Prestižo „Baden Masters” kērlinga turnīru Junkers Bosch/Smilga komanda noslēdz 11.vietā

Pasaules kērlinga tūres (WCT) pirmais Eiropas „Master” kērlinga posms aizvadīts. Tajā uzvaru finālā spraigā cīņā ieguva N.Edina komanda no Zviedrijas. Junkers Bosch/Smilga komandai turnīrs beidzās grupu turnīra kārtā.
 
„Baden Masters” vīriešu kērlinga turnīrs, kā pirmais sezonas turnīrs Eiropā, norisinājās no 1. – 3.septembrim Šveicē netālu no Bādenes pilsētas. Kopumā piedaloties 20 komandām, pati spēcīgākā sezonas sākumā izrādījās N.Edina komanda no Zviedrijas, kura bija pagājušās sezonas pasaules ranga kopvērtējuma uzvarētāja. Finālspēle norisinājās starp divām titulētām pasaules komandām N.Edina un T.Ulsruda (Norvēģija). Seni sāncenši, kuri tikušies neskaitāmas reizes dažādos turnīros un čempionātos, jau pašā sezonas sākumā mēģināja noskaidrot kurš ir labākais. Pirms šīs spēles T.Ulsruda komanda nebija zaudējusi nevienu turnīra spēli, savukārt N.Edina komanda kapitulēja turnīra pirmajā spēlē. Tas viņiem neliedza iespēlēties un nonākt līdz finālam. Tur kā jau gaidīts norisinājās spraiga cīņa par katru centimetru. Spēles sākums izvērtās visai līdzīgs un neviena no komandām neieguva ievērojamu pārsvaru. Līdz pēdējam endam spēle bija neizšķirta. T.Ulsruda pēdējais, nedaudz par stipru izmestais akmens ļāva N.Edina komandai iegūt vajadzīgo vienu punktu, lai uzvarētu spēlē un visā turnīrā, iegūstos naudas balvu 11 000 Šveices franku. Šis N.Edina komandai bija otrais „Baden Masters” tituls. Pirmo viņa vadītā komanda ieguva 2015.gadā.
 
Komandai no Latvijas Junkers Bosch/Smilga turnīrs iesākās neveiksmīgi. Lai gan spēlē pret F.Atingera komandu no Šveices viņi pirmajā endā nozaga vienu punktu, turpinājums vairs nebija tik labvēlīgs, ļaujot pretiniekam paņemt kopumā astoņus punktus visā spēle. Šis zaudējums Junkers Bosch/Smilgas komandu neizsita no līdzsvara, turpinājumā grūstot divas svarīgas uzvaras pret komandām no Krievijas un Spānijas, kas, pie labvēlīga spēles rezultāta pēdējā spēlē, deva izredzes iekļūt turnīra ceturtdaļfinālā. Spēle pret K.Lindstrēma komandu no Zviedrijas ritēja punkts punktā līdz pašām beigām. Pateicoties pēdējā akmens tiesībām astotajā endā, komanda no Zviedrijas spēles galotnē izrāva uzvaru un nodrošināja sev vietu ceturtdaļfinālā. Savukārt Junkers Bosch/Smilgas komandai turnīrs beidzās. Ar divām uzvarām un diviem zaudējumiem kopvērtējumā tika ieņemta 11.vieta.
 
Junkers Bosch/Smilga komandas spēļu rezultāti:
Z 1:8 F.Atingers (Šveice)
U 7:5 A.Štukaļskijs (Krievija)
U 5:2 S.Vezs (Spānija) – pieejama spēle atkārtojumā
Z 4:5 K.Lindstrēms (Zviedrija)
 
/U – uzvara, Z – zaudējums/
 
Spēļu tiešraides no „Baden Masters” turnīra nodrošināja Sportacentrs filmēšanas komanda. Līdz ar to pēc šī turnīra Junkers Bosch/Smilga komandas spēli un turnīra finālspēli būs iespējams redzēt atkārtojumā, ar komentāriem latviešu valodā, Latvijas nacionālajā kanālā Sportacentrs TV. Savukārt astoņas spēles atkārtojumā ar komentāriem angļu valodā var noskatīties pasaules kērlinga tūres (WCT) YouTube kanālā.
 
 
 
 
Autore: Linda Mangale

 

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji