Šodien "Kērlings ir foršs" diena!

Cilvēkiem, kam katra diena ir kā svētki, ir radījuši savu alternatīvo svētku kalendāru. Un šodien, 23. februārī, tiek atzīmēta "Curling is cool" ("Kērlings ir foršs") diena. Kaut gan droši vien neviens precīzi nepateiks, kāpēc tieši šajā datumā tā tiek atzīmēta, viena no leģendām vēsta, ka šajā dienā aktieris Džordžs Klūnijs un dziedātājs Brūss Springstīns pirmo reizi pamēģināja šo spēli, kas kļuva par viņu iecienītāko sporta veidu!

Kaut gan kērlings ir radies jau 16. gadsimtā, lielo izrāvienu atpazīstamības ziņā tam ir izdevies iegūt sākot ar iekļaušanu 1998. gada Nagano Ziemas Olimpiskajās spēlēs. Sacensību translācijas mūsdienās kļuvušas par ikdienu, kērlings ir pamanījies iekļūt arī mākslas filmās. Iepazīstinām ar dažām no tām...

 

Help!

Pasaulslavenā grupa "The Beatles" 1965. gadā Lielbritānijā uzņēma komisko piedzīvojumu filmu "Help!", kuras kērlinga aina ir filmēta Austrijas Alpos. Kaut gan pašiem grupas dalībniekiem filmas gala iznākums nav īsti paticis, tā neapšaubāmi ir lieliska vēstures liecība. Kā vēlāk atzinis grupas dalībnieks Ringo Stārs, filmēšanas laikā viņi esot smēķējuši lielu daudzumu marihuānas un jautri pavadījuši laiku.
http://www.imdb.com/title/tt0059260/
https://www.youtube.com/watch?v=tRg7uFUmMCQ

 

Men with brooms

2002. gadā Kanādā uzņemtā filma romantiskā komēdija "Men with brooms" ("Vīri ar slotām") vēsta par četriem personīgu problēmu nomāktiem vīriešiem, kas atkal apvienojas kērlinga komandā un piedalās sacensībās, lai atgūtu savu godu. Šajā komēdijā filmējies arī pazīstamais Holivudas aktieris Leslijs Nīlsens.
Tās ražošanas izmaksas bija 7,5 miljoni ASV dolāu, bet ieņēmumi bija 4,2 miljoni.
http://www.imdb.com/title/tt0263734/
 

2010. gadā Kanādā tika uzņemts arī seriāls ar šādu pašu nosaukumu, kuram bija 12 epizodes. Tas tika uzņemts mākslīgi radītā ciematiņā Longbejā, Ontario.
http://www.imdb.com/title/tt1710525/

 

Kong Curling

Šī komēdija tika radīta 2011. gadā Norvēģijā. Kērlinga skipa Trula Polsena (nekādā gadījumā nejaukt ar norvēģu ievērojamāko spēlētāju 2002. gada Olimpisko čempionu Polu Trulsenu) komanda apvienojas, lai tiktu galā ar liekā svara problēmām. Filma tika uzņemta Lillehammerē un Oslo, tās budžets bija aptuveni 1,8 miljoni EUR.

http://www.imdb.com/title/tt1703824/

 

La mossa del pinguino

2013. gadā Itālijā uzņemtā komēdija, kuru latviski varētu tulkot kā "Pingvīna gājiens", vēsta par četriem draugiem, kas iepazīst kērlingu un, būdami pārliecināti par saviem spēkiem, nolemj veidot komandu 2006. gada Turnīras Ziemas Olimpiskajām spēlēm. 

 

Noskaties arī citas filmas:

https://letterboxd.com/russman/list/movies-where-they-play-curling/

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji