Latvijas valstsvienība pasaules sieviešu kērlinga čempionātā spēlē ar Zviedriju parāda labu sniegumu

16.martā, Pasaules sieviešu kērlinga čempionāta pirmajā dienā, kas norisinājās „Volvo” sporta centra ledus hallē, Latvijas valstsvienības pirmās pretinieces bija pašreizējā Pasaules kērlinga federācijas ranga līdere- Zviedrija. Latvijas valstsvienību šajā spēlē pārstāvēja Iveta Staša – Šaršūne, Dace Munča, Zanda Bikše un Ieva Krusta. Spēlē ar spēcīgo Zviedrijas komandu Latvijas valstsvienība parādīja labu sniegumu, tomēr atzina tās pārākumu ar rezultātu 7-4.

Spēles pirmajā daļā Latvija un Zviedrija spēlēja līdzvērtīgi. Pirmajā endā Latvijas valstsvienība izcīnīja vienu punktu, otrajā savukārt divus punktus guva Zviedrijas izlase. Trešajā endā Latvijas komandai atkal izdevās izcīnīt vienu punktu. Neilgi pirms ceturtā enda beigām Latvijas izlase bija nodrošinājusi, ka mājas centrā atradās trīs tās akmeņi un neviens zviedru komandas akmens. Tomēr zviedrietes pēdējos metinos situāciju laboja un panāca to, ka punktu negūst neviena no komandām 

Spēles lūzuma punkts bija piektais ends, kurā pēdējā akmens tiesības piederēja Zviedrijas izlasei. Ar savu pēdējo metienu šajā endā Latvijas izlase bija nodrošinājusi, ka tās akmens ir vistuvāk mājas centram, tomēr to ieskāva četri pretinieču akmeņi. Lai arī Latvijas izlase bija nodrošinājusies ar vairākiem šķēršļu akmeņiem, tomēr tos zviedrietēm izdevās apiet un izsist mūsu komandas novietoto akmeni mājas centrā. Līdz ar to Zviedrijas komanda ar pārdrošu metienu izcīnīja četrus punktus un rezultāts jau bija 6-2 par labu mūsu ziemeļu kaimiņienēm.

Sākot no sestā enda atkal turpinājās līdzvērtīga cīņa. Sestajā endā Latvijas komanda panāca to, ka neviena no komandām negūst punktus. Septītajā endā vienu punktu ieguva Latvija, bet astotajā Zviedrija. Devītais ends atkal izrādījās veiksmīgāks Latvijas izlasei, jo tika izcīnīts viens punkts. Pēc devītā enda rezultātu tablo rādīja rezultātu 4-7 par labu Zviedrijas izlasei, kas nozīmēja minimālas izredzes Latvijas izlasei spēli beigt ar uzvaru. Desmitajā endā Latvijas izlase vairs nespēja mainīt rezultātu un spēle noslēdzās ar Zviedrijas komandas uzvaru.

Latvijas komandas kapteine Iveta Staša-Šaršūne pēc spēles atzīst: „Uzskatu, ka spēle bija līdzvērtīga, sevišķi sākums izvērtās ļoti labs. Domāju, ja nebūtu piektais ends, kurā pazaudējām četrus akmeņus, tad domāju, ka spēle būtu izvērtusies līdzvērtīga līdz pašam galam. Piektajā endā iesākām kā plānojām un faktiski līdz pat Zviedrijas komandas pārstāves metienam mūsu akmens bija tuvāk mājas centram. Tomēr tāda līmeņa komandas vienmēr izmantos iespēju iet uz pilnu banku un mēģinās sarežģītu metienu. Tas mūsu pretiniecēm arī izdevās.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Arī Latvijas komandas trenere Nicole Strausak atzinīgi novērtēja komandas darbu: „Esmu apmierināta pa daudziem spēles aspektiem. Stratēģija lielākoties visas spēles laikā bija laba un skaidra. Latvijas komanda spēja radīt vairākas grūtas situācijas Zviedrijas komandai. Tāpat iekšējā komunikācija Latvijas komandā bija ļoti laba. Līdz ar to turnīra iesākums izvērtās veiksmīgs, lai gan piektais ends šajā spēlē mums bija liktenīgais, kad Zviedrijas izlase izpēlēja pēdējo kārti ar sarežģīto metienu. Tomēr kopumā arī šo endu Latvijas komanda nospēlēja labi.

Savukārt Zviedrijas komandas kapteine Margarita Sigfridsone pēc Latvijas un Zviedrijas spēles norādīja : „Šis bija labs iesākums un tas liek justies labi. Mums piektajā endā uzsmaidīja veiksme, bet es domāju, ka mēs spēlējam labi jebkurā gadījumā. Priekšā gaidāma gara nedēļa un, protams, mēs vēlamies izcīnīt medaļu, bet tas prasīs smagu darbu, jo čempionātā piedalās ļoti labas komandas.”

Nākamā spēle Latvijas valstsvienībai paredzēta ar vēl vienu kērlinga lielvalsti- Kanādu. 17. martā Latvijas-Kanādas spēle gaidāma plkst. 14:00, bet plkst. 19:00 norisināsies Latvijas- Japānas spēle.

Šveice pirmajā čempionāta dienā izcīnīja uzvaru pār Itālijas komandu ar rezultātu 3-9, kā arī lika atzīt savu pārākumu Japānas izlasei, spēli noslēdzot ar rezultātu 7-6. Dānija uzvarēja Ķīnas izlasi ar rezultātu 11-4, Vācija pieveica Krievijas komandu ar 11-9, bet Skotija pārspēja Kanādu ar rezultātu 6-4.

Dienas spēļu sesijā pārliecinošu uzvaru guva ASV izlase, liekot Itālijai piekāpties ar rezultātu 10-3, kā arī Dānijas komanda, pieveicot Ķīnu ar rezultātu 11-4. Savukārt līdzvērtīgas spēles dienas sesijā izvērtās starp Vācijas un Krievijas izlasi, kurā ar rezultātu 11-9 pārāka tomēr izrādījās Vācijas valstsvienība. Šveice tikai ar viena punkta starpību uzvarēja Japānu un spēle noslēdzās ar rezultātu 7-6.

Savukārt vakara sesijā Krievija Ķīnas izlasei lika piedzīvot otro zaudējumu šajā čempionātā. Ķīnas komanda piekāpās Krievijai ar rezultātu 6-4. Šveice  savukārt Itālijai lika piedzīvot otro zaudējumu, kad rezultātu tablo rādīja 9-3, bet Skotija bija pārāka pār Kanādu ar 6-4.

 

Rezultāti pēc pirmajām divām spēļu sesijām:

 
 • Šveice 2 uzvaras, 0 zaudējumi
 • Dānija 1-0
 • Vācija 1-0
 • Skotija 1-0
 • Zviedrija 1-0
 • ASV 1-0
 • Krievija 1-1
 • Kanāda 0-1
 • Japāna 0-1
 • Latvija 0-1
 • Itālija  0-2
 • Ķīna 0-2

 

Pasaules sieviešu kērlinga čempionāta priekšsacīkšu spēles norisināsies līdz 21. martam, 22. un 23. martā paredzētas play-off spēles, bet 24. martā tiks noteiktas bronzas, sudraba un zelta medaļu ieguvējas.

Biļetes uz pasaules kērlinga čempionāta spēlēm var iegādāties „Biļešu paradīze” kasēs un mājas lapā www.bilesuparadize.lv.

Biļetes uz čempionāta vienu  spēļu sesiju maksā 3-5 lati, dienas biļete izmaksā 10-15 latus, bet visa čempionāta biļete maksā 75 latus. Bērniem līdz 16 gadu vecumam ieeja ir bezmaksas.

Detalizētāka informācija par Pasaules kērlinga čempionātu sievietēm http://wwcc2013.curlingevents.com 

Latvijas kērlinga asociācijas preses sekretāre WWCC2013
Daina Saliņa


Photo © 2013 WCF/Richard Gray

 

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji