Latvijas izlases nodrošina sev vietu nākamā gada Eiropas Čempionāta A grupā

Šodien, 13. decembrī, Latvijas vīriešu un sieviešu kerlinga izlases izcīnīja sev vietas 2012. gada Eiropas kērlinga čempionāta B grupas finālos un tādējādi nodrošināja sev vietu 2013. gada Eiropas čempionāta A grupā.

Vīriešu izlase, kā savas apakšgrupas uzvarētāji, tikās ar otras grupas pirmās vietas ieguvējiem – Somijas izlasi, kura gluži tāpat kā Latvijas izlase septiņās grupu turnīra spēlēs piedzīvoja tikai vienu zaudējumu. Komandas aizvadīja saspringtu spēli, kurā Latvijas izlase jau no pirmā enda paņēma iniciatīvu savās rokās un pirmajos divos endos neļāva Somijas izlases kapteiņa Aku Kauste komandai izmantot pēdējā akmens priekšrocību, nozogot pa vienam punktam pirmajos divos spēles endos. Spēle turpinājās samērā vienlīdzīgi, bet ar Ritvara Gulbja un komandas pārsvaru līdz pat septītajam endam, kad Somijas sportistiem izdevās gūt divus punktus un izlīdzināt rezultātu 4 – 4, bet Latvijas izlase kontrolēti aizvadīja spēles izskaņu un beidza spēli ar rezultātu 6 – 5. Šī uzvara nodrošināja Latvijas izlasei vietu piektdienas B grupas finālā un arī vietu nākamā gada Eiropas čempionāta A grupā. Pēc uzvaras pār Nīderlandes komandu pusfinālā vēlreiz Latvijai izaicinājumu finālā metīs Somijas sportisti. Šīs spēles uzvarētāji iegūs zelta medaļas Eiropas čempionāta B grupā un izcīnīs tiesības izspēlēt World Challange play-off izaicinājumu pret A grupas astotās vietas komandu par tiesībām piedalīties 2013. gada Pasaules kērlinga čempionātā un izcīnīt Olimpiskos kvalifikācijas punktus. Vīriešu konkurencē World Challange būs jāizvada pret Francijas valstsvienību.

Latvijas sieviešu izlase pēc nervozā čempionāta starta ir atradušas labāko formu un apradušas ar B grupas halles ledus un apstākļu īpatnībām un savās divās play-off spēlēs izcīnīja pārliecinošas . Par vietu pusfinālā Ivetas Stašas-Šaršunes komanda tikās ar Austrijas izlasi ar, kuru bija aizvadījusi pēdējo grupu turnīra spēli. Play-off spēlē Austrijas sportistes tika pieveiktas daudz pārliecinošāk un tika svinēta uzvara deviņos endos ar rezultātu 9 – 4. Pusfinālā Latvijas izlasei stājās pretī mūsu kaimiņvalsts Igaunijas sportistes, pret kurām grupu apļa otrajā spēlē tika piedzīvots zaudējums, bet šoreiz tika svinēta ļoti pārliecinoša uzvara ar rezultātu 9 – 3. Finālā par zelta medaļām 2012. gada Eiropas kērlinga čempionāta B grupā Latvijas izlasei būs jācīnās ar Norvēģijas sportistēm. Ivetas Stašas-Šaršunes komanda jau ir nodrošinājusi Latvijas dalību 2013. gada Eiropas kērlinga čempionāta A grupā un komandas dalība 2013. gada Pasaules čempionātā jau bija zināma iepriekš, tā kā Pasaules čempionāts sieviešu konkurencē nākamā gada martā norisināsies Rīgā, un Latvijai kā organizatorei pienākas vieta dalībnieku skaitā.  

2012. gada Eiropas kērlinga čempionāta B grupas fināli tiks izspēlēti 2012. gada 14. decembra pulksten 13:00 pēc Zviedrijas laika (14:00 pēc Latvijas laika) un spēļu rezultātiem būs iespējams sekot www.curlingzone.com

Latvijas vīriešu izlases sastāvs – Ritvars Gulbis, Normunds Šaršūns, Roberts Krusts, Aivars Avotiņš.

Latvijas sieviešu izlases sastāvs – Iveta Staša-Šaršūne, Ieva Krusta, Zanda Bikše, Dace Munča, Una Ģērmane.

Latvijas Kērlinga asociācijas ģenerālsekretārs
Roberts Birznieks

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji