Baltijas junioru čempionātā Latvijai dubultuzvara
Tukuma ledus hallē no 29. aprīļa līdz 1. maijam tika aizvadīts otrais Baltijas junioru kērlinga čempionāts, kur atkārtoti uzvarēja Latvijas puiši un meitenes.
 
Sacensībās šogad piedalījās septiņas junioru komandas - trīs puišu komandas no Latvijas un viena no Lietuvas, kā arī divas meiteņu komandas no Latvijas un viena no Igaunijas. Komandas pamatturnīrā aizvadīja spēles katra ar katru, bet pēc tam noritēja izšķirošās cīņas par medaļām.
 
Pamatturnīru ar uzvarām visās sešās spēlēs noslēdza tikai Jāņa Bremaņa vadītā Latvijas junioru puiši komanda, bet labākā no meiteņu komandām bija Marijas Tūrmanes vadītā Igaunijas komanda.
 
Kopvērtējums pēc pamatturnīra:
1. LAT M/Bremanis 6-0
2. EST W/Turmann 4-2
3. LTU M/Čepulis 4-2
4. LAT W/Bremane 3-3
5. LAT M/Berķis 2-4
6. LAT M/Vonda 2-4
7. LAT W/Bulačņikova 0-6
 
Pēc pamatturnīra rezultātiem divas labākās puišu komandas - LAT/Bremanis un LTU/Čepulis - tikās puišu finālā, bet trešā un ceturtā komanda - LAT/Berķis un LAT/Vonda sacentās puišu bronzas spēlē. Tāpat divas labākās meiteņu komandas - EST/Turmann un LAT/Bremane sacentās meiteņu finālā, bet trešajai meiteņu komandai LAT/Bulačņikova čempionāts noslēdzās pēc pamatturnīra.
 
Puišu finālā katrā endā noritēja līdzvērtīga cīņa, bet izšķirošajos enda metienos precīzāk nostrādāja Latvijas komanda, gūstot pārliecinošu uzvaru 9:1 un izcīnot otro Baltijas junioru čempionu titulu pēc kārtas.
 
Spēlē par 3. vietu sacentās divas Latvijas komandas - Valtera Berķa un Kriša Vondas vadītās vienības. Ar lielu entuziasmu un lieliskiem metieniem no abu komandu puses pirms pēdējā enda minimālā vadībā ar 6:5 atradās ventspilnieku (Berķis) komanda. Pēdējā endā satraukums Valteram neļāva pēdējos divus akmeņus ieslidināt mājā, bet tikmēr Krišs ar pirmo akmeni izsita pretinieku akmeni, bet pēdējā metienā ielika vēl vienu akmeni, izraujot uzvaru spēlē ar 6:7.
 
Meiteņu finālā favorītes bija Igaunijas sportistes, kas pamatturnīra pēdēja spēlē ar 7:4 vienreiz jau bija pārspējušas Madaras Bremanes skipoto komandu. Pēc pirmajiem trijiem endiem tablo vēstīja neizšķirtu, bet tieši pirms pārtraukuma kaimiņzemes spēlētājas spēja gūt četrus punktus un izvirzīties vadībā 5:1. Latvijas spēlētājas tomēr prata spēles otrajā pusē atspēlēties un pirms astotā enda panākt jau -2. Astotā enda pēdējā metienā igauniete Marija Tūrmane, kas junioru konkurencē spēlē pēdējo gadu, kļūdījās un neizsita daļēji aiz sarga noslēpto Latvijas akmeni, savukārt Madaras Bremanes metiens, izsitot pierē pretinieku akmeni, bija precīzs un gūtie divi punkti nozīmēja ekstra endu - 6:6.
 
Ekstra endā mūsu spēlētājas nospēlēja ļoti precīzi un igaunietēm pēdējā metienā nekas cits neatlika kā caur Latvijas komandas sargu mēģināt izsist mājas centrā esošo Latvijas akmeni. Metiens gandrīz izdevās, tomēr Latvijas komandas sargs trāpīja tieši pierē mājā stāvošajam akmenim un mūsu sportistes varēja gavilēt - uzvara ekstra endā ar 6:7.
 
Kopvērtējums puišiem:

1. LAT/Bremanis (Jānis Bremanis, Andris Bremanis, Kristaps Vilks, Gundars Bremanis, treneris Raimonds Vaivods)
 
2. LTU/Čepulis (Povilas Čepulis, Matas Čepulis, Gustas Valdavičius, Augustas Čepla, Gelmis Valdavičius, treneris Paulius Krauza)
 
3. LAT/Vonda (Krišs Vonda, Ričards Vonda, Reinis Jučers, Deivids Jēkabsons, treneris Jānis Vonda)
 
4. LAT/Berķis (Valters Berķis, Anrijs Mikus Briežkalns, Markuss Salmiņš, Edgars Tīfentāls, trenere Dace Ābelīte)
 
Kopvērtējums meitenēm:
1.LAT/Bremane (Madara Bremane, Helma Gerda Bidiņa, Evelīna Barone, Zane Ilze Brakovska, Megija Anna Graumane, trenere Iveta Staša-Šaršūne)
 
2. EST/Turmann (Marie Turmann, Kerli Laidsalu, Kristin Laidsalu, Triin Madisson, treneris Tõnis Turmann)
 
3. LAT/Bulačņikova (Kristīne Bulačņikova, Sonora Salmiņa, Inta Urbanoviča, Anna Marija Šefanovska, trenere Dace Ābelīte)
 
Baltijas junioru čempionāts vienlaicīgi bija arī Latvijas čempionāts, līdz ar to komandas LAT/Bremanis un LAT/Bremane kļuva par Latvijas junioru čempioniem, otrajā vietā atstājot LAT/Vonda un LAT/Bulačņikova, bet puišiem trešo vietu ieņēma LAT/Berķis.
 
Kērlingā junioru sacensībās drīkst piedalīties spēlētāji, kas līdz attiecīgās sezonas sākumam 1. jūnijā nav sasnieguši 21 gada vecumu.
 
Visu spēļu rezultāti pieejami šeit.
Nu malači visi LAT juniori ! ! ! Īpašs prieks par Bremanes komandu, kas uzvarēja Igaunijas komandu, kuras skips nupat Pasaules Jaukto pāru čempionātā ieguva augsto 6.vietu!!! Tāpat prieks par Ventspils entuziasmu, jaunas sejas! Sveicieni Dacei, Ingai un pārējiem, kas darbojas ar jauniešiem ! Lai nezūd enerģija ! Vondas komanda - vienkārši super ! Tā tik turpiniet puikas ! Bremaņa komandai laikam jau par labu nākusi kopā spēlēšana vīriešu čempionātā un gūtā 3.vieta ! Tik uz priekšu !
2016-05-03 18:44:26

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji