Talsu kērlinga kluba jauniešu komandas gatavojas Baltijas junioru čempionātam

Nedaudz vairāk kā mēnesis ir atlicis līdz 3. Baltijas junioru čempionātam, kurš vienlaicīgi būs arī Latvijas junioru čempionāts, kas no 13.-16.aprīlim tiks izspēlēts Kērlinga hallē.

TKK junioru komandu treneris Raimonds Vaivods ir sniedzis ieskatu un personīgo viedokli par kluba komandu izredzēm Baltijas un Latvijas čempionātos:

"Pēdējos gados šajos čempionātos mūsu kluba junioru komandām ir sevišķi labi panākumi, izņēmums noteikti nebūs arī šis gads. Baltijas junioru čempionātā šogad startēs 9 junioru komandas – 7 no Latvijas un pa vienai no Lietuvas un Igaunijas. Kā katru gadu arī šoreiz lielākā pārstāvniecība būs puišu konkurencē – 5, viņu vidū “TKK/Bremanis” skipa Jāņa Bremaņa vadībā, kuri čempionātā startēs mainītās pozīcijās, bet ar ierasto spēlētāju sastāvu, savukārt debija šāda mēroga sacensībās būs vēl vienai kluba puišu komandai “TKK/Zass”, kurus cīņā vedīs skips Kristaps Zass. Meiteņu konkurencē savukārt startēs 4 komandas, viņu vidū “TKK/Bremane”, kuru cīņā vedīs kapteine Madara Bremane. Katrai no komandām čempionātā noteikti būs savi mērķi šajās sacensībās, tāpēc vēlam veiksmi visiem tiecoties pēc tā vai to sasniegšanā!

Favorīti un iesācēji

Puišu konkurencē par galvenajiem favorītiem noteikti varēs uzskatīt mūsu kluba komandu “TKK/Bremanis” un Lietuvas puišu komandu Povila Cepuļa vadībā. Abas komandas šajā gadā ir ievērojami progresējušas un ieguvušas ievērojamu pieredzi arī starptautiskā līmenī. Komandas tikās arī iepriekšējā Baltijas junioru čempionāta finālā, kā arī pēdējos divos Pasaules junioru čempionātos. Lai arī vairumā savstarpējo spēļu mūsu puišu komanda ir bijusi pārāka, būtiskās izmaiņas pozīcijās krietni palielinājusi intrigu šajā pārī. Meiteņu konkurencē par galvenajām favorītēm varēs uzskatīt “TKK/Bremane” un Igaunijas komandu, kuras arī šogad startēja vairākās starptautiskās sacensībās. Abas komandas ir skārušas izmaiņas spēlētāju sastāvos un pozīcijās, kas radīs intrigu arī šajā pārī. Vairākām citām jauniešu komandām un to spēlētājiem šis būs jau otrais vai trešais čempionāts, savukārt komandas, kuras čempionātā debitēs to varēs izmantot vērtīgas pieredzes gūšanai un tiecoties pēc savas pirmās uzvaras.

Iepazīsimies ar TKK/Zass komandas spēlētājiem

“TKK/Zass” ir jaunākā kluba junioru puišu komanda, kuras pamatsastāvu veido 10-12 gadus veci puiši. Komandas spēlētāji MIX sastāvā ar “TKK/Bremanis” spēlētājiem piedalījās vienā no iepriekšējām Amatieru līgas kārtām, savukārt pēdējā kārtā spēlēja jau kā komanda, izcīnot savus pirmos punktus un endus sacensību režīmā. Lai uzzinātu kādi ir jauniešu pirmie iespaidi par sacensībām un treniņiem kērlingā aicinājām dažus no viņiem uz nelielu ekspress interviju.

Kristaps Tenis (10 gadi) – mācās Rīgas Angļu ģimnāzijas 4.klasē. Nodarbojas arī ar florbolu un šahu. Atmiņā vislabāk ir palicis pirmais treniņš, kad vienīgais iemeta metienu mājā, savukārt par visinteresantāko uzskata stūra kērlingu un spēles ar punktiem. Uzskata, ka vissarežģītākais kērlinga ir noturēt līdzsvaru un to vēlās uzlabot pirmo, savukārt no pirmajām sacensībām vislabāk atmiņā palikusi pretinieku akmeņu iestumšana mājā. Nenoliedzami jautrākais un enerģiskākais čalis komandā!

Eduards Seļiverstovs (12 gadi) – mācās Rīgas Franču liceja 6.klasē. Nodarbojas arī ar florbolu un galda hokeju. No pirmā treniņa atmiņā vislabāk ir palicis pirmais kritiens, kurš izrādījies diezgan sāpīgs. Visvairāk patīk stūra kērlings, savukārt vissarežģītākais šķiet līdzsvars un spēja atrast pareizo spēku. Vēlās iegūt labāku līdzsvaru un iemācīties sarga spēka metienus.

Kristaps Zass (10 gadi) – mācās Rīgas Teikas vidusskolas 4.klasē. Nodarbojas arī ar šahu un futbolu. Arī viņam no pirmā treniņa vislabāk atmiņā palicis kritiens, jo nav gaidījis, ka ledus ir tik slidens. Vislielāko prieku sagādā spēles uz pus laukuma un uzvaras pret treneri. Sarežģītākais kērlinga šķiet metiens “Freeze” un pareizā spēka atrašana, savukārt par savu mērķi nākotnē uzskata metienu izdarīšanu pašā mājas centrā un kļūšanu par komandas kapteini.

Vēlam visiem jauniešiem sasniegt savus un komandu mazos un lielos mērķīšus čempionātā un visa 2017.gada laikā!"

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji