Latvijas junioru izlases atgriezušās no treniņnometnes Nīderlandē
No 2. līdz 7. augustam Nīderlandes pilsētā Zoetermerā norisinājās Pasaules Kērlinga Federācijas organizēta treniņnometne junioru komandām. Nometnē piedalījās Latvijas junioru sieviešu un vīriešu izlases treneru Ivetas Stašas-Šaršūnes un Raimonda Vaivoda vadībā. Treniņnometnē piedalījās arī junioru komandas no Spānijas, Rumānijas, Dānijas, Anglijas, Ungārijas, Slovēnijas un Nīderlandes. Nometnes instruktori šoreiz bija Nīderlandes nacionālās vīriešu izlases trenere Šari Leibranta, Kanādas nacionālās junioru sieviešu izlases trenere Andrea Ronebeka un bijusī Kanādas sieviešu izlases spēlētāja Alisone Kreviazaka, kā arī Čehijas un Nīderlandes vīriešu izlašu kapteiņi Jiri Šnitils un Jāps van Dorps. 
 
Teorētiskajās nodarbībās klasē tika skartas vairākas nozīmīgas tēmas, ieskaitot komandas sezonas un sacensību plānošanu, komandas komunikāciju, komandas un individuālo mērķu izvirzīšanu, stratēģiju un taktiku, sporta uzturu un fizisko sagatavotību. Sevišķi interesanta bija  Alisones Kreviazakas dalīšanās ar personīgo pieredzi kā spēlētājai Kanādas junioru un pieaugušo izlašu sastāvos. 
 
Nodarbībās uz ledus uzmanība galvenokārt tika pievērsta spēlētāju izslīdēšanas un beršanas tehnikas uzlabošanai, video analīzei, treniņnodarbību organizēšanai un stratēģijas un taktikas uzlabošanai uz ledus. Sevišķi aizraujošas izvērtās sacensības nometnes ietvaros, kurās mūsu puišu izlase piedzīvoja zaudējumu pret Dānijas puišu komandu, bet uzvarēja titulētos Nīderlandes junioru puišu komandu, savukārt meiteņu izlase pārliecinoši apspēlēja Spānijas un Rumānijas meiteņu komandas. Ārpus nodarbībām klasē un uz ledus bija iespēja piedalīties fitnesa nodarbībās,  dažādās komandas saliedēšanas aktivitātēs, apmeklēt Hāgas pilsētas pludmali un jauko Amsterdamas pilsētu.
 
Latvijas junioru izlašu dalībnieki un treneri vēlās pateikties Latvijas Kērlinga Asociācijai un Pasaules Kērlinga Federācijai par izrādīto finansiālo atbalstu un Goldline Curling par nometnes laikā dāvāto inventāru.
 
Raimonds Vaivods
Latvijas junioru vīriešu izlases treneris

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji