Pasaules sieviešu kērlinga čempionāta zelta medaļas izcīna Skotijas komanda

 

24. martā „Volvo” sporta centrā noslēdzās sieviešu pasaules kērlinga čempionāts. Tajā zelta medaļas, pievarot Zviedrijas komandu ar rezultātu 6-5, izcīnīja Skotijas komanda. Līdz ar to sudraba medaļas tika Zviedrijas valstsvienībai. Bronzas medaļas spēlē pārāka izrādījās Kanāda, kas ar rezultātu 8-6 pieveica ASV izlasi.

Pirmajā endā Zviedrietēm neizveidojās situācija, kurā tās var gūt vairāk par vienu punktu un tādēļ viņas izvēlējas beigt pirmo endu ar rezultātu 0-0, saglabājot pēdējā akmens tiesības. Otrajā endā mērķis tika sasniegts un Zviedrijas komanda guva divus punktus. Trešajā endā Skotija guva savu pirmo punktu. Spēles lūzuma punkts bija ceturtajā endā, kurā Zviedrijas komandas pārstāves Pritsas pēdējais akmens skāra Skotijas sargu un mājā atstāja neskartus divus skotu akmeņus, ļaujot pretiniecēm tikt pie diviem punktiem,

Tā kā  šajā endā Skotijas komandai izdevās nozagt divus punktus, tad  samainījās arī secība, kādā komandām ir pēdējā akmens tiesības. Pēc ceturtā enda situācija bija labvēlīgāka Skotijas komandai, jo desmitajā endā pēdējā akmens tiesības tagad pienācās Skotijas izlasei.

Sākot no piektā enda līdz pat spēles beigām abas komandas guva vien pa vienam punktam. Piektajā, septītajā un devītajā endā punktu izcīnīja Kanāda, bet sestajā, astotajā un desmitajā tas izdevās Skotijai.

 Piektajā endā Zviedrijas pārstāve Pritsa guva vienu punktu, bet sestajā endā arī Muirheda bija spiesta ielikt akmeni mājas centrā un samierināties ar vienu punktu. Septītajā endā Zviedrija bija guva tuvu, lai gūtu divus punktus, bet pēc mērījuma tomēr atklājās, ka tikai viens zviedru akmens ir tuvāk mājas centram par pretinieču akmeņiem.  Astotajā endā Skotijas komandas kapteine Muirheda centās gūt divus punktus, bet viņas mestais akmens skāra Zviedrijas nolikto sargu un viņai nācās samierināties vien ar vienu punktu. Devītajā endā Zviedrijas komandas pārstāvei Pritsai nācās labot situāciju, kad majā atradās 4 skotu akmeņi. Veiksmīgi, novietojot akmeni centrā, viņai izdevās gūt vienu punktu. Desmitajā endā Muirhedai izdevās veiksmīgi izsit Zviedrijas komandas akmeni, neskarot mājas centrā novietoto savas komandas akmeni. Tā Skotijas komanda svinēja uzvaru ar rezultātu 6-5.

Pēc spēles Skotijas kapteine  Muirheda vēl nebija apradusi ar pasaules čempiona godu un  teica: „Vēl neesmu šo aptvērusi. Meitenes šodien uz ledus parādīja lielisku sniegumu. Tā ir neaprakstāma sajūta, īpaši tādēļ, ka 2010. gadā pasaules čempionātā izcīnīju sudraba, kā arī sudrabu medaļu šā gada Eiropas čempionātā.  Jūtos lieliski, ka šajā sezonā mums izdevās arī kļūt par pasaules čempioniem.”

Kanāda izcīna bronzas medaļu

Kā iepriekš ziņots Kanādai nācās cīnīties ar ASV par bronzas medaļām.

Kanādai pirmajā endā izdevās izcīnīt tikai vienu punktu, bet ASV kapteine Ērika Brauna otrajā endā  guva divus punktus un izvirzījās vadībā ar rezultātu 2-1. Bet šī bija vienīga reize spēlē, kad tas izdevās ASV. Trešajā endā Homana savai komandai guva trīs punktus un rezultātu tablo jau rādīja 4-2. Nākamajos divos endos katra komanda guva vienu punktu. Sestajā endā ASV kapteine Brauna mājā  ielika akmeni un izcīnīja punktu, panākot rezultātu 5-4.  Septītajā endā Kanāda savu pozīciju vēl vairāk nostiprināja, gūstot divus punktus un rezultātu tablo jau rādīja 7-4. ASV nevarēja situāciju labot un guva vien vienu punktu astotajā endā. Devītajā endā Kanādas kapteine Homana izsita amerikāniešu akmeni un guva vienu punktu, panākot rezultātu 8-5. Desmitajā endā ASV izdevās izcīnīt vienu punktu un Kanāda svinēja bronzas medaļu iegūšanu ar rezultātu 8-6.

Kanādas kapteine Reičela Homana pēc spēles atzina :”Esmu ļoti lepna par savu komandu un spēju atgūties pēc vakardienas spēles (ar Skotiju) un iznākt atkal uz laukuma, parādot labu sniegumu. Zaudēt nav patīkami, bet mēs atgriezāmies ar uzvaru, esmu par to tiešām lepna.”

Novērtējot kopējo komandas sniegumu pasaules čempionātā R. Homana piebilda: „Šī ir mūsu pirmā reize pasaules čempionātā, šī pieredze ir bijusi lieliska  un mēs esam daudz ko iemācījušās un guvušas  labu pieredzi, kas noderēs gaidāmajām (Olimpiskajām) spēlēm.”

Kanādas komandas  viceskips Emma Miskjū pēc spēles piebilda: „Šī pieredze bija savādāka nekā pasaules junioru  čempionātā, bet domāju, ka nokļūšana šeit deva mums ieskatu, kā norisinās šādi pasaules čempionāti, kāds  ir ledus un, kā ir jāspēlē, lai uzvarētu.”

Runājot par gaidāmajām Soču olimpiskajām spēlēm Emma Miskew  stāsta: „Nākamais gads ir olimpisko spēļu gads un mēs esam tiekušies pēc tā kopš brīža, kad esam  nokomplektējuši savu komandu.  Tagad, kad mums bija iespēja spēlēt ar šim komandām, kas startēs olimpiskajās spēlēs, mēs vēl vairāk ilgojamies atkal ar tām uzspēlēt. Kopumā čempionātā nospēlējām ļoti labi un tā ir iespēja pakāpties vienu līmeni augstāk.”

Noslēdzoties čempionātam valstis ir ieguvušas šādu vietu sadalījumu:

 1. Skotija (zelts)
 2. Zviedrija (sudrabs)
 3. Kanāda (bronza)
 4. ASV
 5. Šveice
 6. Krievija
 7. Japāna
 8. Dānija
 9. Ķīna
 10. Itālija
 11. Vācija
 12. Latvija

Zināmas astoņas olimpisko spēļu dalībnieces no desmit

Pēc šī pasaules čempionāta ir arī skaidrs, kuras astoņas no desmit komandām piedalīsies Soču olimpiskajās spēlēs.

 1. Zviedrija (12 punkti 2012. gadā +12 punkti 2013. gadā. Kopā 24 punkti)
 2. Šveice (14+8=22)
 3. Skotija (tās punkti tiek piešķirti Lielbritānijai Olimpisko spēļu ietvaros. 7+14-21)
 4. Kanāda (10+10=20)
 5. ASV (8+9=17)
 6. Dānija (5+5=10)
 7. Koreja (9+0-0)

Savukārt Krievijas komandai kā Olimpisko spēļu organizētājai automātiski tiek nodrošinātas tiesības piedalīties.

Savukārt par atlikušajām divām vietām notiks cīņa kvalifikācijas turnīrā decembrī. Valstis, kas tajā ir tiesīgas piedalīties- Vācija, Japāna, Ķīna, Itālija, Čehija, Norvēģija, kā arī Latvija.

 

Latvijas kērlinga asociācijas preses sekretāre WWCC2013
Daina Saliņa

Photo © 2013 WCF/Richard Grey

Part 2 : http://www.youtube.com/watch?v=uFsw-X5riuQ
2013-03-31 19:20:53
Arī es savā un kluba vārdā vēlos pateikt LIELU PALDIES organizatoriem par iespēju būt daļai no šī skaistā un neaizmirstamā pasākuma! Sevišķi liels gandarījums par tiem brīvprātīgajiem, kuri lai arī ar kērlingu ir uz Jūs, visu darīja pēc labākās sirdsapziņas un godaprāta! Atliek vien piebiedroties tiem interesentiem, kuri man jautā - Kad Latvijā būs nākamais Pasaules čempionāts? PALDIES!!!
2013-03-28 20:56:53
Gribu pateikt LIELU PALDIES mūsu LIELAJIEM kērlinga entuziastiem, kas panāca, lai šis lielais notikums notiek tieši Latvijā, un noorganizēja to visaugstākā līmenī! Tāpat LIELS PALDIES visiem, kas pielika roku un padarīja šo notikumu par lielisku un neaizmirstamu! Es guvu ļoti daudz pozitīvu emociju, kas vēl ilgi liks man smaidīt! Super!!! PALDIES!!!
2013-03-28 20:13:55

Ģenerālsponsori

Atbalstītāji