Saspringtā finālā „Riga Open 2017” uzvar JKK/Rudzīte

Šajā nedēļas nogalē no 8. līdz 10.septembrim Kērlinga hallē norisinājās septītais „Riga Open” turnīrs, kurā par uzvarētāju kļuva JKK/Rudzītes komanda no Latvijas.
 
„Riga Open 2017” turnīrā piedalījās 12 spēcīgas komandas no Latvijas, Lietuvas, Austrijas, Krievijas un Baltkrievijas. Pēc grupu turnīra kārtas labāko komandu četriniekā iekļuva grupu uzvarētāji: A41/Gulbis, AUT men, JKK/Rudzīte un labākā 2.vietas ieguvēji komanda no Latvijas CC Riga, pateicoties labākam LSD rādītājam. Starp šīm četrām komandām arī norisinājās cīņu par uzvaru šajā turnīrā.
 
Pirmajā spēlē, pēc iegūtajiem rezultātiem, tikās A41/Gulbja komanda un CC Riga. Šo spēcīgo Latvijas komandu duelī pārāki ar 9:3 izrādījās Latvijas vicečempioni CC Riga, iekļūstot finālā. Savukārt otrajā spēlē sacentās Latvijas sieviešu čempionu komanda JKK/Rudzīte ar Austrijas vīriešu komandu AUT men. Austrijas komandas ierastā skipa S.Wunderera vietā šajā turnīrā bija treneris Uli Kaps, kurš ir titulēts kērlinga spēlētājs no Vācijas un savulaik ieguvis trīs zelta medaļas Eiropas čempionātos. Lai gan spēles sākums pret AUT men komandu izrādījās labvēlīgāks Latvijas komandai, tomēr austrieši spēja spēli izlīdzināt, bet spēle izrādījās par īsu, lai atspēlētos. Līdz ar to JKK/Rudzītes komanda, uzvarot ar 6:5, iekļuva sacensību finālā.
 
Pusfinālu zaudētāji sacentās savā starpā par 3.vietu turnīrā. A41/Gulbja komandai spēle nepadevās tās otrajā pusē, ļaujot pretiniekam iegūt septiņus punktus divos endos un zaudējot ar 2:10. Tas nozīmē, ka „Riga Open 2017” turnīra 3.vietas ieguvēji šogad ir vīriešu komanda no Austrijas.
 
Finālā tikās Latvijas sieviešu komanda JKK/Rudzīte ar Latvijas vīriešu komandu CC Riga. Cīņa par uzvaru norisinājās līdzīgāk nekā tā bija par 3.vietu. Neviena no komandām līdz piektajam endam neieguva ievērojamu pārsvaru. Septītajā endā nozagtais viens punkts JKK/Rudzītes komandai iedeva nelielu pārsvaru un pārliecību spēlē, kas arī ļāva iegūto noturēt un uzvarēt ar 7:5. Līdz ar to par septītā „Riga Open 2017” turnīra uzvarētāju kļuva JKK/Rudzītes komanda no Latvijas, bet 2.vieta godam izcīnīja CC Riga komanda.
 
„Riga Open 2017” kopvērtējums:
 1. JKK/Rudzīte - Ieva Rudzīte (Latvija)
 2. CC Riga - Mārtiņš Trukšāns (Latvija)
 3. AUT men – Uli Kapp(Austrija)
 4. A41/Gulbis - Ritvars Gulbis (Latvija)
 5. Seniors*SPb - Igor Minin (Krievija)
 6. LAT women Olympic - Iveta Staša-Šaršūne (Latvija)
 7. LAT MIX - Jānis Rudzītis (Latvija)
 8. LTU women - Virginija Paulauskaite (Lietuva)
 9. LTU men - Tadas Vyskupaitis (Lietuva)
 10. Junkers Bosch/Smilga - Kārlis Smilga (Latvija)
 11. BLR women - Alina Pavliuchyk (Baltkrievija)
 12. OPA! - Poļina Rožkova (Latvija)
 
 
 
Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji