Sākas jaunais olimpiskais cikls: Kā izskatīsies Latvijas kērlinga sezona?

Pēcolimpiskā sezona jau pavisam tuvu. Ventspils kērlinga klubs to atklās šajā nedēļas nogalē ar 23. “Ventspils Cup” turnīru, bet jau nākamajā pirmdienā, 24. augustā durvis vērs Kērlinga halle. Savukārt Pasaules kērlinga federācija (PKF) šajā sezonā uzsāks jaunizveidotu sacensību izspēles kārtību 2026. – 2030. gada olimpiskajam ciklam.

Ventspils kauss pēdējos trīs gadus ir noslēdzies Talsu Kērlinga kluba puišu komandas zīmē. Vai viņiem izdosies izcīnīt titulu ceturto reizi pēc kārtas? Kā allaž, sezonas sākuma pirmās sacensības Rīgā būs “Riga Open” turnīrs, kas norisināsies septembra pirmajā nedēļas nogalē. Savukārt septembra otrajā pusē Kērlinga hallē ieradīsies dažādu valstu sieviešu komandas, lai sacenstos par “Riga International Curling Challenge” titulu.

Pirmais Latvijas izlašu starts būs jau 2. oktobrī, kad mūsu jauktais pāris Katrīna Gaidule un Roberts Reinis Buncis piedalīsies pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā jauktajiem pāriem. Varbūt ar trešo piegājienu viņiem izdosies pārvarēt iepriekšējo kvalifikācijas turnīru neveiksmi pēdējā spēlē un kvalificēties jaukto pāru čempionātam, kas norisināsies nākamā gada pašā sākumā no 4. līdz 7. janvārim.

Savukārt no 27. oktobra pēc četru gadu pauzes kopā ar deviņām citām Eiropas elites komandām Latvijas sieviešu izlase ar Evelīnu Baroni skipa pozīcijā dosies cīnīties par Eiropas čempionāta medaļām. Kā jau ievadā minēts, PKF mainītajā sacensību izspēles kārtībā Eiropas čempionāts tiks aizvadīts, komandas sadalot divās grupās pa piecām. Pēc apļa turnīra katras grupas divas labākās turpinās cīņu par titulu. Eiropas čempionāta B un C divīzijas sacensības vairs netiks aizvadītas – tā vietā Eiropas komandām, kas nekvalificējas Eiropas labāko desmitniekam, būs jāspēlē pasaules čempionāta kvalifikācijas vai pirmskvalifikācijas turnīros. Sīkāk ar jauno kvalifikācijas sistēmu var iepazīties: https://curling.lv/gaidamas-butiskas-izmainas-pasaules-kerlinga-sacensibas-nakamaja-olimpiskaja-cikla/.

Oktobra vidū Kērlinga hallē gaidāmas “Curl in Riga” sacensības sieviešu un vīriešu komandām, bet oktobra pēdējā nedēļas nogalē tiks aizvadīts kārtējais starptautiskais “WCT Latvian Mixed Doubles Curling Cup” jaukto pāru turnīrs.

Novembris kā vienmēr ir vispiesātinātākais ar sacensībām. Mēneša sākumā Rīgā norisināsies Rīgas čempionāts, kura noslēdzošā diena sakritīs ar Latvijas vīriešu izlases pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmo dienu. Mūsu izlasi šajās sacensībās pārstāvēs Arņa Veidemaņa vadītā komanda, kas šajā turnīrā iekļuva, pateicoties izcīnītajām sudraba medaļām pagājušās sezonas beigās notikušajā pasaules čempionāta pirmskvalifikācijas turnīrā. Kamēr tiks gaidīti medaļnieki kvalifikācijas pēdējā dienā, Rīgā uz ledus dosies ratiņkērlinga jauktie pāri, piedaloties starptautiskajā “Riga International Mixed Doubles Wheelchair tournament”.

Jau pēc nedēļas atkal varēs just līdzi Latvijas izlašu startiem, jo 21. novembrī sacensības pasaules čempionāta kvalifikācijā uzsāks Evelīnas Barones vadītā sieviešu izlase, bet 22. novembrī uz starta dosies ratiņkērlinga jauktā komanda, ar Poļinu Rožkovu priekšgalā, lai Latviju no pasaules čempionāta B divīzijas atgrieztu A divīzijā (kas norisināsies februāra beigās). Kamēr ratiņkērlingisti aizvadīs pēdējās sacensību dienas, Rīgā juniori startēs jaunizveidotajā “Riga Junior Challenger” turnīrā.

Decembra sākumā senioru komandas cīnīsies par Latvijas čempionu titulu, bet nākamajā nedēļas nogalē Ventspils uzņems kērlingistus tradicionālajā Ziemassvētku kausā. Decembris neizpaliks bez izlašu startiem, jo gan junioru meiteņu izlase Agates Regžas vadībā, gan junioru puišu izlase Kristapa Zasa vadībā cīnīsies par vietu pasaules čempionāta A divīzijā, kas norisināsies februāra sākumā. Pērn abas izlases B divīzijas čempionātā uzrādīja lielisku sniegumu, tāpēc šogad iekļūšana A divīzijā varētu būt sasniedzams mērķis, turklāt komandu skaits A divīzijā ir palielināts līdz 16 komandām.

2027. gada sākumā Rīgā tiks uzņemtas ratiņkērlinga jauktās komandas “Riga International Wheelchair Challenger” turnīrā, janvāra beigās Latvijas jauktie pāri noskaidros jaunos čempionus, bet februāra vidū par jaukto pāru Latvijas čempionu titulu sacentīsies juniori.

Jau no 1.marta pasaules čempionātā ratiņkērlingā jauktajiem pāriem pirmos reizi Latvijas izlases statusā savus spēkus pārbaudīs Ojārs Briedis un Linda Meijere. Tā pašas nedēļas nogalē Rīgā tiks aizvadīts Latvijas čempionāts sievietēm, kam nākamajā nedēļas nogalē sekos Latvijas čempionāts junioru komandām, bet vēl pēc nedēļas senioru komandas noskaidros starptautiskā “Riga Seniors Curling Cup” uzvarētājus.

Marta vidū norisināsies pasaules čempionāts sievietēm, bet marta beigās sāksies pasaules čempionāts vīriešiem (kuros komandu skaits palielināts līdz 18 komandām). Lai Latvijas izlases kvalificētos, tām ir jāiekļūst labāko sešiniekā pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā.

Aprīļa pirmajās dienās, kā jau ierasts vairākus gadus, Kērlinga halle pulcēs jauktos pārus, kuri sacentīsies sezonas otrajā starptautiskajā “WCT Latvian Mixed Doubles Curling Cup” turnīrā. Nākamajā nedēļas nogalē sekos izspēle Latvijas čempionātā vīriešiem, pēc kura noslēguma uzreiz nākamajā dienā ratiņkērlinga jauktās komandas sacentīsies par Latvijas čempionu titulu. Šīm sacensībām paralēli otro reizi sezonā norisināsies pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrs jauktajiem pāriem, lai noskaidrotu, kuru valstu izlases nākamajā sezonā iekļūs pasaules čempionātā.

Aprīļa noslēdzošajā dekādē par pasaules čempionu titulu sacentīsies sieviešu un vīriešu senioru izlases. Latviju pārstāvēs tās komandas, kuras decembra sākumā kļūs par čempionēm.

No 1. maija tiks uzsāktas sacensības pasaules čempionāta pirmskvalifikācijas turnīrā sieviešu un vīriešu komandām (ar cerību, ka Latvijas izlasēm tajās nebūs jāstartē, jo novembrī būs sekmīgi aizvadīta pasaules čempionāta kvalifikācija). Savukārt, sākot no 4. maija, junioru jauktie pāri cīnīsies par pasaules čempionu titulu.

Tepat Latvijā maija pirmajā nedēļā ratiņkērlinga jauktie pāri noskaidros medaļu ieguvējus, bet kā pēdējais šosezon būs Latvijas čempionāts jauktajām komandām, sezonas sacensību grafikam noslēdzoties 16. maijā.

Foto: World Curling