēles vidus daļā komandas uz tablo rādīja līdzīga rezultāta spēli, tomēr septītais un astotais ends bija izšķirošie, kas salauza JKK/Rudzītes komandu. Zaudētie septiņi punkti šajos divos endos Latvijas čempionēm atņēma visas iespējas turpināt cīņu par uzvaru. Līdz ar to JKK/Staša-Šaršūnes komanda triumfēja ar 12:4.
 
Pēcpusdienas spēlē JKK/Rudzītes komanda mēģināja revanšēties par zaudējumu. Spēles sākumā nedaudz nestabils sniegums, ļāva pretiniecēm nozagt divus punktus otrajā endā, tomēr jau nākamajā JKK/Rudzītes komanda spēja atgūt zaudēto un pat izvirzīties vadībā. Tomēr nākamajos trīs endos atdoti vēl četri punkti, lika viņām sākt nervozēt, kas parādījās arī rezultātā. Devītajā endā pieļautās kļūdas un zaudētie pieci punkti ļāva JKK/Staša-Šaršūnes komandai izcīnīt uzvaru ar 12:5.
 
Pusdienlaikā vīriešu komandas uzsāka pēdējo spēli pirmajā apļa turnīrā. Uz viena no celiņiem tikās junioru komanda TKK/Bremanis ar pieredzējušo A41/Gulbja komandu. Spēles sākums, tā pat kā vakardienas spēlēs tā arī šodienas pirmajā spēlē tika aizvadīts līdzīgi. Pēc piektā enda, ejot pārtraukumā pie rezultāta 3:3, intriga vēl saglabājās, kura komanda uzvarēs. Tomēr TKK/Bremaņa komandai, zaudējot četrus punktus nākamajos divos endos, neizdevās ieiet spēlē, atdodot pretiniekiem iniciatīvu. Spēle tika pabeigta pēc septiņiem endiem, ar rezultātu 7:3 A41/Gulbja komandas labā.
 
Vakarpusē A41/Gulbja un TKK/Bremaņa komandas tikās otro reizi, uzsākot otrā apļa turnīra kārtu. Ceturtais ends šajā spēlē bija izšķirošais, kas salauza junioru komandas spēli. Šajā endā paņemot četrus punktus un pēc tam divos endos pēc kārtas nozogot pa vienam punktam, A41/Gulbja komanda nedeva nekādas iespējas saviem pretiniekiem atspēlēties. Līdz ar to arī otrajā dienas spēlē tika gūta uzvara pār TKK/Bremaņa komandu ar tādu pašu rezultātu 3:7.
 
Uz otrā celiņa pirmajā dienas spēlē tikās pēc pirmās dienas nepārspētās komandas – KKR/Trukšāns un Junkers Bosch/Smilga. Spēle bija spraiga jau no paša sākuma. Lai gan Junkers Bosch/Smilgas komandai pirmajos piecos endos izdevās tikai vienā endā paņemt divus punktu, tomēr viņi nepieļāva, ka pretinieks iegūs vairāk par vienu punktu pārējos endos, pārtraukumā ejot ar minimālu pārsvaru 3:2. KKR/Trukšāna komandai izdevās beidzot dubultot punktu skaitu devītajā endā, paņemot divus, kas ļāva izvirzīties vadībā ar 6:4. Junkers Bosch/Smilgas komandai pēdējā endā bija nepieciešami divi vai vairāk punkti, lai spēli turpinātu vai pat uzvarētu, tomēr zaudētais punkts viņiem atnes arī zaudējumu visā mačā ar 4:7.
 
Otrajā dienas spēlē vairs tik spraigu cīņu starp šīm divām komandām neredzējām. Lai gan vēl spēles sākumā likās, ka tās turpinājums būs līdzīgs, bet ceturtajā endā nozagtie četri Junkers Bosch/Smilgas komandas punkti, KKR/Trukšāna komandai izsita pamatu no kājām. Pēc pārtraukuma viņi vairs nespēja saņemties, jo pieļaujot vairākas kļūdas, ļāva Junkers Bosch/Smilgas komandai paņem sestajā endā vēl četrus punktus, kas deva rezultātu 8:2, ar ko arī spēle noslēdzās.
 
JKK/Staša-Šaršūnes komanda ar četrām uzvarām visās spēlēs ir garantējusi vietu finālturnīrā, savukārt visas trīs pārējās sieviešu komandas pretendē uz atlikušo vietu. Savukārt vīriešu konkurencē līderos vēl aizvien atrodas Junkers Bosch/Smilgas un KKR/Trukšāna komanda, kurām pēc abām nospēlētām kvalifikācijas dienām ir pa trīs uzvarām un vienai zaudētai spēlei. A41/Gulbja komandai vēl ir izredzes pacīnīties par vietu finālturnīrā, bet TKK/Bremaņa junioru komandai visas izredzes uz finālturnīru ir zaudētas jau pēc šīs sacensību dienas. Pēc rītdienas atlikušajām divām spēlēm katrai komandai noskaidrosies kvalifikācijas turnīra finālisti.
 
Visas Eiropas kērlinga čempionāta Latvijas kvalifikācijas turnīra spēles norisināsies Kērlinga hallē, Biķernieku ielā 121H, Rīgā. Ieeja bez maksas.
 
Skaties spēles tiešraidē!
 
Sieviešu komandu spēļu rezultāti:
RKK/Bērziņa - Nicoll/Regža 8:5
JKK/Staša-Šaršūne - JKK/Rudzīte 12:4
JKK/Staša-Šaršūne - JKK/Rudzīte 12:5
Nicoll/Regža - RKK/Bērziņa 11:2
 
Vīriešu komandu spēļu rezultāti:
A41/Gulbis - TKK/Bremanis 7:3
KKR/Trukšāns - Junkers Bosch/Smilga 7:4
Junkers Bosch/Smilga - KKR/Trukšāns 8:2
A41/Gulbis - TKK/Bremanis 7:3
 
 
 
 
Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji