Startē Ventspils Kauss 2015
Kā pēdējos gadus ierasts, vasaras nogalē Ventspilī notiek starptautisks kērlinga turnīrs. Lielais gada notikums ir klāt, kaut šķiet, ka vasara tik tikko ir sākusies! Trīs dienas (27.-29.augustā) par Ventspils kausu 2015 sacentīsies 16 komandas ar spēlētājiem no Dānijas, Krievijas, Latvijas, Lietuvas, Šveices un Vācijas, tajā skaitā, Ventspils kērlinga klubs būs pārstāvēts ar četrām komandām.
 
Kā ierasts kērlinga turnīros, vienotā konkurencē sacentīsies vīriešu, sieviešu un jauktās komandas. Spēles norisināsies pēc Pasaules Kērlinga Federācijas (WCF) noteikumiem. Katra komanda aizvadīs piecas spēles.
 
Ceturtdien un piektdien tiks aizvadītas grupu spēles. Pirmajā spēlē sacentīsies komandu pāri, kas izvēlēti iepriekš notikušas izlozes rezultātā. Jau pēc pirmās spēļu kārtas komandas tiks sarindotas vietu secībā (punkti, uzvarētie endi, akmeņi), iegūstot savus nākamo spēļu pretiniekus pēc nosacījuma - jo augstāka vieta, jo stiprāks pretinieks. Pēc trīs spēļu rezultātiem, komandas tiks iedalītas Zelta un Sudraba grupās. Zelta grupas uzvarētājs iegūs turnīra Ventspils kauss 2015 uzvarētāja titulu un lielo kausu, bet komandas Sudraba grupā cīnīsies par mazajiem kausiem.
 
 
Turnīra atklāšana notiks ceturtdien, 27.augustā plkst. 20.10
 
27.augustā
18.00 – 20.00 A grupas spēles
20.40 – 22.40 B grupas spēles
 
28. augustā
08.30 – 10.30 A grupas spēles
11.10 – 13.10 B grupas spēles
13.50 – 15.50 A grupas spēles
16.30 – 18.30 B grupas spēles
 
29. augustā
08.30 – 10.30 Sudraba grupas spēles
11.10 – 13.10 Zelta grupas spēles
13.50 – 15.50 Sudraba grupas spēles
16.30 – 18.30 Zelta grupas spēles
 
Apbalvošana – plkst.20.15 Akvaparkā
 
Sacensību norisi finansiāli atbalsta Ventspils pilsētas dome un Latvijas kērlinga asociācija. Turnīru organizē Ventspils kērlinga klubs, sadarbojoties ar Ventspils pilsētas domes Sporta pārvaldi un Olimpisko centru „Ventspils”. Kērlinga sekmīgai norisei ļoti būtiska kvalitatīva ledus sagatavošana, tāpēc, lai ledus izdotos labs, halles un Ventspils kērlinga kluba ledus meistariem Andrim Janberga, Harijam Šteimanim un Jānim Birzniekam talkā nāks Latvijas kērlinga asociācijas ģenerālsekretārs Artis Zentelis - ledus meistars ar pieredzi pasaules čempionāta un daudzu starptautisku turnīru ledus sagatavošanā. Turnīra galvenā tiesneša lomā pirmo reizi būs Juris Bondars.
 
Mūsu turnīram ir izveidojušās stabilas tradīcijas - sacensību dalībniekiem ik gadus ir bijusi iespēja iepazīties arī ar citām Olimpiskā centra ”Ventspils” sporta bāzēm - tā piektdien Piedzīvojumu parkā kērlingisti varēs iepazīt parku un iemēģināt petankas spēli, kā arī būs iespēja atpūsties Pludmales akvaparkā.
 
Ventspils kērlinga klubs cer, ka spēles būs intriģējošas ne tikai pašiem turnīra dalībniekiem, bet arī skatītājiem. Uz turnīra spēlēm skatītājiem ieeja būs bez maksas. Interesentiem tiks nodrošināta iespēja operatīvi sekot līdzi visu turnīra spēļu rezultātiem internetā Ventspils kērlinga kluba mājaslapā www.ventcurling.lv un Latvijas Kērlinga asociācijas mājaslapā www.curling.lv .
 
Visiem labu spēli un neaizmirstamas dienas Ventspilī!
 
Inga Apmane,
VKK prezidente

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji