Latvijas izlases dodas iekarot Eiropu

No sestdienas, 8. decembra, Zviedrijas pilsēta Kārlstāde būs mājvieta nozīmīgākajam Eiropas šī gada kērlinga dzīves kalendāra notikumam – 2012. gada Eiropas Kērlinga Čempionātam. Šī būs jau ceturtā reize, kad Zviedrijā tiek aizvadīts Eiropas čempionāts.

2012. gada čempionāts būs jau 38. pēc kārtas un šogad tajā tiks aizvadītas A un B grupas sacīkstes. A grupā gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē piedalās desmit komandas, no kurām astoņas labākās iegūst tiesības piedalīties nākamajā Pasaules čempionātā, bet divas komandas nākamajā sezonā piedalīsies B grupā. B grupas čempionātā vīriešu konkurencē piedalās sešpadsmit komandas, savukārt sieviešu konkurencē – desmit komandas. Divas labākās komandas sieviešu un vīriešu konkurencē izcīnīs tiesības piedalīties nākamā gada A grupas čempionātā un piedalīsies pārspēlē par tiesībām piedalīties Pasaules čempionātā.

2012. gada Eiropas čempionāts ir īpaši nozīmīgs, jo šī ir pēdējā iespēja komandām cīnīties par 2014. gada Olimpisko spēļu kvalifikācijas punktiem, kurus var iegūt piedaloties Pasaules čempionātos, ceļa zīmes uz kuriem Eiropas komandas savukārt izcīna tieši Eiropas čempionātā.

Abas Latvijas izlases, vīriešu un sieviešu, 2012. gada Eiropas čempionātā piedalīsies B grupas sacensībās. Latvijas izlašu spēļu grafiks –

Datums

Laiks

Sieviešu izlase

Vīriešu izlase

08.12.2012.

08:00

 

Īrija – Latvija

 

12:00

Turcija - Latvija

 

 

16:00

 

Nīderlande – Latvija

 

20:00

Latvija - Igaunija

 

09.12.2012.

08:00

 

Polija – Latvija

 

12:00

Anglija - Latvija

 

 

16:00

 

 

 

20:00

Latvija - Norvēģija

 

10.12.2012.

08:00

 

 

 

12:00

Latvija – Polija

 

 

16:00

 

Latvija - Horvātija

 

20:00

Latvija – Spānija

 

11.12.2012.

08:00

 

Latvija – Austrija

 

12:00

Slovākija – Latvija

 

 

16:00

 

Latvija – Beļģija

 

20:00

Latvija – Baltkrievija

 

12.12.2012.

08:00

 

Latvija - Lietuva

 

12:00

Austrija - Latvija

 

 

16:00

 

 

14.12.2012.

 

Pusfināli un fināli

Pusfināli un fināli

Lai gūtu aizkulišu ieskatu par Latvijas izlašu gatavību pirms čempionāta lūdzu Latvijas vīriešu un sieviešu izlasēm atbildēt uz dažiem jautājumiem. Vīriešu izlases vārdā atbild Aivars Avotiņš, savukārt sieviešu izlases vārdā Dace Munča un Ieva Krusta.

Roberts Birznieks: Kāds noskaņojums komandā pirms čempionāta sākuma?

Aivars Avotiņš: Esam veiksmīgi ieradušies Kārlstādē, iekārtojušies mūsu mājā, apmeklējuši kērlinga halli, kur aizvadīsim spēles. Halle ir ļoti mājīga un izskatās, ka būs ļoti laba spēļu atmosfēra. Čempionātam esam gatavi, lai sasniegtu nospraustos mērķus.

Dace Munča: Jā, noskaņojums ir labs. Ieradāmies Kārlstādē ceturtdien (06.12.2012.) ap četriem pēcpusdienā, ārā snieg lēns sniedziņš, temperatūra –7 grādi. Dzīvojam apmēram 10 minūšu braucienā no halles. Viss ļoti mājīgi un jauki. Piektdien agri no rīta komandu sanāksmē, tad 11:30 treniņi un sestdien 12:00 pirmā spēle pret Turcijas sportistēm.

R.B.: Komanda ir aizvadījusi nozīmīgu sagatavošanās posmu (sieviešu izlase ir aizvadījusi divu nedēļu ilgu treniņnometni Kanādā, piedalījusies vairākos Latvijā aizvadītos turnīros, kā arī ieguldījusi nozīmīgu resursu treniņ procesā savukārt vīriešu izlase ir piedalījusies vairākos Curling Champions Tour posmos, starptautiskajā turnīrā Bern Inter un Tallinn Cup, kā arī piedalījusies vairākos Latvijā aizvadītos turnīros, kā arī ieguldījusi nozīmīgu resursu treniņ procesā), kā tas jūs ir sagatavojis čempionātam? Kādi ir lielākie ieguvumi individuāli un kā komandai?

A.A.: Aizvadījām vairākus turnīrus un treniņnometni Šveicē, kuru laikā esam iespēlējušies un guvuši vērā ņemamu spēļu praksi, jo sezonu uzsākām nedaudz mainīta sastāvā, kas uzlika jaunus uzdevumus sezonai. Pēdējās nedēļas ir bijušas mierīgākas, mazāk spēļu, līdz ar ko esam noilgojušies pēc spēlēm un ar nepacietību gaidām čempionāta sākšanos.

Ieva Krusta: Uzskatām, ka sagatavošanās posms ir aizvadīts ļoti veiksmīgi. Pieredze un iemaņas ko guvām treniņnometnes laikā ir neatsverama. Arī Eiropas čempionātu uztveram kā vēl vienu sagatavošanās posmu ceļā uz Rīgā gaidāmo 2013. gada Pasaules Sieviešu Kērlinga Čempionātu un nākamā gada nogalē gaidāmo Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru.

R.B.: Ko, katram individuāli un komandai kā kopumam, nozīmē gatavoties tik nozīmīgām sacensībām kā Eiropas čempionāts?

A.A.: Dalība Eiropas čempionātā ir liels gods un liela atbildība, jo mēs pārstāvam Latviju. Sagatavošanās posms nav bijis viegls, aizvadīti vairāki turnīri, treniņnometne un daudzi treniņi Latvijā, tas viss paņēma daudz laika no mūsu mīļajiem - tāpēc liels paldies mūsu ģimenēm par atbalstu.

I.K.: Galvenokārt tas nozīmē pieredzi un atbildību kā arī liels prieks un gods par to, ka ir šāda iespēja. Gods un arī prieks ir spēlēt ar tik dažādām komandām, novērtēt citu komandu prasmes un arī novērtēt savas prasmes salīdzinājumā ar citām komandām kā arī izvērtēt tās lietas, kuras vēl ir jāuzlabo. Pa cik Eiropas čempionātā pāris gadus neesam piedalījušās būs arī ļoti interesanti novērtēt savu izaugsmi pa šo laiku.

R.B.: Kā vērtējat savus grupu pretiniekus? Vai ir kādas komandas ar kurām jums jau ir "vēsture"? Varbūt ir komandas, spēles pret kurām īpaši gaidāt vai varbūt tieši pretēji - zināt, ka šie jums ir neveikli pretinieki?

A.A.: Eiropas čempionātā vairs nav vāju komandu, visas ir ļoti pielikušas savā izaugsmē, tāpēc katrai spēlei ir jāpieiet ļoti atbildīgi. Viszināmākā ir Lietuvas komanda, bet pēdējā laikā nav sanācis ar viņiem samēroties spēkiem. Kā ar valsts komandu, viss atbildīgākās spēles bijušas ar Īriju, divas reizes viņi mums aizlika kāju priekšā tikšanai uz fināliem, bet pēdējo reiz kad tikāmies, uzvara bija mūsu pusē un tikām uz A grupu.

D.M.: No nācijām neesam spēlējušas tikai pret Turciju, bet pa cik neesam piedalījušās Eiropas čempionātā pēdējos pāris gadus tad lielākā daļa komandu sastāvu nav pazīstami, jo tie ir krietni vien atjaunināti un mainīti. Skaidrs, gan ir viens – visām spēlēm ir jāpieiet ļoti nopietni, sākot ar pirmo spēli pret Turciju.

R.B.: Kādi ir komandas mērķi Eiropas čempionātā?

A.A.: Līdz šim esam B grupā esam izcīnījuši bronzu un sudrabu, bet šoreiz mērķis dziedāt Latvijas himnu, kā arī kvalificēties Pasaules čempionātam.

I.K.: Kā jau minējām, galvenais pēc šī čempionāta būt vēl sagatavotākām Pasaules čempionātam, bet esam arī komandas iekšienē runājušas par mērķiem ko vēlamies sasniegt Eiropas čempionātā – viennozīmīgi vēlamies cīnīties par B grupas medaļām.

R.B.: Šis Eiropas Čempionāts ir īpaši nozīmīgs, jo tiek izcīnītas vietas Pasaules čempionātā, kuras savukārt nozīmē iespēju piedalīties 2014. gada Olimpiskajās spēlēs Sočos vai Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā. Kādu jūs paredzat top 3 A grupas čempionātā un B grupas pirmās divas komandas?

A.A.: A grupā būs ļoti sīvas cīņas, visas komandas ir ļoti labā formā, lai cīnītos par Pasaules čempionātu. Mūsu prognozes - šoreiz kritīs mājinieku lāsts un Zviedrija izcīnīs uzvaru, otrie būs dāņi, skotiem izdosies izraut bronzu no norvēģiem. B grupā atkārtots fināls pret Itāliju.

I.K.: Sieviešu konkurenci A grupā tiešām ir grūti prognozēt un arī neesam ļoti dziļi izpētījušas komandas, kuras tur piedalās. Par B grupu labāk prognozes neizteiksim – kaut ko saprast vieglāk būs pēc pirmajām spēlēm.

R.B.: Vai ir kādi novēlējumi līdzjutējiem Latvijā?

A.A.: Turiet īkšķus, jo atbalsts un veiksmes vēlējumi ļoti palīdz spēlē!

I.K.: Sekojiet līdzi Eiropas čempionātam, veltiet mums labas domas un turiet īkšķus!
 

Vēlam labas spēles un daudz uzvaras mūsu izlasēm!

Latvijas vīriešu izlases sastāvs dalībai 2012. gada Eiropas Kērlinga Čempionātā – Ritvars Gulbis, Normunds Šaršūns, Aivars Avotiņš, Roberts Krusts.

Latvijas sieviešu izlases sastāvs dalībai 2012. gada Eiropas Kērlinga Čempionātā – Iveta Staša-Šaršune, Ieva Krusta, Zanda Bikše, Una Ģērmane, Dace Munča.

 

Latvijas Kērlinga asociācijas ģenerālsekretārs
Roberts Birznieks

Pirmā spēle ar Īriem zaudēta 5:6, trešajā endā savācās kļūdas un zaudēti 3 akmeņi, turpinajumā izlīdzinājām. 9 endā īriem ar pēdējiem akmeņiem izdevās iegūt 2 punktus. 10 ends turējām uz diviem, bet pēdējais īru metiens labs hitenrols, mums jāiet ar haka spēku pakaļ - akmens labs, bet tomēr palika ārā - izsitām, bet mūsu akmens arī izgāja - tikai viens un zaudējums. Noskaņojums labs un visas galvenās spēles vel ir priekšā!
2012-12-08 13:19:28

Ģenerālsponsori

Atbalstītāji