Noskaidroti Latvijas čempionāta finālspēļu dalībnieki

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 18. un 19. februārī, Kērlinga Hallē tika aizvadītas pēdējas  Latvijas sieviešu un vīriešu kērlinga čempionāta grupu apļa spēles pēc kurām arī ir noskaidroti finālturnīra dalībnieki. Kopumā šajā nedēļas nogalē tika aizvadītas astoņpadsmit spēles – sešas spēles dāmu konkurencē un divpadsmit spēles kungu konkurnecē.

Vīriešu komandu kopvērtējumā pēc divām grupu spēļu kārtām pirmo vietu ar vienpadsmit uzvarām četrpadsmit spēlēs ieņem daudzkārtējie Latvijas čempioni - Klubs A41 / Gulbis. Otrajā vietā atrodas Sporta Klubs OB / Regža ar desmit uzvarām, bet no trešajā vietā esošās Jelgavas Kērlinga klubu pārstāvošās komandas JUNKERS / Smilga to šķir tikai labāka savstarpējo spēļu bilance, jo Sporta Klubs OB / Regža komanda ir izcīnujusi uzvaras abās savstarpējās komandu spēlēs. Pēdējo vietu finālturnīrā ir izcīnījusi Jelgavas Kērlinga klubs / Bušmanis komanda, kura neskatoties uz sestdien 18. februārī piedzīvoto zaudējumu spēja noturēties ceturtajā pozīcijā kopvērtējumā. Finālturnīram nekvalificējās vieni no 2012. gada Latvijas čempionāta sākumposma favorītiem, Jelgavas Kērlinga klubu pārstāvošie Hanza Nekustamie Īpašumi / Trukšāns, kuri otrā apļa septiņās spēlēs uzvarēja tikai divas reizes. Kopvērtējuma sesto vietu ieņem Latvijas kērlinga čempionāta debitanti no Talsiem – Talsu Kērlinga klubs / Freidensons, kuri pārspēja visas uz sevi liktās cerības un uzvarēja piecas spēles – pieveicot tādus ilggadējos Latvijas čempionāta dalībniekus kā JUNKERS / Smilga un Hanza Nekustamie Īpašumi / Trukšāns. Grupas apļa kopvērtējuma tabulu noslēdz Jelgavas Kērlinga klubs / Šveisbergs un Jelgavas Kērlinga klubs / Bārzdainis – abas komandas ir izcīnījušas divas uzvaras.

Sieviešu konkurencē pirmo vietu pēc grupu apļa spēlēm ieņem Jelgavas Kērlinga klubs / Staša-Šaršūne dāmas, kuras astoņās spēlēs piedzīvoja tikai vienu zaudējumu. Šis zaudējums tika piedzīvots spēlē pret otrās vietas ieguvējām NICOLL / Regža, kuras pārstāv Sporta Klubu OB. Komandas NICOLL / Regža kontā sešas uzvaras un divi zaudējumi. Kopvērtējuma trešajā un ceturtajā pozīcijā atrodas divas Latvijas Kērlinga kluba komandas – Latvijas Kērlinga klubs / Mača un Latvijas Kērlinga klubs / Linde. Abām komandām ir trīs uzvaras un pieci zaduējumi un tās šķir tikai PAM (Pēdējā Akmens Metiena) rezultāti. Dāmu kopvērtējumu noslēdz komanda Kērlinga Klubs Rīga / Pētersone kurām pēc pamatturnīra ir viena uzvara.

Latvijas kērlinga čempionāta uzvarētāji tiks noskaidroti finālspēlēs, kuras norisnāsies 2012. gada 25. un 26. februārī. Latvijas kērlinga čempionātā tiek pielietota page play – off sistēma, kurā 1. spēlē tiekas kopvērtējuma pirmās un otrās vietas ieguvēji. Šīs spēles uzvarētājs izcīna tiesības piedalīties spēlē par zelta medaļām. 2. spēlē tiekas trešās un ceturtās vietas ieguvēji un savukārt šīs spēles uzvarētājs pusfinālā tiekas ar 1. spēlēs zaudētāju lai noskaidrotu otru zelta medaļas spēles dalībnieku. Pusfināla zaudētājs tiekas ar 2. spēles zaduētāju lai noskaidrotu bronzas godalgu ieguvējus.

Visas 2012. gada Latvijas kērlinga čempionāta spēles notiek Kērlinga Hallē, Biķernieku ielā 121h, Rīgā.

Visu 2012. gada Latvijas kērlinga čempionāta spēļu rezultātus ir iespējams atrast www.curling.lv sadaļās „Čempionāti/Vīrieši” vai „Čempionāti/Sievietes”

Latvijas kērlinga asociācijas mājas lapā www.curling.lv ir iespēja vērot spēlēs ar online video starpniecību kā arī sekot spēļu rezultātiem.

Pilns 2012. gada Latvijas kērlinga čempionāta kalendārs ir pieejams šeit.

Latvijas kērlinga čempionāta uzvarētāji iegūst arī tiesības pārstāvēt Latviju Eiropas kērlinga čempionātā, kurš 2012. gadā norsināsies Zviedrijas pilsētā Karlstādē no 7. līdz 15. decembrim. Sieviešu konkurences uzvarētājas arī izcīnīs tiesības, kā organizētājvalsts pārstāves, piedalīties 2013. gada Pasaules Sieviešu kērlinga čempionātā (World Womens Curling Championship 2013), kurš norisināsies Rīgā, Volvo Sporta Centrā, no 2013. gada 16. līdz 24. martam.

Latvijas Kērlinga asociācijas ģenerālsekretārs
Roberts Birznieks

 

 

Edgar - atvainojos par neprecizitāti rakstā sakarā ar JKK/Bušmanis rezultātiem. Kļūda izlabota! Pievienojos Raimondam un novēlu veiksmīgas finālspēles!
2012-02-21 10:52:32
Tas gan - viens sirms mats izlīda pēc tās spēles... :) Liels paldies!
2012-02-20 20:06:46
bet nebija tālu no otrā....... :) p.s. Edgar, lai veicās finālspēlēs
2012-02-20 19:54:44
Vēlos atzīmēt (precizēt), ka Jelgavas Kērlinga klubs / Bušmanis sestdien 18. februārī piedzīvoja vienu zaudējumu.
2012-02-20 19:39:31

Ģenerālsponsori

Atbalstītāji