Vīriešu izlase Prāgā finišē otrā un tiek pie naudas balvas

Starptautiskajā turnīrā, kas no 18. līdz 21. septembrim notika Čehijas galvaspilsētā Prāgā, šogad piedalījās 24 komandas no 10 valstīm. Kaut gan turnīrs nav starp Eiropas kērlinga tūres posmiem, tas regulāri ir spējis pulcēt spēcīgas komandas no visas Eiropas.

Turnīrs tika aizvadīts pēc tripple knock-out sistēmas, kas nozīme, ka pēc trīs zaudējumiem komanda izstājas no turnīra dalībnieku skaita. Latvijas vīriešu izlasi šis liktenis gan nepiemeklēja.

A zara pirmajā spēlē ar 12:3 tika pārspēta Čehijas sieviešu komanda (skips Beránková), pēc tam daudz spraigākā cīņā ar 7:6 tika pārspēta Krievijas otra spēcīgākā sieviešu komanda (skips Zharkova), bet pēc tam piedzīvots zaudējums 4:6 Čehijas vīriešu komandai (skips Šik).

B zarā pretī stājās Vācijas komanda (skips Kämpf), kura pārākums tika atzīts ekstra endā ar 4:5.

C zarā mūsu puišiem izdevās noturēties, ar 9:0 pārliecinoši uzvarot vēl vienu Čehijas sieviešu komandu (skips Synáčková). Izšķirošajā spēlē par iekļūšanu ceturtdaļfinālā ar 6:2 pārspēta Kanādas komanda (skips Karry Park).

Ceturtdaļfinālā ar 8:2 pārliecinoši tika pārspēta Nīderlandes vīriešu izlase (skips van Dorp), bet pusfinālā tikpat pārliecinoši ar 8:1 pārspēta Čehijas vīriešu komanda (skips Šik), kurai tika zaudēts trešajā spēlē.

Fināla aizritēja ļoti līdzīga spēle, tomēr 10 endu cīņā šoreiz Latvijas vīriešu izlase bija spiesta atzīt Čehijas vīriešu izlases (skips Snítil) uzvaru ar 6:7.

Mūsu vīriešu izlase par ieņemto otro vietu nopelnīja 20’000 Čehijas kronas (aptuveni 725 EUR). Uzvaras gadījumā šī summa dubultotos. Kopējais balvu fonds bija 100’000 Čehijas kronas (aptuveni 3'627 EUR).

Nākamais turnīrs, kur piedalīsies vīriešu izlase, būs Eiropas kērlinga tūres posms Swiss Cup, kas no 3. līdz 5. oktobrim notiks Bāzelē, Šveicē. Turnīra balvu fonds būs 42’200 Šveices franki (aptuveni 35’000 EUR).

Latvijas izlases sastāvs: Ritvars Gulbis, Normunds Šaršūns, Aivars Avotiņš, Artūrs Gerhards. Treneris Roberts Krusts. Nacionālā trenere Karri Willms. Psiholoģe Lāsma Lapiņa.

Latvijas vīriešu izlase sacensībās piedalās ar Latvijas Kērlinga asociācijas, LR Izglītības un zinātnes ministrijas un Isostar atbalstu.

 

Sīkāka informācija par Kolibris Cup:

www.kolibris.cz/kolibrisCup/ENinfo.htm

 

Foto uzņemts pēc uzvaras turnīrā Riga Open 2014. gada augustā.

Malači, tā tik rullēt! :)
2014-09-23 10:04:37

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji