Līdz pasaules čempionātam Rīgā palicis gads!

Tieši pēc gada, 2013.gada 16.martā Rīgā sāksies līdz šim nozīmīgākais notikums Latvijas kērlingā – Pasaules čempionāts kērlingā sieviešu komandām. Ar šo www.curling.lv aizsāk ziņu sēriju, kurā ar čempionātu organizēšanu saistītas personas informēs Latvijas kērlinga sabiedrību par galvenajām aktualitātēm un notikumiem saistībā ar 2013. gada kērlinga svētkiem.

Jānis Rudzītis (Latvijas kērlinga asociācijas prezidents):

Atlicis ir viens gads. Par to, vai tas ir daudz vai maz, ir atkarīgs no tā kā skatās uz šo nozīmīgo notikumu. No čempionāta organizācijas komitejas skatu punkta šis gads ir īss laika posms, kas paies ļoti ātri, jo darāmā ir un būs ļoti daudz. Šis notikums nepārprotami ir izaicinājums un vienlaicīgi arī iespēja Latvijas kērlinga sabiedrībai parādīt visai pasaulei mūsu labākās īpašības un mūsu attieksmi pret šo spēli.

Līdz šim organizācijas komiteja Kārlis Smilga (vadītājs), Ansis Regža (tehniskais direktors), Jānis Laizāns (viesnīcas, transports), Ieva Štauere (ceremonijas, hospitality), Roberts Birznieks (administratīvas funkcijas, mājas lapa) jau ir paveikuši daudz, bet darāmā vēl ļoti daudz.

Bet pats galvenais, ko es un čempionāta organizācijas komiteja vēlētos panākt, ka šis čempionāts ir NOTIKUMS katram Latvijas kērlingistam. Ceru, ka katrs Latvijas kērlingists dos savu ieguldījumu šo sporta svētku sekmīgā norisē, un mēs pasaules kērlinga sabiedrības acīs arī pēc čempionāta joprojām saistīsimies ar pozitīviem, atvērtiem cilvēkiem, kuri ļoti mīl šo spēli.

Aicinu visus Latvijas kērlingistus pievienoties čempionāta organizatoru komandai un dot savu ieguldījumu kā brīvprātīgajiem palīgiem vai arī iesaistīties čempionāta organizācijas komitejas darbā. Darāmā pietiks visiem.

Tas būs neaizmirstams piedzīvojums. Tā ir iespēja, kas negadās katru dienu!

Kārlis Smilga (čempionāta organizācijas komitejas vadītājs):

Pašreiz organizācijas komitejā darbojamies 5 cilvēki, taču jau tagad skaidrs, ka lai pasākums noritētu raiti, bez aizķeršanās un gan spēlētāji, gan oficiālās amatpersonas varētu teikt, ka šis ir bijis lielisks čempionāts, ir skaidrs, ka sastāvs papildināsies. Kērlinga sabiedrībā ir daudz pieredzējušu, azartisku un nesavtīgu cilvēku, kuru devums būs vitāli nepieciešams. Nekautrējieties un dalieties ar savām idejām gan komunicējot ar mani vai kādu no Organizācijas komitejas dalībniekiem, vai rakstot (wwcc2013@curling.lv).

Īsumā galvenā līdz šim paveiktā uzskaitījums:

  • noslēgts telpu nomas līgums ar Volvo sporta centru par arēnas nomu čempionāta rīkošanai;
  • sagatavota un iesniegta visa nepieciešamā dokumentācija Izglītības un zinātnes ministrijā jautājuma par valsts atbalsta piešķiršanu izskatīšanai Nacionālā sporta padomē un pēc tam Ministru kabinetā;
  • sagatavots viesnīcu pakešu piedāvājums skatītājiem un uzsākta tā izplatīšana visos šī gada pasaules čempionātos kērlingā (junioru, vīriešu, sieviešu, senioru, jaukto pāru);
  • īstenota komunikācija par čempionāta organizācijas jautājumiem (t.sk. finanšu, interneta mājas lapas, logo) ar Pasaules Kērlinga Federāciju, oficiālo WCF mārketinga partneri un Rīgas domes struktūrvienībām.

Aprīļa mēneša galvenā aktualitāte būs Bāzeles (Šveice) apmeklējums, kur no 31.marta līdz 8.aprīlim notiks Pasaules čempionāts vīriešiem. Plānojam būt ne tikai skatītāji un novērotāji, bet arī iekļūt „aizkulisēs”, redzēt šāda mēroga pasākuma „virtuvi”, iegūstot zināšanas un pieredzi, ko izmantot mūsu čempionāta organizēšanā.

Ja viss norisināsies kā plānots un nebūs būtisku aizķeršanos, tad aprīļa mēnesī apstiprināsim čempionāta logo, palaidīsim mājas lapu un noslēgsim līgumu ar lokālo mārketinga partneri par sadarbību finansējuma piesaistē.

 

Līga Avena (atbildīgā par brīvprātīgo darba organizēšanu):

Sekmīga starptautiskā pasākuma norise nav iedomājama bez brīvprātīgo līdzdalības. Brīvprātīgo darbs balstās uz sevis motivēšanu un darbošanos par to nesaņemot atalgojumu, bet gan gūstot neatsveramu pieredzi un prasmes, iespēju piedalīties augsta mēroga pasākumā un iegūt jaunus draugus, kontaktus. Tādēļ Pasaules čempionāta sievietēm 2013 organizatori aicina pieteikties komunikablus, pozitīvus, atbildīgus un uzticamus brīvprātīgos, kuri ir gatavi uzņemties atbildību un iesaistīties vienā no lielākajiem sporta pasākumiem Latvijā 2013. gadā.

Brīvprātīgie nepieciešami darbam ar komandām; ar presi; kā tiesnešu palīgi; informācijas centros hallē un viesnīcās; apbalvošanas, atklāšanas un noslēguma ceremonijās; kā gidiem un viesu koordinātoriem u.c.

Šobrīd jau ir pieteikušies 6 brīvprātīgie – PALDIES JUMS!!!  Interesenti var pieteikties arī rakstot uz e-pastu: volunteers@curling.lv

Brīvprātīgo darba organizēšana notiks vairākos posmos:

  • šobrīd pieteikšanās, atlase;
  •  tikšanās, apmācības;
  • čempionāts;

Esiet atsaucīgi un piedalieties vienā no lielākajiem un aizraujošākajiem pasākumiem, gūstiet pieredzi un milzum daudz pozitīvas emocijas! 

Turpinājums sekos .........

2013. gada Pasaules Sieviešu Kērlinga Čempionāta
Organizatoriskā Komiteja

Pasaules čempionāta fotogrāfiju autortiesības © WCF / Richard Gray 2011

Ģenerālsponsori

Atbalstītāji