Latvijas jaukto pāru kērlinga izlase uzvar zviedrus un tiek PČ ceturtdaļfinālā

Šodien Latvijas izlase aizvadīja savu astoto spēli pasaules čempionātā kērlingā jauktajiem pāriem un izcīnīja uzvaru pret titulēto Zviedrijas izlasi, nodrošinot vietu ceturtdaļfinālā.

Kanādas pilsētā Letbridžā 16 komandas šodien cīnījās par uzvarām astotdaļfinālā. Šo komandu starpā arī Latvijas izlase, kura līdz šim bija turnīru aizvadījusi nevainojami, septiņas uzvaras septiņās spēlēs. Pretiniekos mūsu gados jaunajai komandai pretim stājās trīskārtējie pasaules vicečempioni ar bagātīgu turnīru pieredzi. Spēlei bija lielas likmes, jo uzvaras gadījumā ne tikai turpinām cīņu čempionātā par augstāku vietu, bet arī iekļūstam astoņu komandu starpā, kurām ir garantēti Olimpisko spēļu kvalifikācijas punkti. Ar nepiekāpīgu spēli, Latvijas izlasei izdevās pārspēt spēcīgo un pieredzējušo Zviedrijas izlasi ar 6:4.

Trenera Ritvara Gulbja pēcspēles komentārs:

Iesildoties koncentrējāmies uz LSD metienu un arī uzmetām to labāk, iegūstot „hammeru”. Sākam diezgan labi, iegūstot divus punktus. Otrajā endā nekorekts lēmums noved pie zaudētiem trīs punktiem. Trešajā endā neizmantojam savu iespēju un beigās tomēr iegūstam vienu punktu. Ceturtajā endā zviedriem divreiz nesekmīgi izmests „run-back”, kas dod iespēju nozagt vienu punktu. 4:3 pēc četriem endiem. Piektajā endā, nospēlējot ļoti precīzi pirms zviedru pēdējā metiena, mums divi akmeņi, bet viņiem tomēr izdodas vienu izspiest. Sestajā endā daudz akmeņi spēlē, līdz zviedrs daudzus izsit, atstājot vienu mūsu tuvāk centram. Sekmīgi izsitot vienu zviedru akmeni mums paliek jau divi. Zviedriem knapi izdodas „draw” metiens uz centru, iegūstot vienu punktu. Septītais ends - veiksme bija ar mums. Spēlējot „Power play”*, zviedri ļoti labi aizsargājas un mums nekādi neveidojas situācija iegūt divus punktus. Pie pēdējā metiena mums -1. Metot ar lielu veiksmi kļūda pārvēršas par +1, kopā 6:4. Pēdējā endā gan Santai, gan Andrim sanāk lieliski metieni, neļaujot zviedriem iegūt vismaz divus punktus. Gala rezultāts 6:4.”

*Power play: Komandām ir tiesības izmantot „Power Play” iespēju vienu reizi katrā spēlē, endā, kurā tai ir pēdējā akmens tiesības. Kad tiek izmantots „Power Play”, tad spēles sākumā izvietotie akmeņi tiek pārcelti no centra līnijas uz laukuma labo vai kreiso malu, kas kalpo kā sānu sargs un akmens aiz šī sarga, kurš tiek novietots virs „tee” līnijas, tai pieskaroties. Šo iespēju nevar izmantot papildus (ekstra) endā.

Santas Blumbergas pēcspēles komentārs:
„Super! Vienā vārdā. Mēs jūtamies lieliski! Bet mums vēl ir daudz kas jāizdara.”

Astotdaļfinālu rezultāti:
Latvija:Zviedrija 6:4
Koreja:Īrija 6:3
Krievija:Ķīna 3:8
Skotija:Kanāda 3:8
Šveice:Spānija 8:5
Norvēģija:Itālija 9:5
Čehija:Ungārija 8:6
ASV:Somija 5:6
 

Ceturtdaļfinālā Latvijas izlasei pretim stāsies Kanādas izlase, kura grupu turnīrā bija pamanījusies tikt arī pie diviem zaudējumiem. Pretinieku komandas sastāvā ir nesen par pasaules čempioni kērlingā Pekinā sievietēm kļuvusī Dž.Kortnija, kura tur spēlēja R.Homanas komandā. Viņa šajā pasaules čempionātā piedalās pārī ar R.Karuteru. Visas ceturtdaļfināla spēles sāksies 29.aprīlī plkst. 4:30 no rīta.

Latvijas izlases sastāvs: Santa Blumberga, Andris Bremanis
Treneris: Ritvars Gulbis

Pasaules čempionāta kērlingā jauktajiem pāriem visu spēļu grafiks pieejams: http://www.worldcurling.org/wmdcc2017/schedule
Pasaules čempionāta kērlingā jauktajiem pāriem spēļu rezultāti pieejami: http://www.worldcurling.org/wmdcc2017/livescores
Pasaules čempionāta kērlingā jauktajiem pāriem spēļu tiešraides pieejamas: https://www.youtube.com/channel/UCAKIdgLUYV-Z1DM0_W_Z_gA
 

 

Izlase pasaules čempionātā kērlingā jauktajiem pāriem piedalās ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijas un Latvijas Kērlinga asociācijas atbalstu.

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji