Noticis Pasaules kērlinga federācijas pirmais kongress

 

No šī gada 17. līdz 19.oktobrim Turnberry (Skotija) notika pirmais Pasaules Kērlinga Federācijas (World Curling Federation – WCF) pirmais kongress. Šī bija pirmā pasaules kērlinga saimes kopā sanākšana, kas nenotika oficiālo sacensību laikā, līdz ar to tās bija trīs piesātinātas dienas ar ļoti daudzām formālām un neformālām diskusijām, sarunām un sanāksmēm. Kopumā kongresā piedalījās nedaudz vairāk kā simts delegātu no vairums WCF dalībvalstu. Kongress notika zīmīgā vietā – pa viesnīcas logu varēja ļoti labi redzēt Ailsa Craig salu no kuras granīta klintīm tiek izgatavoti kērlinga akmeņi.

Latvijas kērlinga asociāciju WCF kongresā pārstāvēja LKA prezidents Jānis Rudzītis un LKA valdes locekli Ansis Regža. Galvenais Latvijas delegācijas uzdevums kongresā bija prezentēt 2013.gada pasaules čempionātu sievietēm, kas notiks Rīgā, kā arī paralēli kongresa dienas kārtībai risināt dažādus ar Rīgas čempionātu saistītos organizatoriskos jautājumus ar atbildīgajām WCF amatpersonām. Kopumā vērtējot galvenos uzdevumus izpildījām - atrisinājām vairākus būtiskus organizatoriskos jautājumus un saņēmām pozitīvas atsauksmes par prezentāciju, kurā maksimāli daudz centāmies parādīt čempionāta plānoto organizatorisko vīziju.

Kongresā un ar to saistītajās sanāksmēs galvenie akcenti bija priekšlikumu apspriešana par izmaiņām WCF statūtos, kērlinga attīstību, iespējamās izmaiņas kērlinga noteikumos, finanšu jautājumi (t.sk. WCF attīstības programma). Notika arī atsevišķa sanāksme Eiropas valstu federāciju pārstāvjiem, kurā bija diskusija par Eiropas kērlinga federācijas nākotni un pašreiz izskatās, ka Eiropas kērlinga federāciju gaida būtiskas izmaiņas, par kurām oficiāli tiks lemts decembrī Eiropas čempionāta laikā Zviedrijas pilsētā Karlstadē.

Vērtējot pasaules kērlingu kopumā un Latvijas kērlingu bija jāsecina, ka mums ir tāls ceļš vēl ejams līdz grupai valstu, kuras pieskaitāmas kērlinga elitei, bet tanī pat laikā iepriekšējo 10 gadu periodā esam veikuši izrāvienu, kurš lielai daļai pasaules kērlinga valstu vēl tikai jāveic. Galvenais secinājums – nav pamata pārliekam optimismam un apmierinātībai, bet pesimismā ieslīgt arī nevajag. Ja mēs gribam sevi redzēt pie kērlinga lielajiem spēlētājiem tad mums visiem vēl ir daudz un smagi jāstrādā.

Paralēli darbam sanāksmēs kongresa organizētāji bija parūpējušies arī par neoficiālajiem pasākumiem, tā apmeklējām „Kays of Scotland” – kērlinga akmeņu izgatavošanas rūpnīcu, kur iepazināmies klātienē ar kērlinga akmeņu izgatavošanas tehnoloģisko procesu, aizvadījām kērlinga miniturnīru Airas (Ayr) kērlinga hallē, bijām oficiālajā pieņemšanā pie dienvidAiras (South Ayrshire) apgabala pašvaldības vadības. Pasākums kopumā bija ļoti labi organizēts, tā labo organizāciju nodrošināja ~ 20 brīvprātīgie no Royal Caledionian Curling Club. Vēlreiz pārliecinājāmies cik ļoti pasākuma sekmīgu organizēšanu izšķir kvalitatīvs brīvprātīgo palīgu darbs.

Jānis Rudzītis
Latvijas kērlinga asociācijas prezidents

Ailsa Craig ar varavīksni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ailsa Craig (Kays of Scotland kērlinga akmeņu ražotāju mājvieta) ar varavīksni                                                                                                   Neliela vesturisko akmeņu izstāde

 

Ģenerālsponsori

Atbalstītāji