Papildināts - Rīta spēles Latvijas jauktajai izlasei neveiksmīgas

[Pievienots Inetas Mačas komentārs par spēli pret Vāciju.]

15. un 16. septembrī aizvadot rīta spēles (pulksten 8 pēc vietējā laika) Latvijas jauktā izlase piedzīvoja divus zaudējumus Pasaules jaukto komandu čempionātā. Vakar tika piedzīvots zaudējums 3:5 pret Norvēģiju, savukārt šodien ar 3:6 tika atzīts Vācijas pārākums.

Ar divām uzvarām un četriem zaudējumiem Latvijas izlase ieņem 6. vietu B apakšgrupā un ir zaudējusi cerības kvalificēties astotdaļfinālam.

Grupu turnīra pēdējā dienā rīt, 17. septembrī, mūsu izlasei jāaizvada pēdējās divas spēles - pulksten 9:00 pret Austrāliju un pulksten 17:00 pret Velsu. Austrālija sešās spēlēs tikai reizi ir uzvarējusi, savukārt Velsa ir izcīnījusi trīs uzvaras.

Komandas viceskipa Inetas Mačas komentārs par spēli pret Norvēģiju:
Ar norvēģiem spēli uzreiz sākam pīt aiz sargiem. Šorīt ledus bija lēns ar tendenci spēcīgi sabremzēt pirms mājas, tāpec pirmās mājas bija 3,4-3,5 sekundes. Norvēģi sekoja mūsu piemēram, mēģinot “frīzēties” klāt mūsu akmeņiem. Uz mūsu septīto akmeni mājas centra tuvumā bija pieci mūsu akmeņi un jau bijām noskatījuši metienu uz +6, taču norvēģi pieņēma negaidītu lēmumu ar mājas spēku uzsitot pa priekšā esošiem mūsu un norvēģu diagonāli “piefrīzētiem” diviem akmeņiem. Norvēģu akmens ieslīd četrās pēdās un nav dabūjas ārā nekādā leņķī, tikai +1.
3. endā gājām uz +2. Norvēģu skips izdara izcilus metienus un piespiež mūs likt mājā pret -2. Lai gan izmetām pat ātrāk nekā nepieciešams, akmens strauji apstājas aptuveni 20 centimetrus no mērķa un -2.
Tālāk norvēģi centās atbrīvoties no katra musu akmens, līdz ar to iespēja ar sarežģītu splitu paņemt divus punktus rodas tikai 6. endā. Pēdējā metienā mestais akmens mazliet pārkrīt un neierotē pietiekami dziļi, lai izslēgtu norvēģu akmeni, sanāk tikai +1.
7. un 8. endā norvēģi turpina tīrīt laukumu no jebkuriem mūsu akmeņiem, tāpēc varam paņemt tikai vienu un beidzam spēli.

Inetas Mačas komentārs par spēli pret Vāciju:
1. endā nevarējām noķert ātrumu, visi metieni par stipru, līdz ar to uz pēdējo metienu jai ir -5 bez iespējas brīvi ielikt mājā. Pēdējais akmens nesakrīt pietiekami, lai izspiestu pretinieku pierē un ir -1.
2. endā ir iespēja paņemt +3, bet šoreiz pēdējais akmens mazliet pārkrīt, lai izsistu dubulto un it tikai +1.
4. endu nospēlējam mazāk veiksmīgi, bet ar daudziem akmeņiem mājā. Skipam jāmet ir kā vienkāršs, bet stiprs teiks, lai izsistu trīs pretinieku akmeņus un iegūtu +3. Metiens mazliet par stipru, nesakrīt un -1.
5. endā pirms Vācijas skipa pēdējā metiena ir +2, bet Andy uzmeta izcilu dubulto teiku, atstājot tuvāk centram četrus savus akmeņus. Mēģinām izspiest centram tuvāko, taču metiens mazliet par stipru, pietiekami nesakrīt un ir -2.
6. endā pretinieks neļauj paņemt vairāk par vienu, tomēr nolemjam turpināt cīņu līdz galam un 7. endā piespiešam Andy kļūdīties dubultajā teikā. Nozogam vienu punktu.
8. endā vācieši kļūdās vairākkārt, taču nespējam to izmantot par 100%. Uz Andy pēdējo metienu mums ir 2 labāki akmeņi mājā, taču tie ir atvērti. Andy vienu izsit un Vācija svin uzvaru.

Latvijas izlases spēļu grafiks:
12.09. 13:00 Spānija 8:7 (ex)
13.09. 13:00 Izraēla 10:5
13.09. 21:00 Somija 5:8
14.09. 17:00 Kanāda 4:7
15.09. 09:00 Norvēģija 3:5
16.09. 09:00 Vācija 3:6
17.09. 09:00 Austrālija
17.09. 17:00 Velsa

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji